Jaką gradację pilnika do paznokci wybrać?

Jaką gradację pilnika do paznokci wybrać?

Jeśli nie jesteś pewien, którą gradację wybrać używając pilnika do paznokci, oto szybki przewodnik po identyfikacji różnych kształtów i gradacji. Kształt pilnika odgrywa rolę w określeniu poziomu gładkości jaki chcesz uzyskać. Im wyższa liczba ziarnistości, tym gładsze będą Twoje paznokcie. 1-calowy kwadrat wypełniony 100 ziarnami piasku będzie miał szorstką powierzchnię; kwadrat wypełniony 240 ziarnami będzie gładki. Pilniki o wyższej ziarnistości będą w mniejszym stopniu oddziaływać na powierzchnię paznokcia i pozostawią po sobie gładsze wykończenie.

Oval vs Banana vs Straight vs Banana vs Oval vs Banana

Która gradację pilnika do paznokci wybrać, zależy od kształtu Twoich paznokci. Istnieją kształty proste, półksiężycowate, diamentowe i bananowe. Każdy kształt jest używany do różnych celów. Na przykład, prosty pilnik do paznokci jest najlepszy do opiłowywania boków i wolnego brzegu paznokcia, podczas gdy owalny pilnik jest najlepszy do pracy na większej powierzchni paznokcia. Pilniki w kształcie banana są dobre do stosowania w okolicach skórek, ale należy ich unikać aby nie nadwyrężać nadgarstka.

Medium vs Fine vs Medium

Piłka do paznokci w tabeli ziarnistości pokazuje różne poziomy ziarnistości dla różnych typów pilników. Ziarno grube, średnie i drobne są najczęściej używane w przemyśle i można je rozróżnić na podstawie ich ostatecznych aspektów. Najostrzejsze ziarno dostępne na rynku to ziarno 60 i jest ono zazwyczaj stosowane na bardzo grubych sztucznych paznokciach. Nie powinno się go używać na naturalnych paznokciach ponieważ może on uszkodzić płytkę paznokcia.

Może Cię zaciekawić:  Domowe sposoby na delikatne paznokcie

Piłki o grubej ziarnistości są mniejsze niż 100 grit i mają więcej cząstek ziarnistych niż pilniki o drobnej ziarnistości. Pilniki gruboziarniste są zazwyczaj używane do nadawania kształtu, wydłużania i opiłowywania wzmocnień akrylowych i żelowych i nie powinny być używane na naturalnych paznokciach. Pilniki drobnoziarniste są miękkie i nadają się do lekkiego polerowania paznokci.

Twarde vs. niskoziarniste

Wybierając pilnik do paznokci należy zwrócić uwagę na to jak bardzo jest on ziarnisty. Jeśli nie ma ziarnistości, należy wybrać twardszy. Pilniki o mniejszej ziarnistości będą przyjmowały większy nacisk i mogą uszkodzić płytkę paznokcia. Używanie twardego pilnika oznacza również więcej czasu spędzonego na każdym paznokciu i dodatkowy stres na ramionach i rękach. Technicy i entuzjaści paznokci często doświadczają problemów z rękami, szyją i plecami od używania plików o niskiej ziarnistości.

Ziarnistość na pliku do paznokci jest wydrukowana na pliku. Plik o wysokiej ziarnistości pozostawi Twoje paznokcie wyglądające na gładsze, podczas gdy plik o niskiej ziarnistości będzie znacznie trudniejszy do cięcia. Dobrą zasadą jest to, że wyższy numer oznacza, że pilnik jest ostrzejszy. Jeśli nie masz pewności co do ziarnistości danego pliku, możesz go wypróbować dotykając i czując każdą stronę.

Może Cię zaciekawić:  Jakie zabiegi można wykonać, aby poprawić stan paznokci?

Jeśli chcesz zrobić własne paznokcie, wybierz pilnik o wysokiej ziarnistości. Plik o grubej ziarnistości usunie dużą ilość naturalnej długości paznokcia. Będziesz jednak musiała być delikatna podczas jego używania. Jedynym minusem szklanego pilnika do paznokci jest to, że nie jest on zbyt skuteczny w usuwaniu długości. Do usuwania długich paznokci najlepiej użyć pilnika o niższej ziarnistości lub obcinacza.

Pilnik do paznokci o wysokiej ziarnistości różni się od bufora. Ziarnistość jest również ważna, jeśli chodzi o produkty do pielęgnacji paznokci. Pilnik do paznokci o wysokiej ziarnistości nadaje się do polerowania paznokci, natomiast pilnik o niskiej ziarnistości służy do polerowania i kształtowania naturalnych paznokci. Przy wyborze pilnika do paznokci najlepiej jest wiedzieć, do czego będzie on używany. Wiedząc jaki cel masz na myśli możesz wybrać taki pilnik, który nie uszkodzi twoich naturalnych paznokci.

Generalnie rzecz biorąc pilniki do paznokci o twardej i niskiej ziarnistości są przeznaczone do tego samego celu: do usuwania szorstkich, uszkodzonych paznokci. Różnica między nimi zależy od ziarnistości. Ogólnie rzecz biorąc, 80 grit jest najlepszy dla naturalnych paznokci, podczas gdy 100 grit jest w porządku dla sztucznych paznokci. Pilnik o ziarnistości 100 jest dobry do kształtowania i polerowania paznokci, ale nie powinien być używany do paznokci naturalnych.

Może Cię zaciekawić:  Jak zapobiegać rozdwajaniu się paznokci - domowe porady

Metalowe pilniki do paznokci są wykonane z metalu i są bardzo ścierne. Są tak twarde, że mogą rozerwać tworzywa sztuczne. Są one również najdroższym plikiem do paznokci i nie są zalecane do naturalnych paznokci. Wysoka ziarnistość w plikach metalowych zniszczy twoje naturalne paznokcie, więc nie są one bezpieczne dla samolotów! Ale bądź ostrzeżony, pliki metalowe mogą również rozdwajać twoje paznokcie. Na szczęście metalowe pliki można znaleźć w większości zestawów do manicure.

Wybierając plik do paznokci, upewnij się, że rozumiesz jego cel. Istnieją różne rodzaje plików, więc może być lepiej wybrać średni lub wysoki ziarno jeden w oparciu o swoje potrzeby. Możesz również chcieć zainwestować w bufor o wyższej ziarnistości, jeśli często nosisz paznokcie akrylowe. Jego bufor pomoże zapobiec przerzedzeniu i złamaniu paznokci pod warstwą wierzchnią.

Podobne Tematy

Leave a Reply