Czy wybielacze do włosów są szkodliwe?

Czy wybielacze do włosów są szkodliwe?

Masz rozjaśnione włosy i zastanawiasz się, czy można je bezpiecznie stosować? Rozjaśnianie włosów może powodować oparzenia chemiczne, blizny, reakcje alergiczne, a nawet trwałą utratę włosów. Istnieje kilka wskazówek, których możesz przestrzegać, aby zachować zdrowe i piękne włosy po rozjaśnianiu. Używaj odpowiedniego szamponu i unikaj noszenia włosów w ciasnych kucykach podczas rozjaśniania. Dowiedz się więcej o ryzyku związanym z rozjaśnianiem włosów w naszym przewodniku poniżej – Te słowa są odzwierciedleniem niezmierzonej wiedzy zespołu portalu https://poradnikzarabiania.pl.

Bleach może powodować oparzenia chemiczne

Bleach jest jednym z najczęstszych środków chemicznych stosowanych w domowych środkach czystości, ale należy zachować ostrożność, aby uniknąć ekspozycji na niego. Oparzenia chemiczne powstają w wyniku kontaktu z chemikaliami i mogą uszkodzić skórę oraz inne narządy. Są one najczęściej spotykane wśród dzieci, osób, które używają produktów chemicznych w swojej pracy, a także osób, które przypadkowo je połknęły. Ludzie powinni również unikać dotykania wybielaczy, detergentów lub innych środków czyszczących, ponieważ może to spowodować oparzenia chemiczne w przypadku połknięcia.

Choć wybielacz może pozostawić świecącą skórę, nie jest zalecany do codziennego użytku. Bleach zawiera silne chemikalia i może powodować oparzenia chemiczne, które są nie tylko bolesne, ale mogą powodować oszpecenie i blizny. Oparzenia, które mogą być spowodowane przez wybielacz są dość podobne do standardowych oparzeń. Mogą powodować znaczny ból, obrzęk, pęcherze i zaczerwienienie. Ważne jest, aby odwiedzić pracownika medycznego, jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów.

Może Cię zaciekawić:  Czy siemię lniane pomaga włosom - odpowiadamy

Może powodować reakcje alergiczne

Jedną substancją chemiczną w farbie do włosów, która jest znana z wywoływania reakcji alergicznych jest parafenylenodiamina. Jest to jeden z najczęstszych alergenów i substancji drażniących. Układ odpornościowy organizmu błędnie rozpoznaje substancję jako alergen i wysyła przeciwciała w celu ochrony organizmu. Głównym związkiem chemicznym uwalnianym podczas reakcji jest histamina. Ludzie cierpiący na reakcje alergiczne mogą doświadczać swędzenia, pokrzywki, a nawet obrzęku.

Ludzie z długotrwałą ekspozycją na chlor są najbardziej narażeni na reakcję alergiczną. Profesjonalne środki czyszczące, ratownicy i pływacy z ponad 1000 godzin ekspozycji na chlor są najbardziej prawdopodobne, aby rozwinąć wrażliwość. Na szczęście, olimpijscy pływacy cierpiący na nadwrażliwość na chlor znaleźli ulgę i zdobyli wiele medali. Używanie wybielacza chlorowego w domu może pomóc zmniejszyć ryzyko rozwoju reakcji alergicznych. Oto, co musisz wiedzieć, aby się chronić.

Może Cię zaciekawić:  Do jakiego lekarza powinieneś się udać, jeśli chcesz zapobiec łysieniu?

Może powodować blizny

Mogłeś słyszeć, że wybielacz do włosów może powodować blizny, ale czy naprawdę wiesz, co to jest? Rozjaśnianie włosów nie jest tak złe, jak myślisz. Choć powoduje lekkie oparzenia, proces ten nie jest bolesny, a może prowadzić do powstawania blizn. Przyłożenie chłodnego kompresu do poparzonego miejsca może zmniejszyć ból i obrzęk związany z reakcją. Jeśli nie jesteś pewna, czy Twój typ skóry jest kompatybilny z rozjaśniaczem do włosów, powinnaś zrobić test płatkowy.

Jest jednak inne ryzyko. Rozjaśnianie włosów może spowodować powstanie strupów. Dzieje się tak dlatego, że mieszki włosowe mają niezwykle wrażliwą powierzchnię. Te strupki odpadną same po kilku tygodniach. Jeśli nie jesteś pewna, czy wybielacz do włosów może powodować blizny, powinnaś zasięgnąć porady lekarza. Na szczęście blizny po wybielaniu włosów są rzadkie. Prostym rozwiązaniem problemu jest nałożenie olejku lawendowego na dotknięty obszar.

Może powodować tymczasową lub trwałą utratę włosów

Jeśli myślisz o uzyskaniu fryzury w kolorze blond lub rudym, bądź świadoma potencjalnego ryzyka związanego z wybielaniem włosów. Rozjaśnianie włosów może prowadzić do ich łamania i rozdwajania końcówek, przez co włosy wydają się cienkie i puszące się. Rozjaśniacz na skórze głowy może również prowadzić do oparzeń chemicznych, które z czasem się pogłębiają i mogą stać się trwałe. Zanim poddasz włosy rozjaśnianiu, odwiedź trychologa lub dermatologa specjalizującego się w zdrowiu skóry głowy, aby sprawdzić, czy jesteś zagrożona oparzeniem chemicznym.

Może Cię zaciekawić:  Witaminy i kosmetyki do włosów blond

Chociaż możesz nie myśleć o tym jako o trwałym problemie, szkody spowodowane przez wybielacz mogą być znaczące. Rozjaśniacze do włosów uszkadzają strukturę białkową włosów, czyniąc je bardziej podatnymi na inne zagrożenia chemiczne i niechemiczne. Środki wybielające uszkadzają strukturę białkową włosów, a efekty zwiększają się z każdym użyciem. Rozjaśnianie jest również szkodliwe dla skóry głowy i najlepiej pozostawić je w salonie. Z tego powodu rozjaśnianie włosów powinno być wykonywane tylko przez ekspertów.

Podobne Tematy

Leave a Reply