LASEROTERAPIA E-LIGHT ( IPL+ RF)


140zł

FOTOODMŁADZANIE - LASEROWE ODMŁADZANIE SKÓRY

 

Laserowe odmładzanie działa na wszystkie elementy starzenia się skóry. Nie tylko likwiduje siateczkę drobnych zmarszczek, ale poprawia koloryt, wygładza strukturę skóry. Poza tym, zwężają się i oczyszczają pory skóry. Czasami ktoś zrobi sobie lifting i efekt nie jest zadowalający.  Owszem, zmarszczki zniknęły - natomiast co ze strukturą skóry? To nadal nie jest młoda skóra, ona ma rozszerzone pory, są naczynka, przebarwienia. A w tym zabiegu radzimy sobie ze wszystkimi tymi problemami. Dlatego efekt jest tak dobry.Wszystkie zabiegi laserowe są wykonywane w serii. Po zabiegu efekt, który widzimy po zejściu z fotela to znaczne rozjaśnienie skóry, rozświetlenie oraz oczyszczone i zwężone pory skóry. Po siedmiu dniach zaczynają znikać przebarwienia. Po mniej więcej czternastu dniach zamykają się naczynka, a po trzech tygodniach od zabiegu odbudowuje się kolagen i wtedy mamy efekt napięcia, liftingu. Laserowe odmładzanie skóry jest terapią dla cierpliwych, ponieważ pełen efekt zabiegu jest po roku. Przez pół roku tą skórę odmładzamy co cztery tygodnie regularnie, a jeszcze przez pół roku od zakończenia serii ta skóra się poprawia. Natomiast efekt potem jest na wiele lat.

 

CZAS TRWANIA: ok 60 min 

 

 

50 - 110 zł

USPOKOJENIE GRY NACZYNIOWEJ - LIKWIDACJA RUMIENIA (EFEKT ZACZERWIENIONYCH POLICZKÓW)

 

Zamykanie pajączków naczyniowych, likwidacja rumienia i znamion związanych z systemem naczyniowym. Laser emituje silne światło absorbowane przez hemoglobinę wewnątrz komórek krwi.

 

CZAS TRWANIA: ok 60 min

50 - 110 zł

LECZENIE TRĄDZIKU

 

Światło lasera powoduje szybkie gojenie się istniejących zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych (działanie bakteriobójcze, odkażające). Dodatkowo dochodzi do zmniejszenia się śladów oraz blizn potrądzikowych.

 

CZAS TRWANIA: ok 60 min

50 - 110 zł

LIKWIDACJA PRZEBARWIEŃ POSŁONECZNYCH

 

Światło lasera likwiduje przebarwienia związane z wiekiem, piegi, oraz inne typy przebarwień i hiperpigmentacji. Wysyła światło absorbowane przez barwnik w komórkach skóry w wyniku czego dochodzi do zniszczenia komórek z jego nadmierną ilością nie uszkadzając pozostałych, zdrowych komórek. Tym samym powoduje znikanie przebarwień (tuż po zabiegu plamy bardziej ciemnieją, a po kilku dniach zaczynają znikać).

 

CZAS TRWANIA: ok 45 min

 

50 - 110 zł

USUWANIE ZBĘDNEGO OWŁOSIENIA

 

Strumień skoncentrowanego światła jest absorbowany przez pigment znajdujący się w cebulkach włosów - melaninę. Światło przez ułamek sekundy uszkadza te mieszki włosowe, które w tym czasie znajdują się w fazie wzrostu. Dzięki temu bezpowrotnie je niszczą. Laser E- Light posiada system chłodzenia, który chroni warstwę skóry w trakcie zabiegu i podnosi jego komfort. Najlepiej poddają się epilacji włosy ciemne i grube. W takim przypadku już nawet po 4 zabiegach można pozbyć się 80 proc. owłosienia. Długość zabiegu zależy od wielkości depilowanego obszaru. Zabiegi muszą być powtarzane, gdyż laser działa tylko na mieszki włosów, które są w fazie aktywnego wzrostu. Kolejne zabiegi powtarza się w odstępie 4 – 8 tygodniowym.

 

 CZAS TRWANIA: ok 60 min

 

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGÓW LASEROWYCH

- ciąża

- świeża opalenizna (również solarium do 4 tygodni oraz samoopalacz do 10 dni wstecz)

- stosowanie kremu z retinolem (przestać stosować na 3 tyg. przed zabiegiem)

- stosowanie leków i suplementów światło uczulających (np. antybiotyki: 7-10 dni po zakończeniu kuracji; zioła: nagietek, rumianek, dziurawiec, przyjmowanie wit A)

- przebyty rak skóry

- epilepsja

- WZW

- HIV, AIDS

- zaburzenia krzepnięcia krwi

- bielactwo, opryszczka, łuszczyca

- mikrodermabrazja (2 tyg. po)

-  kwasy (4-6 tyg. po)

 

POSTĘPOWANIE PRZED ZABIEGIEM DEPILACJI LASEROWEJ

 

- skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha, podrażniona, jeśli tego wymaga, stosuj emolienty (kremy nawilżające, natłuszczająco - kojące) kilka dni wcześniej

 

- w dniu zabiegu, ew. na dzień przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji, skóra powinna być umyta, czysta i niczym nieposmarowana. (najlepiej jak by był widoczny cień włosów)

 

- przed każdym zabiegiem, włosów nie można wyrywać (peseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 tygodni w przypadku twarzy i 6 tygodni w innych miejscach skóry, można natomiast je golić i przycinać

 

- stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorać, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem.

 

- preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień wcześnieja wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu

 

- terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem

 

- leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata "Figura") wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem

 

- aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu, zabieg  jest możliwy 2 tygodnie po infekcji typu opryszczki wargowej lub płciowej

 

- expozycja na promienie UV (naturalna lub w solarium) jest bezwzględnie przeciwwskazana do 2 tygodni po zabiegu, w tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczna jest fotoprotekcja (kremy z filtrami anty-UV A i B o wysokich wskaźnikach ochrony - najlepiej 50 lub więcej)

 

- nie stosować preparatów samoopalających min. 1 tydzień po zabiegu

 

- kolejne zabiegi - minimum cztery - należy wykonywać w odstępach 4-8 tygodni

 

- nie wyrywać włosów min. 6 tyg. po zabiegu

 

- naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach, najpóźniej do 2-3 dni, w tym czasie (2-3 dni po zabiegu) należy skórę traktować delikatnie

 

 

UWAGA - terapię laserową rozpoczynamy miesiąc po zaprzestaniu opalania się na słońcu lub w solarium, miesiąc po odstawieniu leków światło uczulających, miesiąc po zabiegach złuszczających, miesiąc po odstawieniu kosmetyków z retinolem oraz miesiąc po odstawieniu naparów z dziurawca, nagietka i szałwii. Przed foto depilacją nie depilujemy się przez miesiąc, jedyna dopuszczalna metoda usuwania owłosienia to golenie. W ciągu miesiąca po skończeniu terapii niedozwolone jest opalanie się na słońcu i w solarium a przez pierwsze 14 dni konieczne jest stosowanie kremów ochronnych z filtrem min. 50+