Najlepsze sposoby depilacji wąsika w domu – poradnik

Najlepsze sposoby depilacji wąsika w domu – poradnik

Istnieje wiele sposobów na depilację wąsika, w tym wybielanie, usuwanie laserowe i elektroliza. Jeśli nie masz pieniędzy, aby zapłacić profesjonaliście za wykonanie tej procedury, możesz spróbować depilacji paskami woskowymi w domu. Czytaj dalej, aby poznać podstawy. Ten samouczek wyjaśnia, jak używać każdej techniki, a także jak je stosować.

Bleach your mustache

Zestaw do wybielania DIY jest niezbędny do uzyskania ponurego wąsa. Zestaw ten zawiera wybielacz i grzebień do wąsów, a do osiągnięcia pożądanego efektu możesz użyć któregoś z nich. Mieszankę wybielającą należy nakładać zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów i równomiernie. Możesz ją nakładać cienko nad ustami i mocno na policzki i czoło. Należy pozostawić mieszaninę na wąsach przez osiem do piętnastu minut przed wytarciem. Upewnij się, że nie należy stosować wybielacza w okolicy oczu lub nozdrzy. Te obszary są wrażliwe i mogą powodować podrażnienia.

Dla tych, którzy są uczuleni na chemiczne wybielacze, roztwór z soku z cytryny i miodu zawiera naturalne właściwości wybielające. Aby zrobić własny wybielacz, wystarczy wymieszać jedną łyżeczkę soku z cytryny i ćwierć filiżanki mlecznej śmietanki, a następnie nałożyć na włosy na twarzy. Pozostaw go na 10-15 minut, a następnie zmyj zimną wodą. Kiedy już to zrobisz, łatwo jest zrobić zestaw do wybielania i używać go codziennie!

Może Cię zaciekawić:  Czy można wykonywać depilację w czasie ciąży?

Elektroliza

Jeśli jesteś zmęczony walką z niechcianymi włosami, możesz spróbować elektrolizy, aby wydepilować wąsy w domu. Proces elektrolizy może pomóc Ci usunąć niechciane włosy z wrażliwych obszarów ciała, w tym twarzy, uszu i nozdrzy. Może być kłopotliwe woskowanie, skubanie lub przycinanie, ale jest to bardzo skuteczny sposób na wyeliminowanie niechcianych włosów szybko i łatwo.

Aby osiągnąć trwałe usunięcie włosów, będziesz musiał zaplanować kilka sesji w salonie. Sesje te są zwykle od 15 minut do jednej godziny w długości. Każdy zabieg jest dostosowany do konkretnej sytuacji, a liczba sesji, których potrzebujesz, zależy od ilości włosów, które chcesz usunąć. W zależności od grubości włosów i liczby mieszków włosowych, elektroliza może trwać od ośmiu do dwunastu sesji.

Usuwanie laserowe

Jeśli nie masz czasu na wizytę u profesjonalisty w celu usunięcia włosów, możesz to zrobić w domu za pomocą urządzenia do usuwania włosów laserowych. Większość urządzeń laserowych jest stosunkowo niedroga, a ich wykonanie zajmuje zaledwie od 15 do 30 minut. Jednak elektroliza może zająć setki godzin konserwacji, aby usunąć włosy na dobre. Ponadto, może być potrzebna sesja konserwacyjna co roku. Profesjonalista będzie mógł doradzić najlepszą metodę dla Twojego typu skóry.

Może Cię zaciekawić:  Jak zrobić loki przy pomocy prostownicy do włosów

Pomimo dostępności domowych urządzeń do depilacji laserowej, powinieneś szukać tylko usług dermatologa z certyfikatem. Laserowe usuwanie włosów nie jest dla osób o słabym sercu, ponieważ może spowodować trwałe uszkodzenie skóry, jeśli wykonasz go nieprawidłowo. Dlatego najlepiej jest odwiedzić klinikę lub dermatologa w celu wykonania profesjonalnego zabiegu depilacji laserowej. Istnieją trzy popularne rodzaje depilacji laserowej: elektroliza, woskowanie i laser. Każdy z tych zabiegów ma zalety i wady.

Pasek woskowy

Jeśli chciałabyś mieć wąsik bez chodzenia do fryzjera, możesz go wydepilować w domu za pomocą pasków woskowych. Paski są łatwe w użyciu, ale są pewne środki ostrożności, których powinnaś przestrzegać. Po nałożeniu paska należy go ściągnąć. Nie należy ciągnąć zbyt mocno, ale powinnaś być w stanie poczuć ciepło paska.

Przed nałożeniem paska upewnij się, że dokładnie oczyścisz obszar za pomocą oliwki dla dzieci lub herbaty rumiankowej. Po aplikacji należy unikać przebywania na słońcu przez 24 godziny, ponieważ może to doprowadzić do poparzeń słonecznych. Aby uzyskać najlepsze wyniki, przeczytaj opinie klientów o najpopularniejszych paskach do depilacji woskiem. Te z dobrymi opiniami klientów są bardzo polecane. Oto najlepsze paski do wosku dostępne na rynku:

Może Cię zaciekawić:  Jak zrobić olej marchewkowy dla cery w domu

Po pierwsze, należy rozgrzać pasek, naciskając go między dłońmi przez 30 do 40 sekund. Jeśli wolisz luźny wosk, możesz go podgrzać w mikrofalówce lub nad kuchenką. Upewnij się, że wosk jest na tyle ciepły, że można go rozprowadzić, nie doprowadzając do wrzenia. Kiedy pasek jest już ciepły, powinieneś nałożyć go na obszar wąsów. Jeśli wosk jest zbyt gorący, możesz ryzykować stopienie włosów.

Podobne Tematy

Leave a Reply