USŁUGI PODOLOGICZNE


Czym jest podologia? 

przynoszące ulgę nawet najcięższym przypadkom ale oczywiście przy zachowaniu najwyższego komfortu przy przeprowadzanym zabiegu.

  

Dla kogo są zabiegi podologiczne?

Zabiegi podologiczne są przeznaczone dla osób mających ograniczenia ruchowe, którym trudno jest samodzielnie zadbać o higienę stóp (osoby z niepełnosprawnością ruchową, sparaliżowane, ludzie otyli, ze zwyrodnieniami kręgosłupa). Zalecane są także chorym na cukrzycę, reumatoidalne zapalenie stawów i nadpotliwością stóp. Podolodzy zajmują się także pacjentami z wrodzonymi wadami i zniekształceniami stóp (np. haluksy), uszkodzeniami skóry stóp (modzele, odciski, owrzodzenia, brodawki) oraz grzybiczym zakażeniem paznokci, pęknięciami skóry na piętach, stwardniałym i zgrubiałym naskórkiem na piętach, czy wreszcie wrastającymi paznokciami. Ponadto konsultacje podologiczne zalecane są sportowcom np. biegaczom.

 

 

PEDICURE PODOLOGICZNY - USUNIĘCIE HIPERKERATOZY Z PODESZEW, USUNIĘCIE SKÓREK, OSZLFOWANIE PAZNOKCI

 

Hiperkeratoza to nazwa procesu chorobowego wierzchnich warstw skóry, w przebiegu którego naskórek znacząco się pogrubia i rogowacieje. Proces namnażania się zrogowaciałych komórek postępuje szybko i intensywnie. Często ma miejsce w okolicy pięt. Rogowacenie w hiperkeratozie jest reakcją obronną wobec drażniących skórę czynników zewnętrznych. Mogą mieć one pochodzenie mechaniczne, jednak zalicza się tutaj również czynniki o pochodzeniu zarówno termicznym, jak i chemicznym.

 

Powoduję ją noszenie zbyt ciasnego i przede wszystkim wprawiającego przez to w znaczny dyskomfort obuwia. Hiperkeratozie często towarzyszy grzybica stóp – także bardzo mocno powiązana z niewłaściwie dobranym rodzajem butów. Łączy ona w sobie najczęściej wszystkie czynniki drażniące skórę.

 

 

CZAS TRWANIA: ok 60 min

CENA: 100 - 120 zł

 

USUNIĘCIE ODCISKÓW

 

Problemem, który w znacznym stopniu potrafi uprzykrzyć wykonywanie codziennych czynności, powodując często duże dolegliwości bólowe są odciski – potocznie zwane nagniotkami. Są one bardzo częstym i powszechnym problemem pacjentów trafiających do gabinetów podologicznych. Na szczęście usuwanie odcisków, z punktu widzenia podologii czyli specjalistycznej pielęgnacji stóp, jest jednym z prostszych zabiegów. Większość pacjentów zanim trafi w ręce specjalisty podologa, próbuje poradzić sobie z odciskami w domowych warunkach, mniej lub bardziej skutecznymi metodami, często z pogranicza tzw. „chirurgii domowej”. Często potem tego jednak żałują. Tymczasem w większości przypadków wystarczy jedna wizyta, jeden zabieg by pozbyć się odcisku w sposób fachowy. Natomiast regularne wizyty w gabinecie podologicznym pozwalają uniknąć dolegliwości bólowych często towarzyszących odciskom, poprawiają również prawidłowe funkcjonowanie oraz zapewniają ładny wygląd stóp.

 

Najważniejszym jest rozpoznanie, czy odcisk naprawdę jest odciskiem, a nie np. brodawką wirusową (kurzajką) czy modzelem.

 

Zabiegi wykonywane są zawsze sterylnymi narzędziami. Ważną informacją jest również to, że prawidłowo wykonany zabieg usunięcia odcisku jest  bezbolesny. Po wykonanym zabiegu zostaje założony opatrunek. Pacjent zostaje poinformowany o ewentualnej konieczności następnej wizyty, a także poinstruowany o tym jak wykonywać dalszą pielęgnację w domu. Podologia i wykorzystywane przez nią metody terapeutyczne, dają nam wreszcie możliwość indywidualnego doboru odpowiednich specjalistycznych wkładek, ortez, odciążeń minimalizujących możliwość wystąpienia podobnych zmian w przyszłości.

 

CZAS TRWANIA: ok 60 min

CENA: 40 - 80 zł

 

PAZNOKCIE GRZYBICZE

 

Grzybica paznokci jest jednym z najczęstszych chorób stóp. Jest ona chorobą zakaźną wywołaną przez grzyby, które znalazły w ludzkim organizmie warunki sprzyjające penetracji i rozwojowi. Choroby te są klasyfikowane według różnych kryteriów i przybierają wiele obrazów klinicznych.

 

 

CZAS TRWANIA: ok 90 min

CENA: 70 - 90 zł

 

 

REKONSTRUKCJA PŁYKI PAZNOKCIOWEJ

 

Zabieg taki może mieć charakter czysto estetyczny, aby na przykład w okresie letnim pacjent mógł cieszyć się zadbanymi i ładnymi paznokciami stóp. Zabieg ten, być również pomocny przy ukryciu uszkodzeń płytki paznokciowej na skutek różnych urazów mechanicznych, a także przy grzybicy paznokci (w niektórych przypadkach).


W wypadku odklejania się paznokcia od łożyska (onycholiza), usunięcie uszkodzonej części płytki paznokciowej pozwala na dokładne oczyszczenie przestrzeni podpaznokciowej z mas rogowych, utrudniających odrastanie i będących potencjalną pożywką dla drobnoustrojów.

 

Nawet mocno uszkodzone lub zniszczone paznokcie mogą znów wyglądać pięknie!

 

CZAS TRWANIA: ok 60 min

CENA: 40 - 60 zł

 

 

BADANIE MYKOLOGICZNE 

 

Grzybica paznokci, a w szczególności grzybica na paznokciach stóp, jest trudna do wyleczenia. Zwłaszcza jeżeli chodzi o zaniedbane przypadki – gdy dany rodzaj grzyba zdążył się już zadomowić. Choroba może być wywołana przez grzyby takie jak: dermatofity, drożdżaki i pleśniowce.

Leczenie trudnych przypadków grzybic może być długotrwałe i nie zawsze przynosi poprawę. Dlatego, aby móc skutecznie zniszczyć grzyby w skórze lub na płytce paznokcia, potrzebne jest dokładne badanie mykologiczne, umożliwiające ich rozpoznanie, zróżnicowanie i zastosowanie odpowiedniego leczenia.

 

CZAS TRWANIA: ok 60 min

CENA: 80 zł

 

BRODAWKA WIRUSOWA

 

Brodawki wirusowe wywołuje wirus HPV. Pojawiają się one u osób młodszych jak i starszych, które posiadają osłabiony układ odpornościowy, nadmierną potliwość stóp oraz często odwiedzają baseny.
Kurzajki mogą być płaskie lub mozaikowe. Brodawki mogą być również podobne do odcisków. Często towarzyszy im łuszczący się naskórek. Przybierają kolor biały, żółtawy lub szaro-zielonkawy. Wirus HPV bardzo szybko się rozprzestrzenia, jest zakaźny i może ulegać stanom zapalnym. Dlatego też ważne jest usuwanie brodawek, ponieważ im starsza brodawka tym głębsze jej umiejscowienie w skórze, co z czasem może przysporzyć bolesnych problemów.

 

CZAS TRWANIA: ok 60 min

CENA: 30 - 50 zł / jedna wizyta

TAMPONADA WRASTAJĄCYCH PAZNOKCI 

 

Z paznokciem wrastającym mamy do czynienia wtedy, gdy płytka paznokciowa wbija się w otaczające tkanki miękkie, powodując ich zaczerwienienie i opuchliznę. W dalszym stadium wrastania pojawiają się stany zapalne oraz ziarnina, i przede wszystkim stały dyskomfort oraz ból. Przyczyn wrastania jest wiele, od tendencji osobniczej (przy paznokciach o kształcie rurkowatym), przez nieodpowiednią pielęgnację (obcinanie zbyt krótko lub „na okrągło”, czyli wycinanie kątów płytki paznokcia) i źle dobrane, ciasne obuwie, po mechaniczne urazy. Problem często dotyczy też osób uprawiających sport. Nieprawidłowemu ułożeniu płytki paznokcia i w konsekwencji jego wrastaniu sprzyjają także halluxy i inne deformacje ortopedyczne. Niezależnie od przyczyny problemu, czym wcześniej zostanie podjęta terapia, tym jest ona mniej inwazyjna i szybciej paznokieć wraca do zdrowia.

 

CZAS TRWANIA: ok 30 min

CENA: 20 zł

 

ORTEZY - SPECJALISTYCZNE ODCIĄŻENIE STÓP

 

W gabinecie wykonuje ortezy w celach korekcji zniekształceń stóp i palców. Dzięki nim rozkłada się obciążenie stóp, co zmniejsza powstawanie urazów. Poprawiają także komfort chodzenia.

Ortezy są niezbędnym elementem pełnej i prawidłowej terapii. Bez tego podstawowego ogniwa , jakim jest korekcja i profilaktyka, dolegliwości będą się powtarzać.

 

Materiał, z jakich wykonuje ortezy są bezpieczne, przebadane dermatologicznie. Odporne na rozciąganie i wyjątkowo trwały.

 

CZAS TRWANIA: ok 60 min

CENA: 30 - 50 zł

 

 

 

KLAMRA ORTONYKSYJNA

 

Zabieg zakładania klamry na wrastający paznokieć jest szybki i bezbolesny. Po zdezynfekowaniu palca lub całej stopy, specjalista ocenia typ wrastającego paznokcia i dobiera odpowiednią klamrę. Następnie mierzy ramię klamry i przycina ją na odpowiednią długość. Specjalista nakłada klamrę i skręca ją, aby otrzymać długość naciągu. Końcowym etapem klamrowania jest żelowanie, które zapobiega zaciąganiu się rajstop czy skarpetek. Żel czasem jest zastępowany akrylem, w obu przypadkach utwardza się materiał w lampie UV.

Bezpośrednio po nałożeniu klamry na wrastający paznokieć można normalnie funkcjonować. Klamra zazwyczaj przynosi natychmiastową ulgę, uśmierza wcześniejszy ból i zapobiega dalszemu wrastaniu paznokcia.

 

CZAS TRWANIA: ok 60 min

CENA: 60-120 zł