Jak wygląda mezoterapia mikroigłowa?

Jak wygląda mezoterapia mikroigłowa?

Istnieje kilka powodów, aby poddać się zabiegowi mezoterapii, ale jaki jest najlepszy sposób na uzyskanie pożądanych rezultatów? Możesz użyć tej techniki do leczenia blizn chirurgicznych, redukcji zmarszczek i rozstępów, zmniejszenia wielkości porów oraz poprawy wyglądu drobnych linii i zwiotczałej skóry. Procedura ta zwiększa również produkcję kolagenu. Podczas zabiegu, licencjonowany kosmetolog zastosuje mikroigły na skórze.

Micro-needling

Korzyści z zastosowania micro-needling w kosmetologii są liczne. Technika ta powoduje drobne otarcia w skórze, aby uruchomić produkcję nowego kolagenu i elastyny. Pomaga to poprawić wygląd starzejącej się skóry i zmniejszyć blizny. Procedura jest szybka i stosunkowo bezbolesna. Zabieg daje piękne rezultaty w krótkim czasie. Ponadto jest to bezpieczna procedura o minimalnych skutkach ubocznych.

Podczas zabiegu lekarz medycyny estetycznej nałoży na skórę krem znieczulający i posmaruje obszar cienką warstwą wody. Następnie ostrożnie umieści igły na skórze, dopasowując głębokość nakłuć do celu zabiegu. Zabieg trwa około 30 minut i różni się czasem trwania w zależności od obszaru skóry, który wymaga leczenia. Po zabiegu może wystąpić lekkie zasinienie i punktowe krwawienie. To powinno odejść w ciągu jednego dnia.

Jeśli chcesz uzyskać procedurę zrobić, trzeba będzie wybrać board-certified estetyk lub dermatolog. Przed uzyskaniem leczenia microneedling, sprawdź ich referencje i czy ich sprzęt jest sterylizowany. Istnieją również urządzenia DIY do microneedlingu, ale dermatolodzy ostrzegają przed ich stosowaniem, ponieważ może to spowodować przypadkowe uszkodzenie skóry i mogą nie mieć odpowiednich procedur sterylizacji. Micro-needling trwa 10-20 minut, a większość ludzi potrzebuje co najmniej czterech zabiegów.

Micro-needling jest świetną opcją leczenia dla starzejącej się skóry. Maleńkie nakłucia wykonane przez narzędzie micro-needling będą stymulować produkcję kolagenu i elastyny, co poprawi wygląd Twojej skóry. W porównaniu ze standardową igłą, micro-needling nie wiąże się z dużym dyskomfortem i nie wymaga czasu rekonwalescencji. Może być również wykonywany na twarzy i innych obszarach ciała, w tym na udach i brzuchu.

Micro-needling jest procedurą medyczną, a kosmetyczki mogą ją wykonywać tylko pod nadzorem wykwalifikowanego lekarza. W stanie Waszyngton, micro-needling jest zabronione dla licencjonowanych estetyków. Jednak licencjonowany mistrz estetyki może wykonywać micro-needling pod nadzorem lekarza. Na Florydzie zabieg jest legalny dla licencjonowanych estetyków. Micro-needling może być również wykonywany przez chirurgów plastycznych z certyfikatem.

Może Cię zaciekawić:  Porady kosmetologiczne - kiedy wykonać plastykę ud

Długości igieł micro-needling

Rozważając, która długość igieł jest najlepsza dla Twojego typu skóry, powinnaś zacząć od zrozumienia celu micro-needling. Ten zabieg kosmetyczny może wygładzić wygląd zmarszczek i drobnych linii oraz zwiększyć produkcję kolagenu. Istnieją różne długości igieł dostępnych na rynku, a profesjonalista powinien być konsultowany w celu określenia, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie. Poniżej wymieniono najczęstsze zastosowania różnych długości igieł w kosmetologii.

Podczas zabiegu micro-needling, profesjonalista nakłuje skórę maleńkimi nakłuciami, których nigdy nie zauważysz. Igły do micro-needlingu są jednorazowe i są super cienkie. Dermatolodzy używają różnych długości igieł do różnych obszarów ciała. Cieńsze są często używane na oczach i policzkach, podczas gdy grubsze igły są używane na szyi. Niektórzy praktycy używają również środka odrętwiającego, aby zminimalizować ból.

Jak technika się rozwinęła, połączenie microneedlingu i radiofrekwencji rozszerzyło potencjalne zastosowanie dla microneedlingu. Prądy o częstotliwości radiowej są wysyłane przez izolowane igły, aby penetrować skórę, wytwarzając strefy termiczne w elementach strukturalnych skóry właściwej i gruczołach pomocniczych. Ciepło wytwarzane przez te strefy termiczne wyzwala długotrwałą przebudowę skóry. Długości igieł do microneedlingu wahają się od 0,5 mm do 3,5 mm.

Bez względu na to, którą metodę wybierzesz, musisz znać minimalny odstęp między dwiema sesjami microneedlingu, aby uniknąć podwójnego szwanku. Microneedling wymaga trzytygodniowej przerwy między procedurami, a ta przerwa będzie się różnić w zależności od długości igieł. Jeśli planujesz otrzymywać sesje microneedling częściej niż raz w tygodniu, będziesz chciała wymienić igły co najmniej trzy do pięciu razy w tygodniu.

Dłuższa igła, tym głębsza penetracja do skóry właściwej. Niezależnie od tego, czy zabieg jest medyczny czy kosmetyczny, powinien być wykonany przez wykwalifikowanych specjalistów. Chociaż ryzyko związane z używaniem tych narzędzi jest wyższe, wyniki będą tego warte. Wraz z poprawą stanu skóry, poprawiają się również stosowane do niej produkty pielęgnacyjne. Ale jeśli nie jesteś pewna, czy micro-needling jest dla Ciebie odpowiedni, zasięgnij porady profesjonalisty.

Koszt

Mimo że micro-needling jest zwykle wydatkiem z kieszeni, jest czasem pokrywany przez ubezpieczenie, jeśli cierpisz z powodu urazów lub potrzebujesz operacji. Zanim wybierzesz klinikę micro-needling, sprawdź u swojego ubezpieczyciela, czy Twój plan obejmuje ten zabieg. Jeśli nie masz ubezpieczenia, możesz ubiegać się o kartę Care Credit, którą akceptuje wielu lekarzy. Pamiętaj jednak, że możesz być zmuszona do płacenia miesięcznych odsetek od salda, które jesteś winna. Inne opcje obejmują zniżki na dodatki i rabaty promocyjne.

Może Cię zaciekawić:  Czy warto wykonać zabieg zmniejszenia piersi?

Koszt micro-needling waha się od 200 do 700 dolarów za sesję. Większość ludzi potrzebuje od trzech do sześciu sesji dla optymalnych wyników. Ponadto, microneedling często będzie wymagać, aby przejść trzy do sześciu zabiegów, aby zobaczyć zauważalne wyniki. Koszt sesji micro-needling będzie się różnić w zależności od lokalizacji geograficznej i wielkości obszaru, który wymaga leczenia. Należy wiedzieć, że ta procedura kosmetyczna nie jest pokrywana przez firmę ubezpieczeniową, ale wielu dostawców oferuje bezpłatne konsultacje.

Ponieważ każda procedura jest dostosowana, koszt micro-needling będzie się różnił. Twój estetyk oceni Twoje potrzeby i budżet oraz określi koszt w oparciu o Twoje indywidualne potrzeby. W zależności od Twoich celów i oczekiwań, Twój kosmetyczka może połączyć kilka różnych rodzajów zabiegów z micro-needlingiem. W czasie bezpłatnej konsultacji zostanie omówiony całkowity koszt. Jeśli chcesz poddać się wielu zabiegom, całkowity koszt będzie zależał od liczby sesji, które wybierzesz.

Koszt zabiegu micro-needling w dużej mierze zależy od lokalizacji Twojej kliniki. W Sydney i Melbourne, micro-needling będzie kosztować ponad dwa razy więcej niż mikrodermabrazja. Jednakże, microneedling jest bardziej przystępny niż wiele procedur opartych na energii. Jeśli połączysz mikro-needling z peelingiem chemicznym, możesz oczekiwać, że wydasz średnio 700 USD za sesję.

Urządzenie beauty-M jest nieablacyjnym zabiegiem, który może poprawić wiele problemów, w tym starzejącą się skórę. Procedura ta pomaga poprawić wygląd rozstępów i blizn. Może również zmniejszyć widoczność pigmentacji, choć wymagana jest ocena przed zabiegiem. Jeśli Twojej skórze brakuje blasku, jędrności i zwartości, możesz rozważyć tę procedurę.

Czas rekonwalescencji

Sesja mezoterapii wymaga 48-godzinnego okresu rekonwalescencji. Pacjentom zaleca się powstrzymanie się od przyjmowania dostępnych bez recepty środków przeciwbólowych lub stymulujących, jak również powstrzymanie się od forsownej aktywności. Ogólnie rzecz biorąc, pływanie jest zabronione przez 24 godziny po zabiegu. Ponadto pacjenci nie powinni stosować żadnych kosmetyków przez dzień lub więcej po zabiegu.

Może Cię zaciekawić:  Czy laserowe leczenie trądziku pomaga na trądzik?

Typowa sesja micro-needling może trwać od 30 do 60 minut. Zaczerwienienie utrzymuje się zwykle przez około 20 minut i do godziny po zabiegu. Przez pierwsze kilka dni pacjenci powinni odpoczywać, relaksować się i unikać forsownych zajęć. Po tym czasie pacjenci mogą powrócić do normalnej aktywności. Powinni unikać miejscowo stosowanych antybiotyków, retinoidów, produktów na bazie kwasów. Wskazane jest unikanie zabiegów IPL/Laser, ponieważ mogą one zakłócić naturalny proces gojenia.

Mezoterapia mikroigłowa to małoinwazyjny zabieg na kłopotliwe włosy i skórę. Ponieważ zabieg jest dostosowany do typu skóry pacjenta, może dotyczyć różnych problemów estetycznych. Osoby, które spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, coraz częściej stosują mezoterapię na pigmentację, a dermatolodzy często wykorzystują tę procedurę do odmładzania twarzy i konturowania ciała. Może również pomóc zmniejszyć wygląd cellulitu i leczyć trądzik.

Jeśli chcesz skorzystać z mezoterapii mikroigłowej na blizny po trądziku, powinieneś wybrać lekarza, który jest certyfikowany w dermatologii i chirurgii plastycznej. Leczenie wymaga wielu sesji, z jedną sesją co cztery tygodnie. W zależności od potrzeb, trzy do sześciu sesji są niezbędne do uzyskania pożądanego rezultatu. Całkowity koszt zabiegu może wynosić od 2250 do 4500 USD.

Mezoterapia mikroigłowa to doskonała procedura odmładzania skóry. Możesz wybrać zabieg na szyję, twarz lub dekolt i cieszyć się gładszą i młodziej wyglądającą skórą. Mezoterapia mikroigłowa jest bardzo skuteczną metodą leczenia różnych chorób skóry, a VK Skin Spa może pomóc Ci wyglądać o wiele młodziej bez konieczności wykonywania zabiegu.

Podobne Tematy

Leave a Reply