Jak nawilżyć włosy – wybieramy odpowiednie kosmetyki

Jak nawilżyć włosy – wybieramy odpowiednie kosmetyki

Jeśli zastanawiasz się jak nawilżyć włosy, istnieje wiele wskazówek, które możesz zastosować. Twój typ włosów określi produkty, które będą najlepsze dla Twoich konkretnych potrzeb. Jeżeli masz cienkie włosy, końcówki są często najbardziej suchą częścią głowy. Nałożenie na włosy odżywki bez spłukiwania, lepiej je nawilży i stworzy bazę dla produktów do stylizacji. Ponadto, odżywki bez spłukiwania pomagają utrzymać nawilżenie skóry głowy, więc są idealną opcją dla Ciebie.

Wybór szamponu i odżywki, które uzupełniają pasma w wilgoć

Jeśli męczy Cię brak nawilżenia włosów, wypróbuj szampon zwiększający objętość lub wzmacniający. Pierwszy z nich stworzy nieobciążające uniesienie w okolicy nasady i nada włosom więcej ciała i pełności, natomiast drugi wzmocni wewnętrzną strukturę pasma. Jeśli szukasz szamponu nawilżającego, szukaj następujących składników:

Szampon powinien być bezolejowy lub klarujący. Odżywka powinna być nakładana tylko na końcówki włosów. Odżywkę, która uzupełnia pasma w wilgoć, należy nakładać tylko na końcówki. Wybierając szampon i odżywkę, pamiętaj, że konsystencja poszczególnych produktów może się różnić. Jeśli Twoje włosy są szczególnie suche, wypróbuj formułę bez oleju. Odżywka, która zawiera dużą ilość emolientów, uzupełni Twoje pasma większą ilością wilgoci.

Naturalne składniki są również ważne, jeśli chodzi o uzupełnianie wilgoci. Masło shea, olej arganowy i oleje kokosowe są doskonałym wyborem, aby dodać wilgoci do włosów. Poza tym, że są bogate w witaminy i niezbędne składniki odżywcze, składniki te można również znaleźć w naturalnych szamponach. Eksperci zalecają jednak unikanie produktów zawierających siarczany, środek oczyszczający, który pomaga usunąć tłuszcz i brud.

Wybór głębokiej odżywki

Jeśli chcesz, aby Twoje włosy były nawilżone, dobra głęboka odżywka jest koniecznością. Produkty te są dostępne w postaci mieszanek DIY lub specjalnie opracowanych odżywek typu leave-in. Choć niektóre z nich mogą zająć trochę czasu, aby je wykonać, mogą one przynieść korzyści wszystkim rodzajom włosów i są idealnym wyborem dla każdego, kto szuka prostego, skutecznego sposobu na poprawę zdrowia swoich zamków. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, które głębokie odżywki są najlepsze dla Ciebie.

Może Cię zaciekawić:  Jaki szampon wybrać po keratynowym prostowaniu włosów?

Hydrolizowane białka są doskonałym wyborem do nawilżania włosów. Te mniejsze białka wypełniają luki w obrębie trzonu włosa i nawilżają go. Niektóre z tych naturalnych składników obejmują kiełki pszenicy, oliwę z oliwek i jedwab. Wybierz produkt, który pasuje do Twojego typu włosów i unikaj produktów o wyższej zawartości alkoholu, takich jak alkohol propylowy. Podczas gdy te produkty mogą być drogie, są one warte ceny tag.

Inna ważna rzecz do zapamiętania przy wyborze głębokiej odżywki do włosów jest ilość białka zawiera. Jeśli masz grube, proste włosy, możesz potrzebować dużo białka, aby je nawilżyć. Cienkie, kręcone włosy mogą potrzebować tylko niewielkiej ilości nawilżenia. Stosunek białka do nawilżenia jest najważniejszym czynnikiem przy wyborze głębokiej odżywki do włosów. Jeśli jednak masz włosy, które są naturalnie suche lub zostały poddane zabiegom chemicznym, powinnaś zdecydować się na produkt nawilżający.

Jeśli obawiasz się uszkodzeń, głęboka odżywka, która zawiera białko, pomoże wzmocnić Twoje włosy. Składnik bis-aminopropyl diglycol dimaleate uszczelni zerwane wiązania i nada im siłę i strukturę. Jeśli Twoje włosy były narażone na działanie procesów chemicznych, będą potrzebowały dobrego źródła białka, aby przetrwać i odrosnąć. Jeśli stosujesz dużo produktów zapobiegających łamaniu się włosów, unikaj stosowania tego typu odżywek.

Nakładanie odżywki bez spłukiwania na wilgotne (nie mokre) włosy

Niektórzy nakładają odżywkę bez spłukiwania na mokre lub suche włosy. Ogólne odżywki bez spłukiwania są zwykle nakładane na wilgotne włosy i mają za zadanie nawilżyć je między kolejnymi szamponami. Inne odżywki bez spłukiwania są przeznaczone do stosowania na suche włosy i przywracania im stylu. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami na butelce, aby uzyskać najwięcej korzyści z odżywki leave-in.

Może Cię zaciekawić:  Czy płukanka do włosów jest zdrowa - efekty i skutki uboczne

Odżywka leave-in to lekki produkt, który zawiera wszystkie te same właściwości, co odżywki pod prysznic. Nie trzeba jej spłukiwać i pozostaje na włosach, więc nie obciąża ich ani nie dodaje nadmiaru oleju. Ta lekka formuła pomaga włosom wchłaniać wilgoć i zapewnia dodatkowe korzyści, chroniąc je jednocześnie przed wysoką temperaturą i żywiołami. Odżywki bez spłukiwania są idealne dla włosów, które są bardziej suche lub puszące się.

Aby zastosować odżywkę bez spłukiwania, zacznij od rozczesania włosów. Zacznij od końcówek i kieruj się ku środkowi. W zależności od rodzaju Twoich włosów, możesz potrzebować dodatkowego spryskania, jeśli Twoje włosy są szczególnie suche. Użyj grzebienia o szerokich zębach lub szczotki, aby przeczesać włosy i równomiernie rozprowadzić produkt. Gdy skończysz, nałóż produkty do stylizacji, jeśli chcesz.

Najlepszy czas na stosowanie odżywki bez spłukiwania to czas przed snem. Włosy muszą wchłonąć wilgoć przez noc, aby zapobiec łamaniu się. Odżywka będzie również nawilżać i odżywiać włosy w ciągu dnia. Dzięki temu następnego dnia włosy będą bardziej miękkie i błyszczące. Jeśli nie jesteś pewien, kiedy zastosować odżywkę leave-in, spróbuj eksperymentować z ilością, z którą czujesz się komfortowo.

Używanie kremu nawilżającego skórę

Używanie kremu nawilżającego skórę, aby włosy były nawilżone, nie jest opcją dla każdego. Może się wydawać, że to dobry pomysł, ale włosy w rzeczywistości nie są nawilżone. Wynika to z braku sebum. Sebum jest produkowane przez skórę głowy, ale potrzebuje czasu, by dotrzeć do końcówek włosów. Odżywki do włosów działają tymczasowo, zapewniając włosom odrobinę nawilżenia.

Stosowanie odżywki bez spłukiwania tylko na długościach i końcach

Odżywki bez spłukiwania są świetne dla Twoich włosów. Musisz jednak stosować je prawidłowo. Zawsze rozpyl niewielką ilość na wilgotne włosy, a następnie rozprowadź ją na długościach i końcach. Nie nakładaj jej na skórę głowy. Nakładaj go raczej na długości i końce. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, unikaj nasady włosów i użyj grzebienia o szerokich zębach, aby rozprowadzić produkt na długości i końce.

Może Cię zaciekawić:  Jakie witaminy stosować dla zdrowych włosów

Możesz nałożyć odżywkę bez spłukiwania na wilgotne włosy i pozostawić ją na noc. Jest to świetna metoda, ponieważ odżywka będzie odżywiać i nawilżać włosy przez noc, pozostawiając włosy bardziej miękkie i błyszczące niż można uzyskać bez niego. Użyj grzebienia o szerokich zębach, aby równomiernie rozprowadzić odżywkę. Jeśli masz cienkie włosy, nakładaj ją tylko na końcówki. Jeśli masz tłuste włosy, możesz zmniejszyć ilość, którą stosujesz.

Wybierając odżywkę bez spłukiwania, upewnij się, że wybierzesz tę, która odpowie na konkretne problemy z włosami. Rozdwojone końcówki, suchość i inne czynniki mogą powodować zniszczone końcówki. Twoja porowatość będzie odgrywać ogromną rolę w rodzaju odżywki leave-in, którą wybierzesz. Określi ona również rodzaj produktu, którego musisz użyć. Lekka formuła bez pozostałości będzie idealna dla włosów suchych lub cienkich. Jeśli masz włosy farbowane lub rozjaśniane, zdecyduj się na produkt, który zawiera składniki chroniące przed uszkodzeniami termicznymi.

Włosy puszące się są zazwyczaj bardzo suche. Osoby o wspaniałych włosach mogą mieć bardziej puszące się włosy, jeśli mieszkają w niektórych klimatach lub spędzają więcej czasu na słońcu. Stosowanie odżywki bez spłukiwania między myciem włosów może pomóc w ich nawilżeniu i sprawić, że będą gładkie i nie będą się plątać. Jeśli masz cienkie, puszące się włosy, stosuj odżywkę bez spłukiwania na końcówki i długości, aby zapobiec uszkodzeniom.

Podobne Tematy

Leave a Reply