Jaki szampon wybrać po keratynowym prostowaniu włosów?

Jaki szampon wybrać po keratynowym prostowaniu włosów?

Po keratynowym prostowaniu, jakiego szamponu użyć? Istnieją dwa główne typy: ten, który utrzymuje się przez cały dzień i ten, który pozostanie tylko przez kilka godzin. Podczas gdy oba prostują włosy, odmiany krótkoterminowe mogą nie trwać tak długo jak wersje długoterminowe. Jeśli planujesz skorzystać z opcji krótkoterminowego prostowania keratynowego, ważne jest, aby zaplanować keratynowe prostowanie co najmniej cztery dni przed specjalną okazją.

Suchy szampon Loma

Najlepszym sposobem na ochronę wyprostowanych włosów przed szkodliwym działaniem zabiegów keratynowych jest użycie suchego szamponu po keratynowym prostowaniu. Suche szampony Loma nie zawierają siarczanów, parabenów i glutenu. Są delikatne dla włosów i skóry głowy, nie niszczą włosów po zabiegu keratynowym. Pokochasz uczucie świeżości i czystości, jakie daje suchy szampon Loma.

Wybierając suchy szampon po keratynowym prostowaniu włosów, zawsze wybieraj ten, który nie zawiera siarczanów. Niektóre suche szampony mogą uszkodzić włosy, więc najlepiej wybrać alternatywę bez siarczanów, organiczną. Możesz również wybrać szampon, który zawiera składniki organiczne, aby upewnić się, że otrzymujesz to, co najlepsze dla Twoich włosów.

Może Cię zaciekawić:  Zjawisko wypadania włosów po ciąży

Suche szampony są również zalecane po keratynowym prostowaniu, ale musisz używać ich oszczędnie. Jeśli użyjesz ich zbyt dużo, Twoje włosy odrzucą je i przestaną dawać Ci pożądane rezultaty. Możesz również stosować suche szampony po zabiegach keratynowych, jeśli chcesz zminimalizować szkody spowodowane poceniem się skóry głowy. A ponieważ są przenośne, są wygodne do stosowania w podróży.

Odżywka Kerastase Resistance Ciment Anti-Usure

Korzyści z zabiegów keratynowych na włosy można czerpać każdego dnia. Odżywka Kerastase Resistance Ciment Anti-Usure pomoże przywrócić siłę włókien włosów i naprawić rozdwojone końcówki. Aby użyć tej odżywki, zmocz włosy, a następnie nałóż ją na końcówki i skórę głowy. Powinna pozostać na włosach przez około dwie minuty. Stosuj tę kurację z innymi produktami z serii Kerastase Resistance, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Po użyciu odżywki Ciment Anti-Usure prostowane włosy będą miękkie i podatne na układanie. Przeznaczona jest do wzmocnienia łamliwych włosów poprzez odbudowę wewnętrznej substancji włókna. Uszczelni także odnowioną siłę i pozostawi włosy pełne ciała. Odżywka Kerastase Ciment Anti-Usure powinna być stosowana na osuszone ręcznikiem włosy. Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty, użyj kodu rabatowego HAIRDAYS10 przy zakupie online.

Może Cię zaciekawić:  Do jakiego lekarza powinieneś się udać, jeśli chcesz zapobiec łysieniu?

Loma

Kiedy prostujesz włosy i chcesz użyć nowego szamponu, powinnaś wiedzieć, czego szukać. Ważne jest, aby wybrać produkt, który jest wykonany dla włosów poddanych zabiegowi keratynowemu, ponieważ będzie musiał być delikatny dla twoich włosów. Szampon z ostrymi składnikami zniszczy Twój zabieg prostowania. Staraj się unikać produktów, które mają siarczany, ponieważ mogą one pozbawić chemikalia używane do prostowania włosów.

Jeśli jesteś platynową blondynką, powinnaś unikać używania szamponu, który zawiera chlorek sodu. Wykazano, że ten składnik rozpuszcza keratynę i może całkowicie zrujnować Twoje wyprostowane włosy. Kolejną ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze szamponu jest ten, który nie zawiera ukrytych substancji chemicznych. Należy również unikać produktów, które zawierają formaldehyd i parabeny. Obie te substancje chemiczne mogą być szkodliwe dla Twoich włosów.

Sodium Laureth sulfate

Możesz się zastanawiać, jaki szampon wybrać po keratynowym prostowaniu. Wiele szamponów zawiera Laureth sulfate sodu jako łagodny detergent, ale ten składnik jest bardzo szkodliwy dla włosów poddanych zabiegom keratynowym. Nie tylko pozbawia on włosy keratyny, ale może również spowodować utratę koloru. Dodatkowo, może sprawić, że włosy staną się suche i łamliwe, a co za tym idzie, będą się puszyć. Należy wybrać szampon bez siarczanów, aby chronić włosy przed szkodami, jakie może wyrządzić Laureth Sulfate Sodium.

Może Cię zaciekawić:  Korzyści z sauny do włosów - sprawdzamy, czy sauna do włosów jest zdrowa

Choć SLS i SLES działają w podobny sposób, mogą mieć negatywny wpływ na włosy poddawane zabiegom chemicznym. Zarówno SLS, jak i SLES to ostre środki pieniące, które mogą podnieść naskórek chemicznie przetwarzanych włosów. Powoduje to puszenie się i suchość włosów oraz zmniejsza ich nawilżenie. Oprócz szamponów na bazie siarczanów, sulfonian olefinowy jest łagodniejszą alternatywą, która czyści równie skutecznie.

Podobne Tematy

Leave a Reply