Jak ściąć włosy, aby zrobić grzywkę na bok – poradnik

Jak ściąć włosy, aby zrobić grzywkę na bok – poradnik

Jeśli myślisz o zrobieniu grzywki na bok, to dobrze trafiłaś. Ten poradnik pokaże Ci jak ściąć włosy, aby uzyskać grzywkę na bok. Pierwszym krokiem jest ułożenie włosów w skręconej pozycji. Dzięki temu grzywka będzie wyglądać bardziej naturalnie. Na środku znajduje się najkrótszy kosmyk włosów, a wokół niego skręca się dłuższy kosmyk. Im dłuższy kosmyk owija się wokół linii środkowej, tym dłuższa będzie grzywka.

Suche cięcie

Aby stworzyć grzywkę na bok, zacznij od podzielenia włosów na sekcje. Chwyć sekcję włosów o szerokości jednego cala i tnij wzdłuż krawędzi, tworząc ukośną linię. Pracuj w małych sekcjach, ustawiając je pod tym samym kątem, aby uzyskać grzywkę na bok. Pracuj w sekcjach, aż włosy osiągną pożądaną długość. Praca z mniejszymi sekcjami potrwa dłużej, ale rezultaty będą bardziej spójne.

Po obcięciu grzywki, możesz nadać jej dowolny kształt. Użyj nożyc z ostrą krawędzią. Przytnij boki pod kątem, ale nie przycinaj ich zbyt krótko. Następnie, użyj prostej maszynki i przytnij główną grzywkę do pożądanej długości. Przytnij boki pod kątem, pozostawiając około jednego cala zwisającego spod palców.

Aby przyciąć boczne grzywki, należy zacząć od suchych włosów i oddzielić boki od głównej części. Wytnij główną grzywkę z części bocznej i powinna ona mieć szerokość od dwóch do trzech cali. Aby wyobrazić sobie, jak będzie wyglądać grzywka, przyłóż palec do miejsca, w którym chcesz ją przyciąć. Przytrzymaj palec przy twarzy, aby wyobrazić sobie, jak daleko powinny one zwisać. Kiedy już zdecydujesz się na długość, wybierz nożyczki i tnij.

Cięcie punktowe

Pierwszym krokiem do cięcia grzywki na bok jest upewnienie się, że masz suche włosy. Powinnaś oddzielić swoją główną część od bocznych grzywek. Następnie zacznij od określenia długości każdego z kawałków. Główna część grzywki powinna mieć długość około dwóch do trzech cali, natomiast boczne bity powinny być od niej krótsze. Używając palca, przejedź nim wzdłuż tej części włosów, na którą chcesz, by opadała grzywka. Powinnaś również przytrzymać palec przy twarzy, aby wyobrazić sobie długość grzywki. Następnie, wybierz odpowiednio swoje nożyczki.

Kolejnym krokiem w cięciu grzywki bocznej jest podzielenie każdej sekcji na małe kawałki. Trzymając odcinki włosów o szerokości jednego cala, tnij je po przekątnej. Korzystając z lustra, sprawdź, czy wszystkie sekcje są równo przycięte. Mniejsze odcinki wymagają więcej czasu, ale dają lepsze rezultaty. Po obcięciu każdego pasma, połóż je na płaskiej powierzchni, aby zapobiec ich wypadaniu. Następnie kontynuuj cięcie, aż osiągniesz pożądaną długość i kształt.

Może Cię zaciekawić:  Co robić, gdy pojawiają się rozdwojone końcówki - poradnik

Przed obcięciem grzywki, upewnij się, że włosy są napięte. Możesz użyć palca wskazującego i środkowego, aby je przytrzymać. Przytrzymaj sekcję środkowym palcem, a następnie tnij powoli i lekko nożyczkami. Celem jest uzyskanie efektu piór. Następnie, możesz użyć nożyc do obcięcia reszty włosów. Jeżeli włosy z boku są zbyt długie, możesz je ponownie obciąć.

Sposób na balerinę

Jeśli zawsze chciałaś nosić grzywkę ograniczającą twarz, możesz nauczyć się jak ścinać włosy, aby uzyskać efekt baleriny. Możesz to zrobić na kilka sposobów: z przedziałkiem z boku, z kokiem, a nawet warstwowo. Aby uzyskać bardziej swobodny wygląd, spróbuj nosić grzywkę w koku, dzięki czemu nie będzie ona przeszkadzać na szyi.

Aby uzyskać kok baletnicy, musisz zacząć od upewnienia się, że Twoje włosy są czyste. W ten sposób Twoja fryzura nie rozpadnie się tak łatwo jak ta z brudnymi włosami. Będziesz również potrzebowała bawełnianej opaski, aby utrzymać ją na miejscu. Następnie, użyj grzebienia z ogonem, aby natapirować przednią część włosów w bukiet. Dzięki tej technice uzyskasz elegancki kok baletnicy, który wyeksponuje Twoje blond pasemka.

Aby stworzyć fryzurę baletnicy z boku, możesz ściąć włosy z boku lub z przodu. Najpierw przytnij włosy do długości tuż nad brodą. Następnie, zgarnij kosmyki na zewnątrz, tworząc zaczesane na bok grzywki. Aby wykończyć fryzurę, dodaj wiszące kolczyki lub spinkę do włosów. Będziesz wyglądać jak baletnica w mgnieniu oka!

Kręcone grzywki

Jeśli zawsze chciałaś mieć grzywkę na boku, ale nie jesteś pewna, jak ją wykonać, jest kilka sposobów, aby osiągnąć ten wygląd. Na początek, musisz zainwestować w nożyczki do włosów. Zwykłe nożyczki nie są wystarczająco precyzyjne, aby równo przyciąć grzywkę. Potrzebny będzie także grzebień, najlepiej z drobnymi zębami lub grzebień typu “szczurzy ogon”. Dobrym wyborem jest również lokówka. A jeśli zamierzasz suszyć włosy, zastosuj odżywkę termoochronną, aby Twoja grzywka wyglądała dobrze po wyschnięciu.

Aby rozpocząć cięcie grzywki, podziel włosy na mniejsze sekcje. Zacznij od prawej strony twarzy i przedziel włosy po przeciwnej stronie. Gdy zwolnisz przedziałek, włosy będą opadać pod kątem na bok, zaczynając od najkrótszej części i przesuwając się w górę. Aby mieć pewność, że cięcie jest równe i dokładne, sprawdź swoją pracę w lustrze. Cięcie mniejszych sekcji zajmie więcej czasu, ale uzyskasz lepsze rezultaty.

Może Cię zaciekawić:  Jak walczyć z łupieżem i jak go rozpoznać

Upięcie grzywki na bok to prosty, ale skuteczny sposób na dodanie zainteresowania do nudnej fryzury. Mogą one przyciągnąć uwagę do Twoich oczu i twarzy, jednocześnie kształtując Twoją twarz i dodając odrobinę stylu. To właśnie dlatego grzywka na bok jest tak popularna wśród celebrytów. Pamiętaj tylko, by regularnie odwiedzać fryzjera w celu regularnego podcinania włosów. Pamiętaj również o odpowiednim rozczesywaniu włosów, aby grzywka była równa i nie odstawała od pożądanej strony.

Skrzydlata grzywka

Side-swept bangs jest obecnie niezwykle popularna. Celebrytki fotografowane są z grubym pasmem włosów z przedziałkiem z boku, który przypomina grzywkę okalającą twarz. Aby wykonać tę fryzurę w domu, wystarczy wyciągnąć włosy do przodu i delikatnie skręcić ich końce na jedną stronę. Następnie, upnij końcówki na miejscu. Możesz też podciąć końcówki tak, by komponowały się z resztą włosów.

Aby przyciąć grzywkę z boku, zacznij od ucha i kieruj się w górę. Aby uzyskać efekt cieniowania, zetnij pasma kilka centymetrów poniżej ucha. Powinnaś również przycinać włosy warstwami, tak aby grzywka wtopiła się w całość. Fekkai sugeruje, by rozpocząć cięcie od brwi do tyłu korony. Gdy dotrzesz do czubka głowy, skręć włosy mocno zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż dojdziesz do potylicy, czyli guzka z tyłu głowy. Zetnij włosy nad tymi warstwami i wtop je w całość.

Po wybraniu fryzury, która będzie pasowała do Twojego kształtu twarzy, kolejnym krokiem jest znalezienie idealnego punktu odniesienia. Długość grzywki zależy od kształtu Twojej twarzy. W zależności od kształtu twarzy, stylista może posłużyć się ustami jako wskazówką. Aby wykonać idealną grzywkę na bok, przytnij włosy o około pół centymetra krócej niż pożądana długość i przedziel je palcami.

Ballerina pixie bob

Grzywka na bok w przypadku fryzury pixie dodaje jej ciała, ruchu i ożywienia. Grzywka z boku w pixie bobie dodaje objętości. Susząc włosy z boku, uzyskasz efekt grzywki z boku. Chociaż fryzury pixie są dziś popularne, ten wygląd jest bardziej zrelaksowany i swobodny.

Tworzenie fryzury pixie jest łatwe, jeżeli wiesz jak ją wykonać. Po pierwsze, przedziel włosy na bok. Następnie podziel je na dwucalowe sekcje. W ten sposób uzyskasz boczne grzywki do pixie boba. Jeżeli jesteś kobietą o grubych włosach, możesz stworzyć fryzurę pixie z grzywką z boku. Ta fryzura jest bardzo łatwa w utrzymaniu i może być uzupełnieniem wielu rodzajów włosów. Jeżeli jesteś dziewczyną o ognistej osobowości, możesz wykonać bordowy balejaż, aby uzyskać jeszcze bardziej ognisty wygląd.

Może Cię zaciekawić:  Czy można bezpiecznie farbować włosy w ciąży?

Czy próbujesz stworzyć klasyczny kok baletnicy, czy elegancki kok, grzywka z boku doda kobiecego akcentu do każdego wyglądu. Tancerki baletowe mają tendencję do noszenia włosów w kokach przez większość czasu, ponieważ nie widać ich w koku. Możesz jednak stworzyć kok baletnicy, skręcając włosy z boku. Pamiętaj, by nie skręcać ich zbyt mocno, gdyż mogą wypaść z wsuwek. Zamiast tego, skręć je delikatnie, aby nie pokazać kucyka znajdującego się pod kokiem.

Pixie z falowaną grzywką

Jeśli chcesz nosić grzywkę na włosach, to przyda Ci się wiedza, jak ściąć włosy, aby zrobić grzywkę na bok. Grzywka ta jest bardzo łatwa do ułożenia i komponuje się z warstwami okalającymi twarz. Jeżeli jednak chcesz przesadzić z grzywką, może ona wyglądać niekorzystnie. Na szczęście, grzywka na bok jest łatwa do samodzielnego przycięcia i wygląda rewelacyjnie przy każdym typie twarzy.

Aby wykonać grzywkę na bok, musisz ściąć włosy od szczytu brwi w kierunku tyłu korony. Należy również przyciąć kilka warstw włosów, aby wtopić grzywkę w otaczające ją warstwy. W tym celu, Fekkai zaleca zrobienie wysokiego kucyka, a następnie skręcenie go mocno w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Po dotarciu do tyłu głowy, przytnij włosy nad palcami.

Aby rozpocząć cięcie grzywki, podziel włosy na małe sekcje. Zacznij od przytrzymania płaskiej sekcji o szerokości jednego cala między palcem wskazującym a środkowym. Następnie przytnij boczną sekcję w dół. Kontynuuj ścinanie pozostałych sekcji, aż uzyskasz pierzastą krawędź. Po obcięciu grzywki z boku, upnij resztę włosów w koński ogon lub za pomocą opaski.

Podobne Tematy

Leave a Reply