Jak szybko rosną włosy – jakich kosmetyków unikać

Jak szybko rosną włosy – jakich kosmetyków unikać

Konieczne jest stosowanie zdrowej diety, ponieważ brak białka hamuje wzrost włosów. Zrównoważona dieta zawiera również dużo jaj, drobiu i owoców. Unikaj jedzenia wysokotłuszczowych produktów, a niezbędne kwasy tłuszczowe pozyskuj z ryb, orzechów i nasion lnu. Chemiczne farby i nadmierna ekspozycja na chemikalia są również złe dla wzrostu włosów. Unikaj farb chemicznych i rozjaśniania włosów.

Unikaj krótkołańcuchowych alkoholi

Alkohole są związkami chemicznymi o różnej roli w pielęgnacji włosów. Rozpoznając ich rodzaje, zarówno krótko-, jak i długołańcuchowe, możesz wprowadzić duże zmiany w swojej naturalnej pielęgnacji włosów. Ważne jest, aby wypróbować kilka produktów i określić, które z nich są dla Ciebie najlepsze. I chociaż istnieją pewne korzyści z obu typów, lepiej trzymać się tych, które znasz. Oto kilka przykładów, których alkoholi należy unikać, aby włosy rosły szybciej:

Alkohole krótkołańcuchowe są najbardziej powszechnym i szeroko stosowanym rodzajem alkoholu. Są one częstym składnikiem tradycyjnych sprayów do włosów. Mają one jednak ograniczone korzyści dla większości rodzajów włosów. Nie tylko są wysuszające, ale także powodują, że naskórek staje się szorstki, co prowadzi do suchości, puszenia się i łamania. Unikaj stosowania tych środków chemicznych, aby szybko zapuścić włosy. Zdziwisz się, jak wiele produktów je zawiera.

Może Cię zaciekawić:  Witaminy i kosmetyki do włosów blond

Unikaj czesania włosów, gdy są mokre

Grzebień z włosami o szerokich zębach. Używanie zbyt dużego nacisku może spowodować uszkodzenie Twoich włosów. Najlepszą metodą jest rozpoczęcie rozczesywania mokrych włosów od końcówek. Jeżeli nie możesz uniknąć rozczesywania mokrych włosów, użyj do tego palców. Ta metoda ma tę zaletę, że nie wyrywa włosów.

Gdy włosy są mokre, wiązania białkowe we włosach są słabsze. To sprawia, że włosy są bardziej podatne na złamania i uszkodzenia. Kiedy czeszesz włosy, gdy są jeszcze mokre, włosy rozciągają się do trzykrotności swojej długości i nie zatrzaskują się z powrotem w formie jak gumka. Ta deformacja może spowodować rozdwojenie końcówek, złamanie i inne uszkodzenia twoich włosów.

Unikaj rozjaśniania

Jeśli nie jesteś pewna, czy powinnaś rozjaśniać włosy, aby uzyskać czerwony lub pomarańczowy kolor, oto kilka sposobów na uniknięcie rozjaśniania włosów, aby szybko je zapuścić. Utrzymywanie włosów nawilżonych i chronionych przed złamaniem pomoże im szybciej rosnąć. Witaminy do włosów, takie jak biotyna i kwas foliowy, są niezbędne dla zdrowego wzrostu. Można je uzyskać poprzez codzienne spożywanie jajek lub jako suplementy.

Przycinanie włosów to kolejny ważny krok w zapuszczaniu włosów. Jeśli masz rozdwojone końcówki, upewnij się, że przycinasz je do około trzech centymetrów długości. To pomoże końcówkom szybciej odrosnąć. Ponadto, pozwoli to Twoim włosom odrosnąć do ich naturalnego koloru. Istnieje jednak wiele wad rozjaśniania włosów w celu ich szybkiego wzrostu. Jeśli nie będziesz ostrożna, Twoje włosy mogą się połamać i wypaść.

Może Cię zaciekawić:  Porady dotyczące zapobiegania siwieniu włosów - jaki barwnik stosować

Unikaj rozjaśniania

Jeśli chcesz, aby Twoje pasemka utrzymały się dłużej, musisz unikać zbyt częstego mycia włosów. Rozjaśnione włosy staną się porowate i sprawią, że Twój kolor szybciej wyblaknie. Aby uniknąć tego problemu, musisz zmienić szampon na łagodniejszy. Szampony mainstreamowe pozbawiają włosy zdrowych olejków i sprawiają, że stają się one bardziej porowate, przez co pasemka szybciej blakną. Aby uniknąć tego problemu, używaj szamponu przeznaczonego do włosów farbowanych, który nie zawiera siarczanów i innych ostrych substancji chemicznych. Możesz poprosić swojego stylistę o sugestię lub poszukać w Internecie szamponu przeznaczonego specjalnie do włosów farbowanych.

Możesz uzyskać pasemka poprzez rozjaśnienie włosów. Ale to może spowodować szkody w dłuższej perspektywie. Ponadto, wybielanie może zmienić wzór loków. Podczas gdy rozjaśnianie jest rozwiązaniem tymczasowym, pasemka wymagają regularnej konserwacji, co z czasem może doprowadzić do ich uszkodzenia. Aby uniknąć tego problemu, możesz udać się do salonu fryzjerskiego na balayage lub klasyczne pasemka. Możesz również użyć błyszczyka w domu, który nie uszkodzi włosów i nada Twoim włosom błyszczący wygląd.

Może Cię zaciekawić:  Jak szybko rosną włosy - jaką dietę stosować?

Unikaj siarki w cebuli

Cebula jest bogatym źródłem siarki, która jest niezbędna do tworzenia białka i silniejszych włosów. Wśród innych korzyści, olej z cebuli wspomaga również rozwój kolagenu, który wzmacnia mieszki włosowe i zapobiega wypadaniu włosów. Ponadto, cebula poprawia krążenie krwi i zapewnia bogate zaopatrzenie w składniki odżywcze dla mieszków włosowych. Tak więc unikanie cebuli może być skuteczną strategią na szybszy wzrost włosów.

Sok z cebuli zawiera dietetyczną siarkę, która zwiększa aktywność enzymu antyoksydacyjnego katalazy. Enzym ten odgrywa istotną rolę w procesie wzrostu włosów. Pomaga również zmniejszyć przerzedzanie i łamanie się włosów. Bogata w siarkę zawartość cebuli sprzyja również tworzeniu kolagenu, który jest niezbędny do regeneracji zdrowych włosów i skóry. Zwiększa również krążenie w skórze głowy, poprawiając dopływ krwi do mieszków włosowych.

Podobne Tematy

Leave a Reply