Jak wykonać depilację brazylijską w domu

Jak wykonać depilację brazylijską w domu

Pierwszym krokiem do wykonania brazylijskiej depilacji jest upewnienie się, że masz lustro. Idealne będzie pełnowymiarowe lustro. Blogerka Lydia Dinga sugeruje jednak, aby używać “lusterka do depilacji”, aby widzieć swoje kobiece części ciała. Zalecane jest również przenośne, lekkie lusterko. Możesz nawet użyć małego lusterka ręcznego, jeśli masz duże. Lusterko, w którym będziesz mogła zobaczyć swoje kobiece kształty podczas depilacji brazylijskiej, pomoże Ci upewnić się, że niczego nie przeoczysz.

Wosk do bikini

Jeśli jesteś początkująca w depilacji brazylijskiej, możesz zastanawiać się, jak ją wykonać w domu. Jest to stosunkowo prosty proces, ale zawsze powinnaś dokładnie przestrzegać wskazówek. Proces depilacji woskiem wymaga użycia lustra. Idealne jest lustro o pełnej długości. Niektórzy wolą jednak małe, podręczne lusterko. Lusterko “coochie mirror” pozwala zobaczyć swoje damskie kawałki.

Gdy chcesz usunąć włosy z okolic bikini, najlepiej zainwestować w wysokiej jakości domową maszynę laserową. Maszyny te są łatwe w użyciu i mogą delikatnie usunąć włosy z okolic bikini, pozostawiając skórę gładką i pozbawioną włosów. Według producenta, Twoja skóra będzie miała 94% mniej włosków po czterech zabiegach. Warto rozważyć zakup domowej maszyny laserowej, jeśli jesteś początkująca w tym procesie.

Depilacja laserowa jest najpopularniejszą metodą depilacji brazylijskiej. Jest to stosunkowo bezpieczny i skuteczny sposób na usunięcie niechcianych włosów łonowych bez bolesnych procedur. Usuwa wszystkie włosy łonowe – a procedura trwa zaledwie kilka minut. Najlepsze jest to, że nie trzeba iść do salonu. Jest to również znacznie bardziej przystępne niż przeciętny zabieg laserowy. Jest również całkowicie bezpieczna w porównaniu z woskowaniem i goleniem, a nawet można ją wykonać w domu.

Wosk twardy

Jeśli zdecydowałaś się dowiedzieć, jak usunąć brazylijskie włosy w domu, powinnaś najpierw przeczytać ten artykuł, aby zrozumieć, jak działa ten proces. Najtrudniejszą częścią depilacji woskiem jest wybór odpowiedniego produktu, ale na szczęście istnieje wiele opcji depilacji domowej. Pierwszą opcją jest wosk twardy. Wosk twardy jest zazwyczaj wykonany z wazeliny i jest odpowiedni dla skóry wrażliwej. Ten wosk może powodować różne skutki uboczne, więc upewnij się, że dokładnie przeczytasz instrukcje.

Może Cię zaciekawić:  Jak wybielić zęby domowymi metodami

Przed nałożeniem twardego wosku na obszar, powinieneś zrobić bańkę woskową, która jest nagromadzeniem nadmiaru wosku wokół szpatułki. Wybierz szpatułkę o odpowiednim rozmiarze, aby pokryć pożądany obszar. Użyj małej lub średniej ilości wosku. Ważne jest, aby upewnić się, że wosk nie jest zbyt gęsty, więc można go skręcić przez około dwie lub trzy sekundy bez kropli.

Po ostygnięciu wosku należy przetrzeć obszar za pomocą niestrzępiącej się chusteczki. Należy również zastosować olej przed woskiem do obszaru, aby zapobiec wystąpieniu wykwitów. Kolejną wskazówką jest zastosowanie żelu chłodzącego po zakończeniu procesu woskowania. Następnie należy pozwolić, aby twardy wosk zastygł i pozostawić go na noc. Następnie zastosuj żel chłodzący, aby zapobiec nadmiernemu wychłodzeniu skóry.

Wosk paskowy

Jeśli chcesz pozbyć się brazylijskich włosów w domu, możesz zastanawiać się, jak działa ta procedura. Po pierwsze, powinnaś wiedzieć, że strip waxing nie jest gorącym woskiem, ale jego chłodniejszą wersją. Zazwyczaj rozgrzewa się go do 40-43 stopni Celsjusza, podczas gdy gorący wosk ma temperaturę bliższą 48-50 stopni. To, czy wosk jest wystarczająco gorący, możesz poznać po konsystencji wosku w naczyniu. Terapeuta powinien dać ci znać, jeśli wosk jest zbyt gorący i musi zostać schłodzony.

Kiedy myślisz o depilacji woskiem, prawdopodobnie wyobrażasz sobie gorący wosk i jednorazowe paski. Ale to, jak wosk w paskach faktycznie działa, jest zupełnie inne. Woskowanie na gorąco polega na pocieraniu pasków o włosy, które następnie szybko się odklejają. Depilacja gorącym woskiem jest droższa niż woskiem paskowym, a ponadto trwa dłużej i wymaga większych umiejętności. Jednak zalety przeważają nad wadami. Woskowanie na gorąco jest dobre dla grubszych włosów i wrażliwej skóry, natomiast nie jest tak skuteczne w przypadku cienkich włosów lub obszarów takich jak ręce i nogi. Czas oczekiwania jest również wadą i niektórzy uważają, że zabieg jest zbyt długi i bolesny.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zestaw do depilacji brazylijskiej powinien zawierać zarówno miękkie, jak i twarde woski. Do depilacji okolic bikini idealne będzie pełnowymiarowe lustro, ale jeśli nie jesteś pewna długości pasków, możesz użyć ręcznego lusterka. Innym przydatnym narzędziem jest “lusterko do depilacji”, które pozwala zobaczyć damskie części ciała. Gdy masz już pełnowymiarowe lustro, możesz rozpocząć proces woskowania.

Może Cię zaciekawić:  Olejowanie włosów na sucho w domu - poradnik dla początkujących

Przygotowanie do wosku brazylijskiego

Przed wykonaniem wosku brazylijskiego w domu powinnaś być bardzo czysta. Większość renomowanych salonów spa zachęca do czyszczenia przed woskiem i udostępnia materiały czyszczące, które pomogą Ci uzyskać idealną depilację. Zanim pójdziesz na wosk, złuszczaj skórę. Dobrym pomysłem jest również wzięcie prysznica przed woskowaniem. Następnie upewnij się, że dobrze wysuszysz obszar. Jeśli masz suchą skórę, możesz użyć złuszczającego peelingu.

Upewnij się, że twoje włosy są wystarczająco krótkie, aby wosk mógł je uchwycić. Ćwierć cala to idealna długość dla wosku brazylijskiego. Należy również unikać golenia przez co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem. Twoja kosmetyczka będzie przycinać włoski w razie potrzeby. Załóż również bawełnianą bieliznę i luźne ubrania. Wosk nie powinien być zbyt ciepły. W dniu zabiegu należy unikać seksownych ubrań.

Przygotowując się do zabiegu wosku brazylijskiego w domu, najlepiej wziąć najpierw prysznic. Ciepła lub gorąca woda otworzy Twoje pory i sprawi, że proces ten będzie znacznie łatwiejszy. Jeśli masz wrażliwą skórę, przed zabiegiem zastosuj środek przeciwbólowy. Jeśli jesteś początkująca w depilacji woskiem, możesz również spróbować wosku do bikini, który jest idealny dla tych, którzy nie są pewni, czego się spodziewać. Po zabiegu zauważysz zaczerwienienie i uczucie pieczenia, ale powinno ono szybko zniknąć.

Wyniki

Intensywne światło pulsacyjne (IPL) to skuteczna metoda depilacji brazylijskiej. Światło laserowe celuje w melaninę w mieszkach włosowych, niszcząc je. Proces ten jest niezwykle skuteczny w redukcji niechcianych włosów na ciele i ma wiele korzyści. Domowa depilacja laserowa jest doskonałą alternatywą dla każdego, kto nie chce wydawać pieniędzy na salon. Oprócz tego, że są opłacalne, zabiegi IPL są skuteczne również dla skóry wrażliwej, zmniejszając ryzyko wystąpienia skutków ubocznych z gorącego wosku.

W porównaniu z tradycyjną metodą woskowania i skubania, IPL jest bezpieczniejszą, wygodniejszą domową metodą usuwania włosów. Jest skuteczna na wszystkich rodzajach włosów, ale nie nadaje się do włosów czerwonych, białych lub blond. Aby uzyskać najlepsze wyniki, wybierz połączenie ciemnej skóry i ciemnych włosów. Jasna skóra jest niezbędna, aby IPL działał na skórę docelową. I podczas gdy możliwe jest zakupienie zabiegów IPL w domu, profesjonalne wyniki są bardziej prawdopodobne, aby być bardziej trwałe.

Może Cię zaciekawić:  Jak zrobić loki na włosach - poradnik

Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem wyników z brazylijskiego usuwania włosów w domu, przeczytaj uważnie wskazówki. Nie powinnaś używać żadnych szkodliwych produktów podczas wykonywania zabiegu. Brazylijska depilacja wymaga sporej ilości czasu. Jeśli nie jesteś pewna, czy jest to dla Ciebie bezpieczne, skonsultuj się z profesjonalistą. Licencjonowany technik będzie wiedział, jak bezpiecznie usunąć włosy za pomocą lasera. Następnie, w razie potrzeby, powtórz procedurę. Po wszystkim, będziesz cieszyć się wynikami!

Przygotowanie do zabiegu brazylijskiej depilacji laserowej

Aby przygotować się do zabiegu brazylijskiej depilacji laserowej w domu, jest kilka rzeczy, które powinnaś zrobić przed wizytą. Po pierwsze, unikaj woskowania przez dwa tygodnie przed wizytą. Ponadto, upewnij się, że ogolisz obszar przed pierwszą sesją. Po pierwszej sesji można wziąć prysznic i założyć luźne ubrania. Chociaż nie jest konieczne, aby usunąć wszystkie swoje ubrania, należy unikać noszenia ciasnych ubrań, które mogą powodować podrażnienia lub utrudnić technikowi zobaczyć obszar leczenia.

Po drugie, przed brazylijskim depilacji laserowej, kobiety powinny ogolić obszar. Włosy na obszarze bikini powinny mieć długość około 0,4 cala. Pamiętając o tym, zaleca się, aby kobiety używały myjki z pianką dla kobiet. Po goleniu należy nałożyć żel zawierający 100% Aloe Vera. Następnie należy przetrzeć skórę letnią wodą.

Przygotowanie do zabiegu w domu pomaga również chronić skórę przed bólem i podrażnieniami. Podczas gdy woskowanie i golenie mogą pozostawić cię z poparzeniami od maszynki, usuwanie włosów za pomocą lasera zmniejszy ryzyko uszkodzeń. Należy unikać metod usuwania włosów, które zakłócają naturalną zdolność mieszków włosowych do regeneracji. Zapewni to gładkie i bezbolesne doświadczenie. Zabieg będzie trwał od sześciu do dziewięciu sesji.

Podobne Tematy

Leave a Reply