Pytanie, czy fale radiowe na twarzy są dobre dla zdrowia. Przemysł kosmetyczny wykorzystuje zabiegi o częstotliwości radiowej do napinania skóry i stymulowania produkcji kolagenu. Chociaż mogłeś nie słyszeć o tym zabiegu, ma on wiele korzyści. Oto kilka faktów, które warto rozważyć przed pójściem pod nóż. Po pierwsze, jest to zabieg bezpieczny. Po drugie, radiofrekwencja nie powoduje żadnych przestojów. I po trzecie, nie ma żadnych szkodliwych skutków ubocznych, nawet jeśli dokręcają skórę.
Zabiegi radiofrekwencji dokręcają skórę
Koszt zabiegów radiofrekwencji na twarzy jest różny, ale może wynosić od 500 do dwóch tysięcy dolarów. Zabieg ten jest ogólnie bezpieczny i często łączy się go z laseroterapią lub microneedlingiem. Podczas gdy niektórzy pacjenci doświadczają niewielkich skutków ubocznych, sam zabieg jest bardzo bezpieczny. Posiada również certyfikat FDA, więc nie musisz się martwić o szkodliwe efekty. Procedura jest bezpieczna, a Ty możesz wrócić do swoich normalnych zajęć zaraz po niej.
RF skin tightening to niechirurgiczna procedura, która jest skuteczna w dokręcaniu zwiotczałej skóry. Może być również korzystne dla tych, którzy cierpią z powodu zmarszczek na twarzy i zwiotczałej skóry. Procedura ta ma jednak pewne potencjalne skutki uboczne i powinna być wykonywana wyłącznie przez profesjonalistę. Dla uzyskania optymalnych rezultatów, napinanie skóry prądem o częstotliwości radiowej powinno być wykonywane przez certyfikowanego chirurga plastycznego lub dermatologa.
W porównaniu z innymi procedurami, zabiegi na twarz o częstotliwości radiowej są ogólnie bezpieczniejsze i bardziej skuteczne niż zabiegi oparte na laserze. Mogą one nawet sprawić, że zwiotczała skóra będzie mniej widoczna, poprawić kontur szczęki i zmiękczyć drobne linie. Korzystanie z częstotliwości radiowej na twarzy jest również dobre dla zdrowia, a najlepiej jest iść do licencjonowanego, doświadczonego chirurga kosmetycznego dla niego. Różnica w cenie będzie odzwierciedlać doświadczenie chirurga.
Stymulują produkcję kolagenu
Po zastosowaniu na twarzy, fale radiowe pomagają w stymulowaniu produkcji kolagenu. Fale te są niezwykle bezpieczne dla ciała i skóry i mogą być stosowane w wielu różnych celach, od anti-aging po napinanie skóry. Stymulują one również produkcję elastyny i kolagenu, dwóch głównych białek w skórze. Posiadanie kolagenu i elastyny stymulowane oznacza bardziej młodzieńczy wygląd twarzy.
Oprócz stymulowania produkcji kolagenu w skórze, zabiegi o częstotliwości radiowej mogą również napinać skórę twarzy i wygładzać kontury twarzy. Te zabiegi o częstotliwości radiowej wykorzystują energię elektryczną, a nie światło, i mogą osiągnąć imponujące rezultaty. Mogą one nawet napiąć skórę wokół linii szczęki i policzków. Radiofrekwencja jest idealna dla osób, które chcą uzyskać natychmiastowy lifting i jędrny wygląd. Jednak nie jest to dobra opcja dla długoterminowego budowania kolagenu.
Proces energii o częstotliwości radiowej jest nieinwazyjną alternatywą dla laserowego dokręcania skóry. Fale radiowe są wchłaniane w skórę, gdzie stymulują produkcję kolagenu i napinają skórę bez uszkadzania komórek. Energia o częstotliwości radiowej jest zatwierdzonym przez FDA zabiegiem do odmładzania twarzy, a korzyści są natychmiastowe. Proces stymuluje również zdrowe włókna białkowe, które promują napinanie skóry i bardziej młodzieńczy wygląd.
Istnieje wyraźne powiązanie między RF a tworzeniem nowego kolagenu. Możliwe jest również, że RF zwiększy syntezę nowego kolagenu. Naukowcy wykorzystali światło spolaryzowane i jasne pole do pomiaru ilości nowego kolagenu w tkankach skóry. Jasne pole wykazało, że w skórze wykryto nowo zsyntetyzowany kolagen, natomiast światło spolaryzowane ujawniło nowo zsyntetyzowany kolagen w kolorze czerwonym.
Nie powodują przestojów
Jednym z największych zmartwień pacjentów jest pojawienie się wiotkości skóry, ale zabiegi z wykorzystaniem częstotliwości radiowej są równie skuteczne jak zabiegi chirurgiczne. Radiofrekwencja wykorzystuje fale elektromagnetyczne do zwalczania wielu problemów skórnych jednocześnie. Długość ich fali wynosi od mniej niż centymetra do 100 kilometrów. W przeciwieństwie do laserów, częstotliwość radiowa nie zakłóca działania układu nerwowo-mięśniowego. W rzeczywistości korzyści płynące z zabiegów z wykorzystaniem częstotliwości radiowej znacznie przewyższają wszelkie potencjalne skutki uboczne.
Frekwencja radiowa działa poprzez przenikanie głęboko do skóry właściwej w celu stymulowania produkcji kolagenu i elastyny. Ta energia cieplna jest elektryczna, a nie oparta na świetle, i stymuluje kurczenie się tkanek i napinanie. Zabieg jest popularny wśród celebrytów, a wiele gwiazd przysięga na niego. Mel B i Amanda Holden wypróbowały go i zachwyciły się nim. Oto, co powinnaś o nim wiedzieć.
Procedura jest również bezpieczna i skuteczna. Zazwyczaj trwa około pół godziny i nie wymaga żadnych przestojów. Ponieważ nie ma praktycznie żadnego dyskomfortu zaangażowany, radiofrekwencji twarzy są dobre dla zdrowia. Radiofrekwencja może być stosowana do celowania w zwiotczałą skórę, co pomaga ją natychmiast napiąć. Procedura jest również skuteczna dla osób starzejących się i nie jest ograniczona do osób w średnim wieku.
Technologia częstotliwości radiowej ma wiele korzyści. Podgrzewa tkanki w skórze, ułatwiając ich metabolizm, co skutkuje młodszym wyglądem skóry. Poprawia również krążenie krwi i limfy w danym obszarze. Zabieg pomaga również w ujędrnianiu skóry poprzez zwiększenie produkcji kolagenu. Dodatkowo zwiększa blask i świetlistość skóry. Rezultaty mogą utrzymywać się do ośmiu miesięcy, a zabieg można powtarzać tak często, jak jest to potrzebne.
Są bezpieczne
Nowy nacisk na koloryt i teksturę skóry sprawia, że zabiegi z wykorzystaniem częstotliwości radiowej są coraz popularniejszą opcją leczenia dla pacjentów. Według certyfikowanego dermatologa Corey L. Hartmana z Birmingham w stanie Alabama, zabiegi z wykorzystaniem częstotliwości radiowej są równie skuteczne jak inwazyjne operacje chirurgiczne w rozwiązywaniu różnych problemów estetycznych. Ponieważ zabiegi o częstotliwości radiowej wytwarzają fale elektromagnetyczne o długości fali od mniej niż centymetra do kilkuset kilometrów, są one bezpieczne do stosowania w kosmetologii i innych praktykach medycznych.
Proces radiofrekwencji skóry napina skórę twarzy bez operacji i może nawet nadać wygląd “liftingu twarzy” bez przechodzenia inwazyjnej procedury chirurgicznej. Wykazano, że zarówno bipolarna, jak i unipolarna energia RF inicjuje syntezę kolagenu. Ponadto, w przeciwieństwie do laserów, terapia skóry falami radiowymi nie spala górnych warstw skóry, co mogłoby prowadzić do “efektu szopy” wokół oczu.
Po zastosowaniu na twarz, częstotliwość radiowa tworzy kontrolowany uraz, który stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastynowych. Włókna kolagenowe i elastynowe to dwa główne składniki skóry, dlatego zabieg sprzyja ujędrnieniu i napięciu skóry. Radiofrekwencja może być również stosowana do napinania luźnej skóry na szyi, linii żuchwy i policzkach. Wyniki są natychmiastowe i zauważalne.
Skuteczne
Choć może to brzmieć dziwnie, zabiegi z wykorzystaniem częstotliwości radiowej (RF) są doskonałym sposobem na napinanie skóry twarzy bez operacji. Promieniowanie dostarcza skoncentrowane ciepło do skóry właściwej, która znajduje się do 3 mm pod powierzchnią skóry. Fale radiowe są w stanie przeniknąć do tej głębokiej tkanki i wywołać dwa różne rodzaje reakcji: koagulację i obrzęk. Ponadto głęboka penetracja zabiegów RF czyni je mniej inwazyjnymi niż zabiegi laserowe.
Zabiegi o częstotliwości radiowej to rodzaj zabiegu RF, który wykorzystuje energię do napinania skóry i zwiększania produkcji kolagenu i elastyny. Fale podgrzewają skórę twarzy, tworząc lekkie uczucie rozgrzania. Stymulują one produkcję kolagenu i elastyny w leżących pod skórą strukturach, jednocześnie nie uszkadzając jej wierzchniej warstwy. Radiofrekwencja jest szczególnie skuteczna w przypadku obszarów z wiotkością skóry. Zabiegi z wykorzystaniem częstotliwości radiowej mogą faktycznie podnieść skórę po jednym zastosowaniu.
Innym powodem, dla którego zabiegi z wykorzystaniem częstotliwości radiowej stają się tak popularne, jest fakt, że mogą one dotyczyć wielu problemów jednocześnie. W przeciwieństwie do zabiegów laserowych, które mogą uszkodzić tkankę twarzy, częstotliwość radiowa może odmłodzić komórki skóry i poprawić jej ton. A ponieważ energia nie jest szkodliwa, nadaje się do wszystkich rodzajów skóry. Na przykład, klienci o wrażliwej skórze mogą zdecydować się na ten zabieg z laserem lub materiałami iniekcyjnymi, aby poprawić wygląd swoich porów i zmniejszyć widoczne zmiany naczyniowe.
Są drogie
Czy częstotliwość radiowa do zabiegów na twarz jest dobra dla Twojego zdrowia? Ten kontrowersyjny zabieg ma wiele korzyści. Dla jednej rzeczy, może stymulować produkcję kolagenu, który przywraca napięty wygląd twarzy. Radiofrekwencja, lub wysoka częstotliwość, jest formą radiografii kosmetycznej, która wykorzystuje prąd elektryczny do stymulowania tkanek skóry. W procesie tym powstaje ciepło kinetyczne, które pobudza organizm do naturalnej produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego. Mikroprąd działa na mięśnie pod skórą i pomaga zwiększyć metabolizm komórkowy.
Technologia stojąca za zabiegami z wykorzystaniem częstotliwości radiowej jest zarówno bezpieczna, jak i skuteczna, według certyfikowanego przez zarząd dermatologa Coreya L. Hartmana z Birmingham w stanie Alabama. Stymuluje ona produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i wygląda młodziej. Ponieważ fale są elektryczne, nie zakłócają struktury nerwowo-mięśniowej organizmu, więc jest bezpieczny do stosowania na twarzy.
Nauka leżąca u podstaw częstotliwości radiowej to koncepcja kontrolowanego urazu w pielęgnacji skóry. Polega ona na przepuszczaniu fal radiowych przez powierzchnię skóry w celu podgrzania tkanek leżących pod nią. To uruchamia wrodzony mechanizm uzdrawiania organizmu, który powoduje powstawanie nowego kolagenu i elastyny, co skutkuje jędrniejszą, młodziej wyglądającą skórą. Częstotliwość radiową stosuje się również do modelowania sylwetki. Ma ona właściwości zarówno napinające skórę, jak i redukujące tkankę tłuszczową.
Podobne Tematy
- Czym jest zabieg HIFU – kosmetologia
- Cera trądzikowa – jakie zabiegi warto rozważyć?
- Jak często można wykonywać peeling kawitacyjny?
- Czym jest infuzja tlenowa – kosmetologia?
Na przestrzeni lat zdobywałam potrzebne doświadczenie i od 2019 roku prowadzę własny salon kosmetyczny. Na tym blogu dzielę się swoimi poradami właśnie z tego zakresu. Moim priorytetem jest przede wszystkim danie odbiorcy wartościowych porad, które może wykorzystać w przyszłości.