Jak zrobić depilację pastą cukrową w domu – poradnik

Jak zrobić depilację pastą cukrową w domu – poradnik

Wykonanie depilacji pastą cukrową w domu jest dość proste. Jest bardzo łatwe i stanowi świetną alternatywę dla depilacji woskiem lub skubania. Jest bardzo łatwy do przygotowania i możesz postępować zgodnie z tutorialem, aby uzyskać pożądane rezultaty. Zanim zaczniesz, powinieneś znać składniki pasty. Można ją przygotować, łącząc składniki i mieszając je, aż osiągną odpowiednią konsystencję. Następnie, można zastosować go na pożądanych obszarach. Można również usunąć cukier za pomocą wosku.

Składniki pasty cukrowej

Depilacja pastą cukrową jest delikatniejszą metodą usuwania włosów niż tradycyjna depilacja woskiem. Wykonuje się ją z cukru, soku z cytryny i wody – wszystkich popularnych składników spiżarni. Cukier odciąga włosy od korzenia, jednocześnie spowalniając ich wzrost. Depilacja cukrem ma również wiele dodatkowych zalet, w tym jest niedroga i łatwa do zastosowania. Utrzymuje się długo i jest łatwy do czyszczenia. Aby dowiedzieć się więcej o depilacji pastą cukrową, czytaj dalej.

Aby zastosować pastę cukrową, najpierw usuń nadmiar włosów z dotkniętego obszaru. Włosy powinny mieć długość około 1/8 cala. Następnie należy osuszyć skórę. Gdy skóra jest sucha, nabierz pastę cukrową o temperaturze pokojowej na mieszek włosowy. Podczas gdy pasta cukrowa nie jest lepka, należy ją nakładać okrężnymi ruchami, aby uzyskać pożądany efekt. Ważne jest, aby podczas tego procesu używać rękawiczek.

Może Cię zaciekawić:  Jak zamaskować siwe włosy - farby i zabiegi

Uzyskanie odpowiedniej tekstury

Uzyskanie odpowiedniej tekstury przy depilacji pastą cukrową wymaga kilku kluczowych składników. Temperatura pasty, podczas “topnienia”, musi wynosić co najmniej 70 stopni. Temperatura skóry klienta i powietrza powinna być komfortowa, ale nie gorąca czy wilgotna. Pasta cukrowa, która jest zbyt miękka lub twarda nie będzie w ogóle działać. Możesz również spróbować dodać do pasty gumę guar lub sok, jeśli masz je pod ręką. Po wykonaniu pasty cukrowej należy ją przechowywać w szklanym słoiku masona lub pojemniku do przechowywania.

Przy stosowaniu wosku cukrowego należy pamiętać, że różne obszary będą wymagały różnych tekstur. Nakładając go na skórę, należy upewnić się, że pasta jest twardsza od otaczającego ją obszaru. Można to zrobić poprzez umieszczenie małej kulki wosku cukrowego na spływającej paście. Gdy stwardnieje, możesz ją następnie znieść jak zwykle. Gdy będziesz zadowolona z konsystencji, użyj jej jako środka do smarowania skóry.

Może Cię zaciekawić:  Jak upiąć włosy do ramion - poradnik dla początkujących

Przygotowanie

W przygotowaniu pasty cukrowej do depilacji w domu jest kilka kroków. Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że pasta jest wystarczająco ciepła, aby można było z nią łatwo operować. Możesz to zrobić poprzez gotowanie mieszaniny, aż nadmiar zmieni się w płyn. Następnie przelej ostudzoną pastę do kubła na śmieci. Jeśli pracujesz z większą ilością, możesz wlać gorącą wodę do odpływu, aby rozpuścić pastę cukrową.

Gdy już zrobisz pastę, możesz rozpocząć proces depilacji. Pasta powinna być ciepła, ale nie gorąca. Mieszaj pastę cukrową bez przerwy przez dwie do pięciu minut. Kiedy jest gotowa, powinna utrzymać swój kształt przez kilka sekund. Gdy pasta cukrowa osiągnie ten etap, jest gotowa do aplikacji. Musisz jednak zachować ostrożność podczas obchodzenia się z pastą. Jeśli jest zbyt gorąca, możesz poparzyć skórę.

Używanie wosku do usuwania cukru

Są dwa sposoby na usunięcie pasty cukrowej: za pomocą wosku lub wody. Woda może poluzować pastę, ale wosk jest łagodniejszy niż woda. Pasta cukrowa jest zwykle dość płynna, a usuwanie jej ręcznie może być niechlujnym i czasochłonnym procesem. Wosk jest świetną opcją dla tych, którzy chcą uniknąć bałaganu i nadal usuwać pastę. Gotowy wosk do cukrowania ma krótką listę składników i jest łatwy do zmycia.

Może Cię zaciekawić:  Jak wykonać depilację brazylijską w domu

Pasta do cukrowania może być wykonana w domu i wymaga tylko trzech wspólnych składników: cukru, soku z cytryny i wody. Niezliczone tutoriale na YouTube demonstrują kroki związane z nakładaniem pasty cukrowej. Oto dwa filmy pokazujące procedurę:

Podobne Tematy

Leave a Reply