Jaka jest różnica między Cosmelanem a Dermamelanem – kosmetologia

Jaka jest różnica między Cosmelanem a Dermamelanem – kosmetologia

Jeśli zastanawiasz się, jaka jest różnica między cosmelanem (kosmeceutyki) a dermamelanem (kosmetologia), ten artykuł odpowie na wszystkie Twoje palące pytania dotyczące tych dwóch związków. Oba hamują produkcję melaniny przez tyrozynazę, enzym odpowiedzialny za pigmentację. Ale który z nich jest najlepszy dla Twojej skóry?

kosmelan hamuje produkcję melaniny

Stosowanie kosmelanu jest stosunkowo niedawną metodą leczenia w celu wyeliminowania plam, plam starczych i innych form hiperpigmentacji. Zabieg ten łączy synergiczne składniki, które kontrolują aktywność melaniny w skórze. Powoduje to spowolnienie i ostateczne zatrzymanie produkcji komórek wytwarzających pigment. Odpowiedni dla wszystkich typów skóry, Cosmelan jest bezpieczny i skuteczny. Nadaje się do stosowania o każdej porze roku.

Stosowanie Cosmelanu to świetny sposób na pozbycie się przebarwień, ponieważ działa on jak peeling enzymatyczny. Zabieg ten hamuje produkcję melaniny, koryguje przebarwienia oraz reguluje poziom melaniny w skórze. Zastosowanie peelingu Cosmelan obejmuje maskę oraz domowy krem. Zarówno maska jak i krem są skuteczne w walce z przebarwieniami, melasmą i bliznami potrądzikowymi.

Chociaż melanina jest niezbędna dla koloru skóry, jej nadprodukcja może prowadzić do nierównej pigmentacji. Aby odwrócić ten efekt, zabieg Cosmelan ma na celu tymczasowe zahamowanie produkcji melaniny w skórze. Po zakończeniu leczenia produkcja melaniny w organizmie zostanie wznowiona. Następnie zaleca się stosowanie produktów do pielęgnacji domowej, aby uzyskać dalsze rezultaty. Cosmelan nie zapobiega jednak powrotowi pigmentacji, a zabieg jest bezpieczny i skuteczny dla wszystkich typów skóry.

Jako enzym biorący udział w produkcji melaniny, hamowanie enzymu tyrozynazy jest wysoce skutecznym sposobem na zmniejszenie skutków hiperpigmentacji. Zabieg obejmuje dwa etapy: nałożenie pierwszego produktu Cosmelan w postaci maski, którą nakłada się na sześć do dziesięciu godzin w zależności od rodzaju skóry, a następnie nałożenie drugiego produktu na skórę codziennie przez kilka tygodni w domu. Rezultaty mogą być widoczne w ciągu tygodnia od pierwszej aplikacji, o ile jest ona wykonywana regularnie i powtarza się.

Może Cię zaciekawić:  Czym jest kriolipoliza - kosmetologia?

dermamelan hamuje tyrozynazę

W procesie depigmentacji za pomocą Dermamelan Intimate występują dwie fazy. Pierwsza faza polega na nałożeniu preparatu złuszczającego na skórę. Następnie jest ona spłukiwana letnią wodą lub intymnym żelem oczyszczającym. Druga faza to proces depigmentacji. Można go powtarzać co trzy miesiące dla uzyskania optymalnych efektów. Po drugiej fazie skóra będzie wydawała się jaśniejsza.

Po pierwszym zabiegu skóra może być odczuwana jako mrowienie i zaczerwienienie. Skóra może wydawać się czerwona przez jeden tydzień. Kontynuuj stosowanie ochrony przeciwsłonecznej, gdy jesteś na zewnątrz. Twój lekarz przedstawi Ci również szczegółowe i indywidualne zalecenia dotyczące utrzymania wyników. Celem jest zapewnienie Ci zdrowej skóry i zminimalizowanie pojawiania się plam. Jeśli masz problem, który nie reaguje na inne metody, Dermamelan może być odpowiednim leczeniem dla Ciebie.

Ponieważ hamowanie tyrozynazy jest tymczasowe, musi być powtarzane wielokrotnie, aby zobaczyć wyniki. Na szczęście istnieje skuteczny sposób na trwałe zmniejszenie plam na skórze. Dermamelan hamuje tyrozynazę i hamuje produkcję melaniny. Ponieważ produkcja tyrozynazy jest stymulowana przez światło słoneczne, musisz kontynuować regularne stosowanie tego produktu, aby utrzymać rezultaty.

Składniki maski Dermamelan są pochodzenia roślinnego i chemicznego. Działają na różnych etapach melanogenezy, aby zminimalizować powstawanie niechcianej pigmentacji. Dermamelan jest bardziej skuteczny niż Cosmelan i ma wyższe stężenie składników aktywnych. Jest ogólnie zarezerwowany dla ciemniejszych problemów pigmentacyjnych. Ten produkt jest skuteczny w leczeniu zarówno łagodnych, jak i ciężkich problemów pigmentacyjnych.

Może Cię zaciekawić:  Czym jest keratynowe prostowanie włosów?

Pomimo tego, że Dermamelan jest uważany za bezpieczne leczenie hiperpigmentacji, może nie być skuteczny dla niektórych pacjentów. Niektóre osoby mają wrażliwą skórę, lub te z historią ciężkiego trądziku lub skaz. Dermamelan zmniejsza również aktywność tyrozynazy, co pozwala na głębsze wnikanie zabiegu w skórę. I pomimo swojego profilu bezpieczeństwa, jest uważany za bezpieczne i skuteczne leczenie różnych zaburzeń skóry.

Zahamowanie tyrozynazy u ludzi jest możliwe za pomocą różnych związków syntetycznych. Jednym z tych związków jest fenylotiomocznik (PTU). Atom siarki w PTU wiąże się z jonami miedzi w miejscu aktywnym tyrozynazy. W badaniu profesora Junga i wsp. przyjrzano się SAR pochodnych PTU na tyrozynazę grzybową i oceniono ich zdolność do hamowania melanogenezy w komórkach czerniaka B16.

Najnowsza formuła Dermamelanu stała się możliwa dzięki przełomowi w jego aktywności hamującej melanogenezę. Melafenon, enzym hamujący tyrozynazę, ma konformację 3D i dwa systemy vehiculum transepidermalnego. Nanocząstki multilamelarne przenoszą składniki aktywne i poprawiają przenikalność.

kosmelan hamuje działanie tyrozynazy

Kosmelan to krem, który blokuje tyrozynazę, kluczowy enzym w produkcji melaniny. Zahamowanie tyrozynazy uniemożliwia melanocytom dotarcie do powierzchni skóry, ograniczając powstawanie niepożądanej pigmentacji. Podobnie jak Cosmelan, formuła Cosmelan celuje w różne etapy melanogenezy i działa w synergii ze sobą, aby hamować melanocyty przed dotarciem do powierzchni skóry. Formuła Cosmelan zawiera sześć składników aktywnych, z których każdy pełni odrębną funkcję, w tym inhibitor enzymatyczny. Maska Cosmelan 1 zawiera sześć różnych składników funkcjonalnych, które razem zapewniają wysoki poziom skuteczności.

Cosmelan to baza kosmetyczna wolna od substancji zapachowych i konserwantów, która ma udowodnione działanie zmniejszające syntezę melaniny i stres oksydacyjny. Działa również na melanocyty, które produkują melaninę na powierzchni skóry. Ten składnik kosmetyczny paraliżuje melanosomy i zapobiega docieraniu pigmentu do powierzchownych warstw skóry. Ten składnik kosmetyczny pomaga również zregenerować naskórek i wyeliminować nagromadzenie melaniny.

Może Cię zaciekawić:  Jakie są powikłania po zabiegu nici liftingujących w kosmetologii?

Choć Cosmelan jest długoterminowym rozwiązaniem dla hiperpigmentacji, najlepsze wyniki pochodzą z ciągłego stosowania produktu. Leczenie powinno być konsekwentne przez sześć do dwunastu miesięcy, aby zapewnić trwałe rezultaty. Niektórzy pacjenci mogą nie być dobrymi kandydatami do tego zabiegu. Pacjenci z chorobami autoimmunologicznymi, trądzikiem torbielowatym, łuszczycą, trądzikiem różowatym, egzemą i łuszczycą powinni skonsultować się z dermatologiem przed zdecydowaniem się na leczenie Cosmelan.

Tyrozynaza jest enzymem ograniczającym szybkość produkcji melaniny. Podczas melanogenezy, enzym przekształca l-tyrozynę w DOPA, co z kolei hamuje melanogenezę. Inne enzymy melanogenne, takie jak TYRP-2, katalizują utlenianie DOPA do kwasu 5,6-dihydroksyindolowego-2-karboksylowego.

Hydrochinon jest kolejnym związkiem pochodzenia botanicznego, który ma rolę w leczeniu hiperpigmentacji. Jego cytotoksyczność jest mniejsza niż hydrochinonu i hamuje melanogenezę, aktywność polimerazy DHICA oraz Pmel-17. Jednak łagodniejsze działanie arbutyny przypisuje się kontrolowanemu uwalnianiu hydrochinonu w organizmie. Arbutyna hamuje melanogenezę, ale efekty mogą być paradoksalne ze względu na jej wysokie stężenie.

Podobne Tematy

Leave a Reply