Jak wygląda plastyka powiek?

Jak wygląda plastyka powiek?

Plastyka powiek może pomóc w likwidacji obrzmiałych worków pod oczami, kaptura na górnej powiece oraz problemów z widzeniem związanych z nadmiernie wystającymi powiekami. Po zabiegu blizny są ukryte w naturalnych fałdach powiek, więc blizna jest niezauważalna. Po zabiegu oczy mogą być suche, swędzące lub zasinione. W niektórych przypadkach konieczne jest podniesienie brwi, aby skorygować ptozę lub opadającą brew.

Podejście transkonjunkturowe nie pozostawia widocznej blizny

Transkonjunkturowa blefaroplastyka powiek jest nacięciem umieszczonym po wewnętrznej stronie dolnej powieki w celu skorygowania opuchniętych oczu i worków pod oczami. Procedura ta jest skuteczna w usuwaniu worków pod oczami i innych problemów spowodowanych wystającym tłuszczem pod okiem. Zabieg jest stosunkowo szybki, nie wymaga przestojów i nie pozostawia widocznych blizn. Wyniki są naturalnie wyglądające i utrzymują się przez lata.

Transconjunctival blepharoplastyka jest stosunkowo prostą procedurą, obejmującą małe nacięcie na wewnętrznej stronie dolnej powieki. Podczas tej procedury, złogi tłuszczu są usuwane za pomocą drobnych kleszczy. Nacięcie zamykane jest szwami rozpuszczalnymi. Chociaż zabieg może poprawić wygląd Twoich oczu, nie zmieni on drastycznie Twojego wyglądu. Przed wykonaniem zabiegu należy porozmawiać z chirurgiem plastycznym na temat tego, co chcesz osiągnąć w wyniku zabiegu. Większość pacjentów decyduje się na zabieg w wieku 35 lat lub starszym, chociaż młodsi pacjenci z opadającymi powiekami mogą poddać się zabiegowi.

Może Cię zaciekawić:  Czy operacja przegrody nosowej boli?

Chirurgia powiek górnych usuwa zwiotczałą, pomarszczoną skórę

Chirurgia kosmetyczna powiek górnych może pomóc w poprawie widzenia i produkcji łez, a także jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na rozwiązanie tych problemów skórnych. Chirurg przeprowadzi zabieg w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, co spowoduje, że pacjent będzie przytomny, ale okolice oczu będą zdrętwiałe. Niektórzy pacjenci mogą wymagać opieki pooperacyjnej, takiej jak fotografia powiek, która będzie pomocna w planowaniu zabiegu. Biorąc przepisane leki mogą pomóc zmniejszyć obrzęk i ból, a acetaminofen może pomóc złagodzić dyskomfort.

Nadmiar skóry na górnych powiekach może również powodować zmęczony wygląd i może przeszkadzać górnym rzęsom. Aby skorygować ten problem, chirurg kosmetyczny usunie nadmiar skóry i tłuszczu, przywracając wzrok i wygląd. Blepharoplastyka może również zmienić kąt Twoich oczu, podnosząc fałdę lub regulując otaczające mięśnie. Rezultatem będzie bardziej młodzieńczy wygląd i poprawa widzenia.

Chirurgia powiek dolnych usuwa nadmiar skóry i tłuszczu

Po operacji powiek dolnych mogą Państwo doświadczyć zasinienia, obrzęku i bolesności, które ustąpią samoistnie po kilku dniach. Dr Scruggs zazwyczaj zaleca odpoczynek i stosowanie zimnych okładów w celu złagodzenia bólu i obrzęku. Przez kilka tygodni oczy będą nieco wrażliwe, ale w ciągu dwóch do czterech tygodni zaczną wyglądać bardziej normalnie. Po zabiegu należy unikać intensywnej aktywności i podnoszenia ciężkich przedmiotów. Jednak niektórzy pacjenci czują, że są “ciasne” natychmiast po operacji.

Chociaż istnieje ryzyko związane z każdą operacją, ryzyko to jest ogólnie małe i minimalne w porównaniu z innymi rodzajami operacji. Mogą one obejmować suchość oczu, przebarwienia skóry i niezdolność do pełnego zamknięcia oczu. Jednak dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i opiece po zabiegu można zminimalizować to ryzyko. Ponadto, rozmowa z lekarzem przed zabiegiem może pomóc złagodzić wszelkie obawy, które możesz mieć. Zapewni to, że jesteś w pełni poinformowany o procedurze i możliwym ryzyku.

Może Cię zaciekawić:  Czym jest infuzja tlenowa - kosmetologia?

Chirurgia powiek dolnych poprawia ptozę

Różne procedury chirurgiczne są dostępne w celu skorygowania podstawowej przyczyny ptozy. Dolne powieki mogą być podniesione lub obniżone, w zależności od ciężkości stanu. Jeśli fałda dolnej powieki jest zbyt wysoka, chirurg może ją podnieść, wykonując nacięcie wyżej niż górna powieka. Fałda może być również przymocowana do aponeurozy lewatora. Jednak zbyt wysokie nacięcie może spowodować niepowodzenie.

Drooping powiek może dotyczyć jednego lub obu oczu. Dzieci z wrodzoną ptozą mają tendencję do podnoszenia brwi, aby widzieć wyraźnie. Mogą mieć bóle głowy i szyi, a ich wygląd może być bardzo dziwny. Podczas gdy operacja powiek dolnych jest często wykonywana na dorosłych, możliwe jest również skorygowanie ptosis u dzieci. Operacja dolnej powieki może poprawić wygląd oka, a nawet poprawić wizję.

Chirurgia dolnej powieki poprawia opadającą, zwiotczałą, zdeflorowaną lub obrzmiałą tkankę

Ogólnie, operacja dolnej powieki może poprawić wygląd zdeflorowanej, opadającej lub obrzmiałej tkanki. Pacjenci mogą spodziewać się obrzęku, który zwykle trwa około dwóch tygodni. Po zabiegu, pacjenci mogą wznowić lekkie czynności i wznowić prysznic dwa do trzech dni po zabiegu. Pacjenci muszą również unikać energicznych działań przez dwa tygodnie, w tym noszenia soczewek kontaktowych.

Może Cię zaciekawić:  Jak zdecydować, czy chirurgia plastyczna pochwy jest warta kosztów

Chirurgia powiek dolnych obejmuje ściąganie dolnej powieki w celu wyeliminowania nadmiaru skóry i tłuszczu. Nadmiar skóry jest usuwany i ponownie rozmieszczany w okolicy kanalika łzowego i połączenia powieki z policzkiem. Tkanka dolnej powieki może być również napięta w celu poprawy napięcia dolnej powieki. Pacjenci mogą odczuwać pewien obrzęk, zasinienie i podrażnienie w ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu. Mogą wrócić do pracy następnego dnia, ale powinni unikać forsownych zajęć przez dwa tygodnie po zabiegu.

Opieka po plastyce powiek

Po zabiegu można spodziewać się, że powieki będą puchnąć. W kolejnych dniach po zabiegu powieki mogą wyglądać na obrzmiałe i posiniaczone. Możesz stosować okłady z lodu do oczu tak często, jak to możliwe, aby zminimalizować obrzęk. Należy pamiętać, aby przykładać lód do oka przez co najmniej 10 minut jednorazowo. Obrzęk będzie się stopniowo zmniejszał. W ciągu pierwszych dwóch tygodni należy unikać noszenia makijażu.

Przez tydzień po zabiegu należy unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów. Powieki są bardzo wrażliwe na grawitację i gromadzenie się płynów. Unikaj podnoszenia ciężkich przedmiotów i spania z podniesioną głową. Zastosuj okłady z lodu na oczy, jeśli są obolałe. Użyj szmatki do pokrycia pakietu, aby zapobiec oparzeniu lodem. Zimne okłady należy stosować na powieki przez co najmniej trzy dni. Możesz również stosować zimne okłady, aby złagodzić obrzęk i swędzenie.

Podobne Tematy

Leave a Reply