Po zabiegu liftingu nici pacjenci powinni unikać spożywania alkoholu i chińskich leków, a także przebywać z dala od sauny i łaźni parowych. Powinni również unikać forsownej aktywności fizycznej, takiej jak podnoszenie dużych ciężarów. Po zabiegu najlepiej jest odpocząć na plecach, aby umożliwić osadzenie się nici i zapobiec uciskowi na twarz. Pomocne może być również oklepywanie.
Odzyskiwanie po liftingu nićmi PDO
Po poddaniu się liftingowi nićmi PDO może wystąpić pewien obrzęk i dyskomfort. Przez kilka dni należy unikać pociągania i mycia twarzy, a przez co najmniej kilka tygodni unikać forsownej aktywności. Przed zabiegiem stosowany jest środek znieczulający miejscowo, aby zminimalizować dyskomfort. Większość pacjentów dobrze znosi zabieg, ale może wystąpić lekki obrzęk i zasinienie. Po zabiegu mogą wystąpić pewne zasinienia i dyskomfort, należy ograniczyć aktywność przez co najmniej dwa tygodnie.
Po zabiegu liftingu nićmi PDO może wystąpić pewne zaczerwienienie i obrzęk. Jest to normalne i może być leczone przez zastosowanie chłodnego kompresu. Należy również pozostać nawodnionym, aby zapobiec wszelkim powikłaniom. Należy unikać palenia papierosów i picia alkoholu przed i po zabiegu, ponieważ oba te czynniki mogą odwodnić skórę i zahamować proces gojenia. Możesz również chcieć uniknąć przyjmowania oleju z ryb omega lub suplementów witaminy E. Wiadomo, że wpływają one na chemię Twojej skóry i zwiększają ryzyko powikłań.
Zapalenie i obrzęk po zabiegu
Kilka dni po zabiegu podnoszenia nici, pacjenci mogą odczuwać ciasnotę i kłucie w leczonym obszarze. Przyjmowanie paracetamolu lub Nurofenu w celu złagodzenia bolesności pomoże zmniejszyć obrzęk i ból. Pacjenci nie powinni wykonywać energicznych ćwiczeń ani stosować gorących lub zimnych okładów przez tydzień. Po tym czasie pacjenci mogą wznowić normalne czynności. Procedura zazwyczaj wymaga dwutygodniowego okresu rekonwalescencji.
Brudzenie, obrzęk i bolesność są typowymi efektami ubocznymi procedury. Większość z tych objawów jest tymczasowa i powinna ustąpić na własną rękę w ciągu tygodnia. Pacjenci powinni unikać intensywnych ćwiczeń lub mocnego makijażu w pierwszym tygodniu po zabiegu liftingu. Pacjenci powinni również unikać stosowania ostrych środków czyszczących. Po zabiegu liftingu nici, pacjenci są zachęcani do picia dużej ilości wody, aby zapobiec infekcji i zapewnić, że proces gojenia jest bezbolesny.
Powikłania po zabiegu nitkowania obejmują krostę, obrzęk i infekcję. W niektórych przypadkach, gwintowanie może stać się zakażone ropą. Pacjenci mogą również doświadczyć crusting lub zaczerwienienie wzdłuż trajektorii nitkowania. Jednak skorupa i wysięk nie zawsze są widoczne. Obecność skorupy po nitkowaniu może wskazywać na poważniejsze powikłanie, w tym nawracające zakażenie lub reakcję alergiczną. Jednak większość pacjentów powróciła do zdrowia po zabiegu nitkowania w ciągu trzech miesięcy.
Permanentne nici nie rozpuszczają się po kilku miesiącach
Efekty zabiegu podnoszenia nici są bardzo różne u poszczególnych osób, w zależności od ich naturalnej fizjonomii, wybranej techniki oraz rodzaju użytych nici. Zabieg wymaga znieczulenia. Znieczulenie miejscowe podawane jest poprzez zastrzyki podskórne. Nić wprowadzana jest w skórę za pomocą kaniuli. Następnie nić jest rozciągana i przycinana do pożądanego poziomu.
Innym powszechnym błędnym przekonaniem jest to, że trwałe nici znikną w ciągu kilku miesięcy, ale to po prostu nieprawda. W przeciwieństwie do blizny chirurgicznej, nici liftingujące utrzymują się przez kilka miesięcy, a nawet rok, w zależności od osoby. Efekt nici liftingujących jest długotrwały, ponieważ nowo zsyntetyzowane włókna kolagenowe i elastynowe tworzą wokół nich siatkę.
Wyniki liftingu nićmi poprawią strukturę skóry, jej napięcie i młodość. Chociaż nici nie są widoczne, niektórzy pacjenci mogą je odczuwać i doświadczać lekkiego przygnębienia w pobliżu punktów wejścia. Zabieg nie jest jednak trwały, dlatego konieczne są wizyty kontrolne. Powinieneś wrócić do swojego dostawcy dwa do trzech miesięcy po zabiegu, aby monitorować wyniki i porównać swój stan wyjściowy z aktualnymi wynikami.
Wybór chirurga zajmującego się liftingiem nici
Poddanie się liftingowi nici jest popularną operacją kosmetyczną, ale nie jest pozbawione ryzyka. Może powodować ból, siniaki, krwawienie, wgłębienie i fałdowanie skóry. Istnieją również potencjalne komplikacje, takie jak migracja szwów lub nici przebijających się przez skórę. Dobrą wiadomością jest to, że powikłania są rzadkie i że zazwyczaj można spodziewać się niewielkiego lub żadnego przestoju.
Czas rekonwalescencji po liftingu nici jest zazwyczaj bardzo minimalny, z pewnym widocznym obrzękiem i zasinieniem. Czas rekonwalescencji po zabiegu podniesienia nici jest znacznie szybszy niż w przypadku tradycyjnego zabiegu liftingu twarzy. Już następnego dnia można wrócić do pracy. Należy jednak skonsultować się z lekarzem na temat potencjalnych zagrożeń związanych z migracją nici. Zerwane nici mogą pozostawić niezrównoważony wygląd, powodując dołeczki. Aby temu zapobiec, można wprowadzić nową nić.
W zależności od obszaru, który chcesz leczyć, długość procedury podnoszenia nici może się różnić. W zależności od preferencji chirurga i obszaru, który chciałabyś poddać zabiegowi, lekarz wybierze odpowiednią technikę dla Twoich potrzeb. Przed zabiegiem zostaniesz poproszona o położenie się na boku i otrzymanie znieczulenia miejscowego. Następnie chirurg wprowadzi nici pod skórę za pomocą cienkiej igły. Zabieg może trwać od 30 do 45 minut i będziesz odczuwać lekki ucisk pod skórą.
Podobne Tematy
- Jak działa zabieg z użyciem nici liftingujących w kosmetologii?
- Jakie są powikłania po zabiegu nici liftingujących w kosmetologii?
- Liposukcja podbródka – kosmetologia
- Jak abdominoplastyka może pomóc w utracie wagi – kosmetologia
Na przestrzeni lat zdobywałam potrzebne doświadczenie i od 2019 roku prowadzę własny salon kosmetyczny. Na tym blogu dzielę się swoimi poradami właśnie z tego zakresu. Moim priorytetem jest przede wszystkim danie odbiorcy wartościowych porad, które może wykorzystać w przyszłości.