Jak nakładać żel akrylowy na twarz?

Jak nakładać żel akrylowy na twarz?

Podczas gdy lakier akrylowy do paznokci istnieje od dziesięcioleci, jego formuła nie zmieniła się zbytnio na przestrzeni lat. Podczas gdy składniki są takie same, nowsze formuły poprawiły gładkość żelu i szybkość jego wysychania. Yukaco, starsza artystka paznokci w Akiko Nails, ma trzynaście lat doświadczenia. Aby uzyskać więcej informacji, śledź jej konto na Instagramie. Ona zamieszcza podobne wskazówki i sztuczki, a ty możesz znaleźć tam więcej informacji.

Paznokcie akrylowe są zabawne, nieustraszone i pozwalają twojemu manicure przetrwać tygodnie na końcu

Przy zastosowaniu przez wykwalifikowanego artystę, akrylowe paznokcie żelowe są bardziej trwałe niż ich konwencjonalne odpowiedniki. Akryl potrzebuje około 24 godzin aby się utwardzić i wymaga światła UV. Nie zaleca się stosowania akrylu w domu, ponieważ opary mogą być przytłaczające. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, powinieneś zlecić wykonanie manicure akrylowego profesjonaliście. Jeśli jednak chcesz uniknąć oparów i cieszyć się pełnymi efektami akrylowych paznokci żelowych, rozważ wypróbowanie zestawu press-on.

Należy jednak pamiętać, że paznokcie akrylowe nie są trwałe i mogą się złamać. Zaleca się, aby akryle były przycinane co dwa do trzech tygodni, ponieważ zwykły lakier może je uszkodzić. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zaplanuj swoje wizyty w odstępie co najmniej dwóch tygodni i nie chodź dłużej niż trzy tygodnie bez wizyty w salonie paznokci. Jest to jedyny sposób aby paznokcie akrylowe wyglądały perfekcyjnie przez wiele tygodni.

Paznokcie akrylowe żelowe nie są tanie. Pojedynczy zestaw paznokci akrylowych będzie Cię kosztował od dziesięciu do trzydziestu dolarów. Kwota ta różni się znacznie w zależności od kształtu, zdobienia i wykończenia Twojego manicure. Technicy od paznokci zazwyczaj pobierają wyższe ceny za swoje usługi, ponieważ chcą zapewnić swoim klientom profesjonalne wykończenie i długotrwały manicure. Tanie akryle nie zawsze przekładają się na trwałość, a praca artysty-amatora nie dorówna jakości paznokci akrylowych w salonie.

Są elastyczne i trwałe

Te wszechstronne, wysoko pigmentowane kosmetyki są szeroko stosowane do malowania twarzy i koloryzacji. Akryle na bazie wody świetnie łączą się z większością materiałów, w tym ze skórą, włosami i innymi naturalnymi przedmiotami. Chociaż mogą łączyć się z większością powierzchni, należy unikać szkła, metalu i plastiku. Aby uzyskać najlepsze wyniki, użyj przezroczystych, półprzezroczystych żeli. Kolory te są znacznie cieńsze niż akryle typu heavy-body i mogą się dobrze komponować z innymi produktami GOLDEN.

Może Cię zaciekawić:  Jaki tusz do rzęs powinna nosić nastolatka?

Uzyskanie paznokci akrylowych w salonie może być dezorientującym procesem. W zależności od poziomu doświadczenia technika, możesz oczekiwać, że zapłacisz od 30 do 50 dolarów za każdy gwóźdź żelowy. Technik przeanalizuje twój naturalny paznokieć aby określić jaki rodzaj żelu będzie dla ciebie najlepszy. Jeśli twoje paznokcie są miękkie i łatwo się dzielą, zdecyduj się na paznokcie akrylowe. W przeciwnym razie możesz spróbować paznokci żelowych, aby wzmocnić swój naturalny wygląd.

Bo akrylowe żele są wykonane z polimerów, są bezpieczne w użyciu. Nie będziesz musiał się martwić o proszek, chemikalia lub klej, aby usunąć swoje przedłużenia żelowe. I w przeciwieństwie do akrylowych rzęs, te rozszerzenia trwają przez tygodnie, więc są idealnym wyborem dla Twojej skóry. Możesz stosować żelowe cienie do powiek i farby do twarzy, a także podkreślać i konturować kości policzkowe. Oprócz tego, że są bezpieczne, są również długotrwałe i elastyczne.

Mogą wyglądać nienaturalnie, jeśli są nieprawidłowo stosowane

Podczas gdy paznokcie akrylowe mogą trwać tygodnie lub miesiące, mogą wyglądać nienaturalnie, jeśli są nieprawidłowo stosowane. Te piękności wymagają regularnego uzupełniania i mogą powodować łamanie się naturalnego łożyska paznokcia. Oprócz nienaturalnego wyglądu, paznokcie akrylowe są trudne do usunięcia w domu, a proces usuwania wymaga użycia acetonu lub buforu do paznokci. Możesz również użyć wacika nasączonego zmywaczem żelowym, aby delikatnie usunąć akryle z łożyska paznokcia.

Jeśli martwisz się o posiadanie nienaturalnego manicure, nie martw się. Żele nie są trudne do nałożenia. Akryle są wykonane z proszku polimerowego i płynnego monomeru. Niezależnie od rodzaju żelu akrylowego, który wybierzesz, musisz upewnić się, że wybierzesz taki, który zapewni Ci naturalny wygląd. Żele mogą trwać do piętnastu dni i są znacznie mniej elastyczne i wytrzymałe niż akryle.

Żele mają różne tekstury. Clear Tar Gel, na przykład, ma żylastą teksturę i długą reologię. Jeśli użyjesz zagęszczacza reologii, dwa żele o podobnej grubości będą zachowywały się inaczej. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś używać samopoziomującego żelu bezbarwnego, gdy chcesz uzyskać gładkie wykończenie bez widocznych śladów pędzla. Żele miękkie są lepszym wyborem, jeśli chciałbyś stworzyć bardziej teksturowane wykończenie.

Może Cię zaciekawić:  Właściwości oleju rycynowego w kosmetyce - dlaczego jest tak popularny

Wydzielają silny zapach podczas procesu aplikacji

Powszechnym zarzutem dotyczącym żeli akrylowych jest ich zapach. Chociaż nazwa pochodzi od łacińskiego słowa “acer”, nadal nie jest to przyjemny zapach, który może sprawić, że wiele osób poczuje się niekomfortowo. Istnieje jednak wiele nowych preparatów o znacznie mniej ostrym zapachu, które powstały z myślą o zaspokojeniu potrzeb bardziej wybrednej klienteli. Wśród nich są różne rodzaje płynów katalitycznych, które mają przyspieszać proces schnięcia i ułatwiać pracę.

Aby zbadać, czy farby akrylowe wydzielają uciążliwy zapach, analizowaliśmy próbki pod kątem intensywności zapachu, stosując zmodyfikowaną porównawczą metodę OEDA (rozcieńczenie jeden do jednego z rozpuszczalnikiem). Rozcieńczenia zostały skategoryzowane według ich intensywności zapachu. Ogólnie rzecz biorąc, dwa zapachy zostały ocenione odpowiednio na 7 i 6,5. Subiektywne potencjalne zagrożenie dla zdrowia związane z farbami akrylowymi zostało ocenione jako wysokie.

Innym powszechnym zarzutem jest to, że żele akrylowe wydzielają silny zapach podczas całego procesu aplikacji. Podczas gdy paznokcie akrylowe są szybsze do zastosowania, wymagają kilku minut światła UV do utwardzenia. Jednak żaden manicure nie trwa wiecznie. Akryle można pielęgnować co dwa lub trzy tygodnie. Chociaż zapach paznokci akrylowych nie jest nieprzyjemny, są one bardzo drogie. Ponadto ekspozycja na światło UV może powodować raka skóry. Dodatkowo paznokcie mogą się łatwo łamać lub odpryskiwać.

Są tańsze niż paznokcie żelowe

Istnieją plusy i minusy zarówno paznokci akrylowych jak i żelowych. Akryle są tańsze niż paznokcie żelowe, ale wymagają więcej konserwacji i czasu aplikacji. Jeśli chcesz mieć manicure co dwa tygodnie, możesz wybrać paznokcie żelowe. Oba style mogą wyglądać świetnie, ale jeśli nie jesteś pewien, który jest dla Ciebie najlepszy, zapytaj swojego lokalnego technika paznokci. Profesjonaliści mają duże doświadczenie z obydwoma stylami i mogą udzielić Ci najlepszej porady na temat odpowiedniej opcji dla Twoich potrzeb.

Jeśli chcesz mieć długotrwały manicure, paznokcie akrylowe są tańszą opcją. Paznokcie akrylowe trwają do tygodnia, podczas gdy żele mogą trwać do 14 dni. Należy również wziąć pod uwagę elastyczność i trwałość paznokci akrylowych, jeśli chcesz mieć bardzo długi manicure. Możesz usunąć paznokcie akrylowe, mocząc je w acetonie przez 20 minut. Akryle są również łatwiejsze do nałożenia, ale nie mają tak dużej elastyczności jak żele.

Inną ważną różnicą między paznokciami akrylowymi i żelowymi jest cena. Paznokcie akrylowe są znacznie tańsze niż żele. Są one bardziej trwałe i zazwyczaj trwają dłużej niż paznokcie żelowe. Zapewniają również twardą warstwę ochronną dla Twoich dłoni i stóp. Akryle są tańsze od żeli również ze względu na ich powszechną dostępność. Jednak po ich wykonaniu nadal trzeba będzie płacić za pielęgnację paznokci. Główne zalety paznokci akrylowych w porównaniu z żelami to ich naturalny wygląd, trwałość i długotrwała wytrzymałość.

Może Cię zaciekawić:  Rola gliceryny w kosmetykach

Są twardsze

Podczas gdy farby akrylowe są szeroko stosowane do malowania, żele akrylowe mogą być trudne do nałożenia na twarz. Mają tendencję do wysychania nieprzejrzystego i są trudniejsze do mieszania. Chociaż żele akrylowe są łatwiejsze do mieszania na ciele, są trudniejsze do zastosowania na twarzy. Pomimo swojej popularności, wielu makijażystów uważa, że żele akrylowe są trudne do nałożenia na twarz. Istnieje kilka powodów, dla których żele akrylowe są trudniejsze do nałożenia na twarz, w tym ich nieodłączna kruchość.

Po pierwsze, żele akrylowe są trudniejsze do nałożenia na twarz niż zwykłe płyny. Powodem tego jest konsystencja żelu. Jeśli użyjesz gęstego żelu, pęcherzyki powietrza uniosą się na powierzchnię i spowodują, że Twoja praca będzie wyglądać mniej profesjonalnie. Żele o cienkiej konsystencji pomogą zachować kształty, dając jednocześnie więcej czasu na mieszanie. Jeśli jednak chcesz użyć żeli akrylowych na twarzy, musisz wymieszać je z płynem akrylowym.

Konsystencja żeli akrylowych znacznie różni się od płynnych. Żele nakłada się pędzelkiem i są podobne do lakieru do paznokci. Ważne jest, aby wybrać taki, który będzie pasował do Twojego kształtu twarzy. Jeśli zamierzasz zastosować żele akrylowe na twarzy, musisz wybrać produkt, który działa dobrze zarówno na skórę, jak i na paznokcie. W tym przypadku będziesz chciała wybrać produkt, który jest łatwy w aplikacji, nie pęka i nie wchłania się oraz nie powoduje bólu.

Wymagają umiejętności, których niektórzy technicy nie posiadają

Są dwa główne rodzaje żeli akrylowych: Soft Gels i Hardgels. Nazwa odnosi się do grubości suchych filmów, natomiast różnica w odczuciu jest widoczna dopiero po przyjrzeniu się lepkości żeli. Stopień wyrównania zależy od lepkości żelu. Istnieją dwa rodzaje reologii, a każdy z nich wymaga innego zestawu umiejętności.

Podobne Tematy

Leave a Reply