RZĘSY


 Długie, gęste rzęsy to marzenie każdej kobiety. Stanowią ramę dla oka, nadają wyrazistości i intensywności spojrzeniu. Natura nie wszystkich jednak obdarzyła rzęsami zapierającymi dech w piersiach. Jest na to sposób: przedłużanie i zagęszczanie rzęs.

Na czym polega zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs ?


Jest to semipermanentne inaczej półtrwałe przedłużanie rzęs. Rzęsy są wykonane z pojedyńczych włókien jedwabnych o tak dobranym kształcie i rozmiarze, że wyglądają zupełnie jak prawdziwe. Są zakrzywione jak rzęsy naturalne, u podstawy grubsze i zwężają się ku końcom. Przyklejane są pojedyńczo, rzęsa do rzęsy, w odległości 1 mm od powieki, dzięki czemu dają naturalny i elegancki efekt. Rzęsy zostały zaprojektowane tak, aby w niedostrzegalny sposób naśladować rzęsy ludzkie. Są elastyczne, odporne na zginanie i poruszają się wraz z rzęsami naturalnymi. Przy ich regularnym uzupełnianiu można mieć niemal pewność, że będą nie do odróżnienia od prawdziwych.

 

Czy zabieg przedłużania rzęs jest bezpieczny ?

Zabieg przedłużania rzęs jest bezpieczny. Metoda ” rzęsa do rzęsy” gwarantuje bezpieczeństwo dla naszych naturalnych rzęs, nie niszczy ich. Przedłużona rzęsa wypadnie gdy skończy się jej cykl życia, a w jej miejsce pojawia się nowa rzęsa. Dlatego też nie ma prawa co się zniszczyć, ponieważ cykl życia rzęsy nie jest zakłócony. Ponadto dużo zależy od osoby która wykonuje ten zabieg. Odbyłam specjalne szkolenie z zakresu przedłużania rzęs w SalonLashes, na którym nauczyłam się jak prawidłowo aplikować rzęsy, jak prawidłowo pracować przy oku ludzkim, tak aby nie stała się krzywda Klientce, oraz szereg innych zagadnień. Posiadam umiejętności i doświadczenie.

 

Czy zabieg niszczy moje naturalne rzęsy ?

Nie niszczy.ponieważ cykl życia rzęsy nie jest zakłócony.

Jak długo trwa zabieg ?

od 1,5 do 2h. 

Uzupełnianie trwa do 1 do 1,5h, zależy ile rzęs trzeba dołożyć.

 

Jakie zalety ma zabieg aplikacji rzęs?
Każdy zabieg stylizacji rzęs jest dostosowany do indywidualnych potrzeb klientki. Nasze rzęsy dostępne są w 12 kolorach: m. in. czarne, ciemnobrązowe, brązowozłote, kasztanowe, niebieskie, czerwone, zielone, różowe, fioletowe, cytrynowe i pomarańczowe, w różnych rozmiarach i grubościach. Mają dwa stopnie podwinięcia: naturalny i mocniej podkręcony. Różne długości rzęs jedwabnych są podczas aplikacji tak dobierane, aby wiernie oddać kształt naturalnej linii rzęs. Oko staje się bardziej wyraziste, wspaniale prezentuje się na zdjęciach i podczas uroczystości. Nie ma potrzeby malowania się rano i usuwania makijażu wieczorem, a ponadto rzęsy wyglądają pięknie bez względu na porę dnia czy nocy, codziennie! Jest to wspaniałe rozwiązanie dla osób zapracowanych, czy uprawiających sport.

 

Jak dbać o rzęsy?
Największe znaczenie dla trwałości rzęs ma pierwsza doba po zabiegu. Nie powinno się wtedy moczyć rzęs ani ich dotykać. Dalsze postępowanie jest już proste: należy unikać kosmetyków na bazie olejku i obchodzić się z rzęsami delikatnie. Są one odporne na wodę, pot i łzy. Po zabiegu przez 24 godziny nie wskazany jest prysznic, sauna , basen itp. Klej jest jeszcze w trakcie utwardzania. Podczas nakładania kremu na twarz należy nie dopuszczać do natłuszczenia rzęs. Do demakijażu używamy preparatów na bazie wody (nie oleistych). Używanie tuszu nie jest już potrzebne, lecz jeśli chcemy to powinny także być na bazie wody – nie powinny być wodoodporne. Nie wskazane są również kosmetyki zawierające w swoim składzie P.E.G. (polyethylene glycol). Polyethylene glycol i inne substancje na jego bazie wpływają na klej niekorzystnie. Codzienny ciężki makijaż, a szczególnie tusz i eyeliner, mogą skrócić trwałość rzęs, które wskutek tego wymagać będą częstszych uzupełnień. Możesz pływać, kąpać się i korzystać z odnowy biologicznej po upływie 48 godzin od zabiegu, kiedy wiązanie klejowe będzie już wystarczająco utwardzone. Osoby, które mają intensywny kontakt z chlorowaną wodą, jak np. wyczynowe pływaczki, czy stosujące często maseczki lub zabiegi parowe, mogą potrzebować wcześniejszych uzupełnień, w wyniku osłabienia wiązania klejowego przez te czynniki.

 

Jak często trzeba uzupełniać rzęsy?
Naturalne rzęsy moją swój indywidualny swój cykl życia, rosną, wypadają, a na ich miejscu pojawiają się nowe. Cykl życia rzęsy wynosi ok. 60 do 90 dni. Gdy rzęsy naturalne skończą swój cykl życiowy wypadają pojedyńczo z rzęsą przyklejoną. Możliwe jest to tylko przy stosowaniu metody jeden do jednego. Po 2 do 4 tygodni około 1/3 rzęs naturalnych wypada. Takie zachowanie rzęs jest całkowicie normalne i bez względu na to czy mamy wykonany zabieg czy nie, proces ten nie ulega zmianie. Dla utrzymania stałego efektu długich i gęstych rzęs konieczny jest zabieg uzupełniający.

 

Czy aplikacja kleju Lashes jest bezpieczna?
Stosowany przez nas klej do aplikacji rzęs został przebadany przez polskie specjalistyczne laboratorium badawcze. Posiada niezbędne badania mikrobiologiczne i dermatologiczne, oraz uzyskał pozytywną pisemną opinię zaświadczającą, że ” spełnia wymagania odnośnie bezpieczeństwa dla zdrowia ludzi” (Ustawa z dnia 30 marca 2001 r. o kosmetykach w zakresie Art. 11 ust. 1 p. 4). Podstawowym składnikiem naszego kleju jest substancja zawarta w klejach tkankowych używanych m. in. do bezszwowego klejenia ran w chirurgii dermatologicznej czy okulistyce. Klej nie ma kontaktu ze skórą, ponieważ rzęsy są przyklejane do rzęs naturalnych w odległości 1 mm od powieki. Sam zabieg jest bezbolesny, wykonywany w pozycji leżącej, wiele klientek w jego trakcie wręcz zasypia.

 

Jakie są przeciwwskazania dla aplikacji rzęs?
Rzęsy są przytwierdzane do istniejących rzęs naturalnych, klientka musi mieć rzęsy własne. Rzęsy nie powinny być stosowane u klientek z łysieniem (alopecia) lub poddawanych chemioterapii, o ile nie stosują leczenia i nie został przywrócony prawidłowy wzrost owłosienia. Nie wolno też wykonywać aplikacji jeżeli klientka cierpi na infekcję (bakteryjną, wirusową, czy grzybiczą) oka lub jego bezpośredniej okolicy.

120 zł - 140 zł / uzupełnienie 60 - 100zł

 

METODY OBJĘTOŚCIOWE TYPU MINK 2-9D / 2:1, 3:1, 4:1 

 

Metody objętościowe - 2:1, 3:1 etc - możemy również spotkać się z terminem takim jak 2D, 3D etc. (taki chwyt marketingowy, który podkreśla trójwymiarowość/objętość aplikacji:). Technika ta polega na doklejaniu rzęs mink lub rzęs naturalnych z włosia norki syberyjskiej* w ilości od 2 a nawet do 10(!) do jednej naszej naturalnej rzęsy. Dzięki tej metodzie uzyskujemy podwójne, potrójne itd. zagęszczenie rzęs. Rzęsy używane do tych aplikacji są dużo cieńsze niż rzęsy syntetyczno-jedwabne - od 0,3 do 0,10 - dzięki czemu aplikacja jest lekka i nie obciąża naszych naturalnych rzęs, a zarazem dzięki tej metodzie uzyskujemy duże zagęszczenie (według preferencji klientki;).

 

CZAS TRWANIA: ok 120 min

100 zł /uzupelnienie 40 - 80 zl

METODA 1:1. RZĘSY SYNTETYCZNE

 

Metoda 1:1 - pierwsza i najbardziej znana metoda przedłużania rzęs. Kto o niej nie słyszał? Sądzę, że nie ma takiej osoby (kobiety;). Technika ta polega na doklejaniu jednej rzęsy syntetyczno-jedwabnej do jednej naszej naturalnej na całej jej długości. Do przedłużania rzęs używa się odpowiednich do tego klejów - zazwyczaj klej o czarnym kolorze, który jeszcze bardziej podbija czerń rzęsy. Sztuczne rzęsy są odpowiednio dobierane - pod względem długości, profilu i grubości - w zależności jakie mamy rzęsy naturalne i jaki efekt chcemy uzyskać :)

 

CZAS TRWANIA: ok 120 min

35 zł

PROFESJONALNE ZDJĘCIE RZĘS

 

Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnego preparatu ktory rozpuszcza wiązania kleju.  Zabieg jest bezbolesny i pozwala zachować nasze rzęsy w dobrej kondycji.

 

CZAS TRWANIA: ok 20 min

40zł / do makijażu okolicznościowego 20 zł

KĘPKI RZĘS

 

Dzięki doklejeniu kępek rzęs twoje oczy nabiorą wyrazistego spojrzenia i sprawią że poczujesz się wyjątkowo. Dobry sposób na to, aby w kilka chwil poprawić swój wygląd.

 

CZAS TRWANIA: ok 45 min

80 zł

LIFTING (LAMINACJA) RZĘS

 

Ten zabieg pozwala na optyczne wydłużenie i zagęszczenie naturalnych rzęs przy pomocy specjalnych preparatów nanoszonych na włoski bez ich przedłużania za pomocą sztucznych kępek bądz włosków.

 

CZAS TRWANIA: ok 90 min