Na co pomaga palma sabałowa? – Cera i skóra

Na co pomaga palma sabałowa? – Cera i skóra

Palma sabałowa jest drzewem pochodzącym z Indonezji. Jej wydłużony pień i serce są jadalne, o orzechowym, kawowym smaku. Może przetrwać huragany i wymaga przycinania tylko raz lub dwa razy w roku. Wytwarza również setki główek nasion, które są nieporządne i nieestetyczne. Podczas gdy Round Up może je zabić, kiełki palmowe nie są przez niego naruszane – Sekcja jest wynikiem analizy przeprowadzonej przez redakcję serwisu https://beautyb.pl. Palmy przyciągają również wiele pszczół i owadów.

Serce palmy

Korzyści płynące z serca palmy wykraczają poza jej wygląd. Owoc zawiera ważne witaminy i minerały, w tym żelazo, które jest niezbędne do wzrostu i rozwoju fizycznego. Magnez również wspomaga rozwój kości, a potas pomaga regulować ciśnienie krwi. Witamina A wspomaga zdrowe funkcjonowanie oczu. Inne korzyści płynące z owoców to przeciwutleniacze i właściwości antyrakowe. Kwas chlorogenowy, znajdujący się w sercu palmy, naprawia stres oksydacyjny w organizmie.

Serce palmy jest bogate w błonnik, który jest kluczowym składnikiem odżywczym w naszej diecie. Pomaga regulować poziom cukru we krwi, poprawia zdrowie układu pokarmowego i obniża ryzyko cukrzycy i otyłości. Regularne spożywanie tego owocu jest również korzystne dla naszej cery i skóry. Serce palmy zawiera około 3,5 grama błonnika, czyli około 14% wartości dziennej, i jest niskokaloryczne. Serce palmy jest również bogate w witaminę C.

Może Cię zaciekawić:  Czym są podkłady dla skóry mieszanej - nasze sugestie

orzechowy, jeśli nie kawowy smak

Chociaż może nie mieć wyraźnego smaku, palma Sabal faktycznie wspiera wiele rodzajów pnączy i epifitów, w tym osławiony Poison Ivy. Ta winorośl występuje szeroko na Florydzie, ale zawiera związek zwany urushiol, który jest drażniący dla ludzi i naczelnych. Stosuje się go w leczeniu różnych dolegliwości, w tym trądziku i problemów skórnych.

wydłużony pień

Wydłużony pień palmy sabalowej jest silnym antyoksydantem, a jej korzenie mogą pomóc Twojej skórze i cerze. Palma sabalowa ma wysoki wskaźnik przeżywalności przy przesadzaniu, a większość palm bez problemu przeżywa przesadzanie. Jednak wiele z nich jest trzymanych w pełnym słońcu przez dłuższy czas, bez odpowiedniego nawadniania lub owijania brył korzeniowych. Niektóre badania sugerują, że połowa strat związanych z przesadzaniem może być spowodowana niewłaściwym nawadnianiem krajobrazu i głębokim sadzeniem.

Rośliny, które mają wydłużony pień, rosną najlepiej w pełnym słońcu i z odpowiednim drenażem. Jeśli pień jest przycinany, może stać się oszołomiony i mniej odporny na zimno i suszę. Pełny 360-stopniowy baldachim zielonych liści jest idealny. Jednak nadmierne przycinanie lub nadmierne przycinanie może spowodować zmniejszenie produkcji żywności. Ponadto, przycinanie i inne działania mogą spowodować, że wydłużony pień będzie ograniczony, co doprowadzi do mniejszej rośliny.

Może Cię zaciekawić:  Rola gliceryny w kosmetykach

Może przetrwać huragany

Jeśli martwisz się o spustoszenie po huraganach Katrina i Rita, możesz rozważyć uprawę palmy sabalowej. Ta tropikalna palma jest niemalże odporna na huragany! To drzewo i inne rodzaje palm daktylowych, które są podobne, są wszystkie niesamowicie odporne na wiatr i uszkodzenia huraganowe. Ale która palma jest najlepsza dla obszarów zagrożonych huraganami? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak palma sabalowa może pomóc Ci zachować zdrową cerę i skórę nawet podczas najgorszych burz!

Palma sabalowa, znana również jako palma kapuściana, jest jednym z drzew stanowych Florydy. Wytrzymuje trudne warunki i może tolerować temperatury tak niskie jak 15 Fdeg. Rośnie dość wysoko i jest w stanie wytrzymać wiatry i temperatury o sile huraganu. Jest to również jeden z niewielu gatunków drzew, które nie mają słojów, więc są wytrzymałe i odporne na huragany.

Wspiera wiele gatunków epifitów

Drzewo Stinking Toe jest niezwykle dużą, kolczastą, wiecznie zieloną rośliną, która rośnie w lasach deszczowych Belize. Jej różowym kwiatom towarzyszą duże, strąkowate owoce, które dorastają do trzech stóp długości. Zarówno owoce, jak i gałęzie są wykorzystywane w medycynie tradycyjnej. Owoce stosuje się miejscowo w celu leczenia grzybicy i zmęczenia, a liście stanowią dobry środek tonizujący krew. Podobno zapobiegają również cukrzycy. Kilka gatunków występuje w Belize i są bardzo cenne w swoich krajach.

Może Cię zaciekawić:  Fluorek wapnia - dlaczego jest stosowany w kosmetykach

Można je z powodzeniem przesadzić

Jeśli myślałeś o uprawie palmy sabalowej, ważne jest, aby zrozumieć, jak ją z powodzeniem przesadzić. Młode drzewa mogą nie przetrwać przesadzania, ale można łatwo przesadzić dojrzałą palmę. Pień palmy sabalowej magazynuje wodę, co pozwala na jej udane przesadzenie. Sadząc palmę, należy podlać pień wraz z glebą i odczekać co najmniej osiem miesięcy, zanim zaobserwujemy widoczny wzrost.

Kopalnia palmy sabalowej powinna mieć kształt cylindryczny. Stożkowa bryła korzeniowa zmniejszy ilość gleby dostępnej dla maksymalnej regeneracji korzeni. Utrzymuj bryłę korzeniową w kształcie cylindra i owiń ją ciężkim, czarnym plastikiem. Plastik pomoże zatrzymać wilgoć i zwiąże glebę z bryłą korzeniową. Folia ograniczy także nowo wyrosłe korzenie. Podczas procesu przesadzania palma sabalowa powinna być usztywniona, gdy tworzy swój nowy system korzeniowy.

Podobne Tematy

Leave a Reply