Jak uzyskać efekt francuskiego bikini w domu – Porady jak uzyskać wosk do bikini, który zawsze chciałaś

Jak uzyskać efekt francuskiego bikini w domu – Porady jak uzyskać wosk do bikini, który zawsze chciałaś

Jeśli zastanawiasz się jak uzyskać francuskie bikini w domu, to trafiłaś we właściwe miejsce. W tym artykule przedstawię Ci wskazówki, które pomogą Ci uzyskać depilację bikini, o której zawsze marzyłaś. Po pierwsze, spróbuj wykonać wosk trójkątny. Jest on podobny do wosku brazylijskiego, ale bez usuwania włosków z okolic bikini. Innym świetnym sposobem na usunięcie wosku z okolic bikini jest lód. Lód może być świetnym sposobem na usunięcie wosku, który przykleił się do okolic bikini pomiędzy depilacjami.

Trójkątny wosk do bikini przypomina wosk brazylijski, ale bez depilacji pośladków

Trójkątny kształt trójkątnego wosku do bikini przypomina tradycyjny wosk brazylijski, z niewielką ilością lub brakiem włosków na pośladkach lub wargach sromowych. Jest to popularny wybór dla aktywnych mam, które chciałyby uzyskać efekt brazylijskiego wosku bez zbędnych włosków i nieco więcej definicji. Chociaż jest on powszechnie kojarzony z woskiem brazylijskim, możesz poprosić o mini trójkąt zamiast niego.

Jest kilka różnic między woskami do bikini, ale wszystkie mają ten sam cel – gładkie, wolne od włosów ciało. Wosk trójkątny przypomina wosk brazylijski, ale bez depilacji pośladków. Wosk do bikini jest świetną opcją, jeśli chcesz wyglądać całkowicie bez sutków. W zależności od preferencji, wosk do bikini może być w formie paska, trójkąta lub kwadratu.

Może Cię zaciekawić:  Jak zrobić peeling kawitacyjny w domu - poradnik

Jeśli jesteś początkująca, trójkątny wosk do bikini jest dobrym rozwiązaniem. Wosk ten usuwa włosy z okolic bikini, boków nóg i poniżej nawy – Te informacje są wynikiem pracy specjalistów portalu Piękno Domu. Po zakończeniu zabiegu będziesz miała czysty, zadbany trójkąt z włosami. Wosk brazylijski może trwać około dwóch godzin. Depilacja trójkąta może trwać godzinę lub dłużej.

Unikaj przycinania lub golenia okolic bikini pomiędzy woskami

Próby golenia i przycinania linii bikini pomiędzy woskami mogą być frustrujące i krępujące, ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić sobie gładkie golenie. Po pierwsze, upewnij się, że golisz się maszynką zaostrzoną specjalnie do tego obszaru. Unikaj również golenia pod włos. Używanie kremu do golenia pomoże zapobiec podrażnieniom i wrastającym włosom, a także pomoże zapobiec guzkom i wrastającym włosom.

Może Cię zaciekawić:  Jak wyszczuplić twarz makijażem - Poradnik dla puszystych

Po wosku powinnaś złuszczyć ten obszar. Jeśli masz długie włosy łonowe, upewnij się, że złuszczasz je przed uzyskaniem wosku. Wdzięczny peeling do ciała pomoże pozbyć się martwego naskórka i mieszków włosowych, dzięki czemu wosk będzie gładszy. Przycinanie lub golenie linii bikini pomiędzy woskami może również zapobiec wrastaniu włosków.

Kolejnym ważnym krokiem do zapewnienia gładkiej linii bikini jest wybór odpowiedniej maszynki. Używanie wysokiej jakości maszynki z większą ilością ostrzy zapewni większy nacisk, dzięki czemu będziesz mogła golić się z mniejszą siłą i z większym efektem. Ostre ostrza zmniejszą również ryzyko zacięć i podrażnień. Wysokiej jakości maszynka pomoże Ci również uzyskać lepsze golenie bez wrastających włosków.

Lód lodowy może usunąć wosk z okolic bikini

Dla osób, które mają problem z depilacją woskiem na linii bikini, rozwiązaniem jest metoda lodowa. Przyłożenie małego kawałka lodu do depilowanego miejsca i przytrzymanie go przez 30 sekund spowoduje, że wosk stwardnieje i oderwie się od skóry. Na szczęście lód może być stosowany na wielu obszarach ciała, w tym na linii bikini. Przed zabiegiem upewnij się, że złuszczasz obszar, usuwając martwe komórki skóry i przygotowując obszar do wosku.

Może Cię zaciekawić:  Jak dobrze wykonać olejowanie włosów - poradnik

Po depilacji woskiem ważne jest, aby utrzymać skórę tak nawilżoną, jak to możliwe. Nadmierna suchość może powodować różnego rodzaju problemy skórne, w tym infekcje skórne i wysypki. Aby utrzymać nawilżenie skóry, możesz zastosować świeży żel aloesowy na dotknięty obszar. Pomoże to zmniejszyć stan zapalny i sprzyjać gojeniu. Również zastosowanie delikatnego peelingu pomoże usunąć martwe komórki skóry z tego obszaru.

Po depilacji woskiem pamiętaj, aby dobrze umyć ten obszar, aby usunąć wszelkie pozostałości wosku. Następnie odczekaj co najmniej 24 godziny przed treningiem. Po tym czasie zastosuj zimny kompres na ten obszar i utrzymuj go w czystości. Możesz również użyć ściereczki odświeżającej lub bawełny zanurzonej w wodzie różanej, aby utrzymać ją w czystości. Podobnie możesz użyć aksamitnie miękkich chusteczek z leczniczymi olejkami różanymi, aby ukoić skórę.

Podobne Tematy

Leave a Reply