Jak dbać o sztuczne rzęsy – kobiecy przewodnik

Jak dbać o sztuczne rzęsy – kobiecy przewodnik

Jeśli jesteś kobietą, która używa fałszywych rzęs, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak dbać o nich prawidłowo. Poniższy artykuł przeprowadzi Cię przez kilka wskazówek i sztuczek, aby dbać o swoje rzęsy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak umyć swoje rzęsy prawidłowo, i zachować klej z dala od linii wodnej. Po wykonaniu tych wskazówek, będziesz na dobrej drodze do noszenia swoich nowych rzęs w krótkim czasie.

Mycie sztucznych rzęs szamponem kilka razy w tygodniu

Czyść swoje fałszywe rzęsy za pomocą szamponu, aby zapobiec bakterie i inne infekcje z rozwoju. Fałszywe rzęsy są często pożywką dla bakterii, więc upewnij się, że zdezynfekujesz je po każdym użyciu. Po umyciu połóż je płasko, aby wyschły. Powtarzaj ten proces co kilka dni. Możesz również użyć wody micelarnej, aby usunąć resztki kleju i pozostałości makijażu. Wykonaj te proste kroki, aby zachować swoje sztuczne rzęsy wyglądające świetnie!

Przed umyciem rzęs, spróbuj spłukać je dokładnie z delikatnym szamponem dla dzieci. Ten szampon jest wystarczająco łagodny dla nawet najbardziej delikatnej skóry i nie uszkodzi kleju. Wymieszaj szampon dla niemowląt ze szczoteczką do oczu, aby stworzyć pianę. Następnie przeczesać przedłużenia rzęs, aby usunąć wszelkie pozostałości. Spłukać oczy dokładnie z palcami, nie waciki lub inne produkty lint.

Prawidłowe czyszczenie pomoże zachować swoje rzęsy patrząc nowsze na dłużej. Będzie to również utrzymać zarazki w zatoce. Mycie rzęs jest dobrym sposobem, aby uniknąć rozwoju styes, infekcji spowodowanej przez bakterie, które zbierają się na dole powieki. Blepharitis, inny rodzaj infekcji, jest spowodowany przez mieszek włosowy staje się zatkany i powoduje czerwone i swędzące oko.

Możesz również umyć sztuczne rzęsy ze specjalnym szamponem przedłużenia rzęs. Upewnij się, że używasz czystej, bezolejowej formuły. Nigdy nie używaj produktów, które zawierają oleje i olej mineralny, ponieważ osłabią one wiązanie kleju między twoimi naturalnymi rzęsami a przedłużeniami. Ponadto, należy unikać stosowania środków do demakijażu, które zawierają te oleje, ponieważ będą one złamać więź między swoimi naturalnymi rzęsami i extensions.

Używanie ciemnych klejów do pielęgnacji sztucznych rzęs

Jeśli masz zamiar zastosować sztuczne rzęsy, wybór właściwego kleju jest krytyczny. Istnieją dwa podstawowe typy: jasne i ciemne. Clear jest wyrozumiały i jest najlepszą opcją, jeśli starasz się uniknąć niechcianych pozostałości. Ciemne kleje rzęs są trudniejsze do usunięcia, ale oferują dramatyczny efekt, który czyni je preferowanym wyborem wielu ludzi. Przezroczysty jest również mniej niechlujny niż ciemny klej, więc możesz zastosować swoje sztuczne rzęsy bez obaw o nieestetyczny bałagan.

Może Cię zaciekawić:  Jak uzyskać efekt francuskiego bikini w domu - Porady jak uzyskać wosk do bikini, który zawsze chciałaś

DUO: Jest to wiodący na świecie wodoodporny klej do rzęs. Nie zawiera lateksu i jest wykonany bez testów na zwierzętach. DUO jest podwójnym klejem, który zawiera ciemny klej do rzęs, który przypomina eyeliner, jak również jasny klej do rzęs, który wygląda naturalnie. DUO pochodzi również z aplikatorem pędzla końcówki do precyzyjnego i kontrolowanego stosowania.

Glue: Inky czarny klej do rzęs jest podobny do eyeliner, ale podwaja jako klej dla sztucznych rzęs. Klej może być stosowany do rzęs, gdy jeszcze mokre. Po wyschnięciu, klej będzie przypominać nieco matowy liner i nie będzie trzymać się powiek. W przeciwieństwie do płynnego eyelinera, jednak ten klej jest nieklejący i powinien być pozostawiony na powiekach przez 24 godziny przed ich usunięciem.

Po zastosowaniu sztucznych rzęs, zawsze upewnij się, że myjesz je prawidłowo i odłożyć je w suchym miejscu. Niezastosowanie się do tego spowoduje caked-on makijaż lub trudności w ponownym zastosowaniu swoich fałszywych rzęs. Korzystanie z ciemnych rzęs klejów jest dobrą opcją dla początkujących, ponieważ zapewnia dramatyczny efekt bez bycia tak oczywiste. Oprócz oczywistego efektu wizualnego, czarny klej do rzęs będzie mieszać fałszywe rzęsy bardziej naturalnie do linii rzęs, a także może dodać dodatkowy makijaż look.

Unikanie overcleaning fałszywe rzęsy

While rzęsy mogą wyglądać idealnie po zastosowaniu, kurz i klej może gromadzić się w czasie. Aby uniknąć narażania jakości swoich fałszywych rzęs, unikać moczenia ich w wodzie. Zamiast tego, zanurzyć bawełniany wacik w wodzie i ostrożnie wytrzeć wszelkie zanieczyszczenia. Jeśli masz zestaw fałszywych rzęs, które wypadły przypadkowo, upewnij się, że masz trochę dodatkowego kleju dostępne do zabezpieczenia ich w razie potrzeby.

Aby rozpocząć czyszczenie swoich fałszywych rzęs, usuń je ostrożnie. Unikaj agresywnego ciągnięcia na opasce, ponieważ będzie to wyciągać pojedyncze fałszywe rzęsy z opaski. Jeśli nie możesz usunąć wszystkich fałszywych rzęs, możesz również być w stanie wyciągnąć własne włoski rzęs. YouTube może również dostarczyć więcej informacji lub sprawdzić stronę internetową firmy, aby uzyskać więcej informacji. Jeśli nie jesteś pewien, sprawdź stronę internetową producenta, aby zobaczyć, czy instrukcje są specyficzne dla Twojej marki.

Może Cię zaciekawić:  Jak zrobić peeling kawitacyjny w domu - poradnik

Choć czyszczenie sztucznych rzęs jest niezbędne do utrzymania jakości, możesz również chcieć uniknąć nadmiernego czyszczenia ich. Korzystanie z ręcznika z mikrofibry jest dobrą alternatywą dla ręczników bawełnianych, które mają tendencję do zrzucania i złapać w swoich rzęsach. Inną opcją jest użycie suchego, miękkiego ręcznika do osuszenia rzęs. Po zakończeniu, przechowywać je w ich oryginalnym opakowaniu, aby uniknąć coraz kurzu i bakterii.

Jeśli już stosowane fałszywe rzęsy do oczu, usunąć je najpierw przed rutyny demakijażu. Zastosuj swój ulubiony olej, aby zmiękczyć klej za pomocą wacika lub q-tip. Możesz również użyć ciepłej wody, aby usunąć wszelkie pozostałości kleju lub tuszu do rzęs. Po wyczyszczeniu kleju, ułóż swoje sztuczne rzęsy z powrotem w ich oryginalnym kształcie i pozwól im wyschnąć. Jeśli usunęłaś klej lub tusz do rzęs, możesz zastosować swój ulubiony środek do demakijażu lub rozwiązanie do usuwania rzęs.

Otrzymywanie kleju z dala od linii wodnej

Prawidłowa opieka nad fałszywymi rzęsami zaczyna się od unikania kleju na linii wodnej. Zastosowanie zbyt dużo kleju może uszkodzić twoje naturalne rzęsy i może spowodować, że będą się trzymać razem lub zlepiać. Będzie to również podrażnić swoje oko. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego jest użycie bezolejowego środka do demakijażu lub wytarcie nadmiaru kleju czystym, suchym wacikiem.

Ważne jest, aby zmyć rzęsy każdego ranka, zwłaszcza jeśli masz tłustą skórę. Unikaj stosowania środków do demakijażu zawierających PEG i olej, które mogą poluzować lub złamać klej wiążący. Chusteczki do makijażu również działają dobrze. Użyj nieklejącej chusteczki, aby usunąć makijaż przed nałożeniem rzęs. Woda micelarna Simple i Garnier to obie doskonałe opcje.

Powinnaś wybrać wysokiej jakości klej i dokładnie przestrzegać jego instrukcji. Nałóż klej na pasma rzęs przed nałożeniem rzęs. Nie nakładaj go na linię wodną. Przed nałożeniem rzęs poczekaj, aż klej wyschnie, aż osiągnie lepką konsystencję. Upewnij się, że klej jest całkowicie suchy przed zastosowaniem rzęs. Zawsze nakładaj klej przed usunięciem swoich naturalnych rzęs.

Jeśli obawiasz się stosowania zbyt dużej ilości kleju na linię wodną, możesz zdecydować się na falsy z włókien syntetycznych. Są one mniej delikatne i wytrzymają do 8 tygodni, jeśli zostaną profesjonalnie zastosowane. Należy zawsze stosować się do wytycznych dotyczących właściwej opieki po fałszywych rzęs, aby zapewnić zestaw jest tak pełne, jak to możliwe. W przeciwnym razie, może skończyć się z zestawem, który jest ledwo tam.

Może Cię zaciekawić:  Jak naturalnie przyciemnić brwi w domu za pomocą Henny

Unikanie moczenia w basenie z przedłużenia rzęs

Po pierwsze, unikać moczenia w basenie podczas noszenia przedłużenia rzęs. Należy unikać noszenia kremu z filtrem na bazie wody, ponieważ mogą one uruchomić do oczu i osłabić wiązanie. Ponadto, należy unikać stosowania wodoodporny filtr do rzęs, jak to może uruchomić do wody. Upewnij się, że nosisz okulary przeciwsłoneczne lub zakrywasz oczy kapeluszem, aby uniknąć dostania się do nich chloru. Jeśli zdecydujesz się iść do basenu, pamiętaj, aby zawsze pat osuszyć rzęsy.

Wtedy unikaj pływania przez osiem godzin po zastosowaniu rzęs. Podczas gdy niektóre źródła zalecają 24-48 godzin, inni mówią, że cztery godziny są idealne. Jest to ważne, ponieważ rozszerzenia rzęs potrzebują czasu, aby wyleczyć, i słonej wody i chloru może złamać kleju łatwo. Ważne jest również, aby oczyścić swoje rzęsy po pływaniu, jak woda może podrażnić rzęsy. Aby przedłużyć życie przedłużenia rzęs, należy umówić się na spotkanie z technikiem rzęs.

Innym powodem, dla którego należy unikać moczenia się w basenie z przedłużeniami rzęs, jest zapobieganie rozwojowi bakterii w przedłużeniach. Woda w basenie zawiera wysokie stężenie chloru i soli, które mogą osłabić więzi między rzęsami i rozszerzeń. Infekcja może zrujnować Twoje wakacje! Ponadto, bakterie w basenie mogą spowodować wypadanie rzęs. W związku z tym, to lepiej unikać pływania podczas noszenia rozszerzeń rzęs, chyba że jesteś gotów ryzykować infekcję i mieć je usunąć.

Choć moczenie w basenie jest przyjemny sposób, aby uzyskać trochę ćwiczeń i mieć trochę zabawy, rozszerzenia rzęs należy zawsze dbać o przed i po pływaniu. To dlatego, że chlor i inne chemikalia w wodzie może osłabić klej używany do mocowania rzęs do swoich rzęs. Ponadto, długotrwała ekspozycja na wodę może również uszkodzić naturalną skórę, więc ważne jest, aby chronić swoje rzęsy podczas pływania.

Podobne Tematy

Leave a Reply