Jak długo działa nitkowanie brwi?

Jak długo działa nitkowanie brwi?

Jeśli zastanawiasz się, czy jest to lepsze niż woskowanie lub microblading, lub czy jest to mniej bolesne, czytaj dalej! Ten artykuł wyjaśni, jak threading różni się od tych innych procedur, a także kilka powszechnych mitów na ich temat. Dowiesz się również o czynnikach ryzyka i o tym, ile czasu potrzeba, aby uzyskać idealne brwi. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o plusach i minusach nitkowania brwi.

Czy jest mniej bolesne niż woskowanie

Możesz się zastanawiać: Czy nitkowanie brwi jest mniej bolesne niż wosk? Jest to rzeczywiście możliwe, aby mieć swoje brwi gwintowane z mniejszym bólem niż woskowanie. Nitkowanie jest mniej bolesne, ponieważ usuwa tylko włosy od nasady, a nie woskowanie całej brwi. Trwa to również około tygodnia. Istnieją inne korzyści z threading brwi, zbyt. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat!

W porównaniu z woskowaniem, nitkowanie usuwa tylko włoski, podczas gdy skubanie usuwa korzeń. Dzięki temu threading jest lepszy dla skóry wrażliwej i jest kompatybilny z Retinolem. Threading wymaga również lepszej higieny i czystości, aby uniknąć pryszczy i dyskomfortu później. W przeciwieństwie do woskowania, threading nie wymaga od klienta noszenia makijażu po sesji. Dodatkowo, threading nie powoduje dużo zaczerwienienia po nim, więc jest to lepszy wybór dla osób o wrażliwej skórze.

Może Cię zaciekawić:  Czym jest kriolipoliza - kosmetologia?

While threading może być nieco bardziej bolesny niż woskowanie, jest to znacznie dokładniejsza procedura. Trwa dłużej i pozostawia brwi patrząc gładsze. Możesz nawet użyć threading na innych obszarach ciała. W przeciwieństwie do woskowania, nitkowanie nie wymaga określonej długości włosków, zanim będzie można je zastosować. Tak długo, jak masz wystarczająco dużo włosów, aby uzyskać pożądany wygląd, threading nie boli prawie tak bardzo jak woskowanie.

Czy jest to mniej ryzykowne niż microblading

Wbrew temu, co większość ludzi myśli, threading brwi jest znacznie mniej niebezpieczny niż microblading brwi. Nitkowanie nie jest tak trwałe jak tatuaż, a pigment nie jest zakorzeniony tak głęboko w skórze. W przeciwieństwie do tego, tatuaż jest bardziej trwałą opcją, a tusz jest metabolizowany przez organizm. W rezultacie uzyskuje się bardziej naturalnie wyglądające brwi. A microblading goi się znacznie szybciej. Nie ma potrzeby, aby blizny po microblading, pod warunkiem, że przestrzegać odpowiednich instrukcji aftercare.

Może Cię zaciekawić:  Do jakiego rodzaju zabiegów wykorzystuje się Laser Aleksandrytowy - kosmetologia?

Threading nie jest tak ryzykowne, jak microblading, ale może być bolesne. Threading może zostawić cię z nierównymi brwiami, a woskowanie lub kształtowanie może zostawić cię bez brwi w ogóle. Microblading, z drugiej strony, wykorzystuje specjalistyczne narzędzie do osadzania pigmentu pod skórą dla realistycznego wyglądu. Chociaż procedura trwa około dwóch godzin, aby zakończyć, czas odzyskiwania jest znacznie krótszy.

Microblading jest półtrwałe procedury tatuażu. Działa poprzez tatuowanie w skórze pociągnięć przypominających włosy. Pigment zanika z czasem, ale wyniki mogą trwać do dwóch lat. Microblading jest nieco bardziej bolesny niż nitkowanie, ale jest mniej inwazyjny. Zabieg jest mniej inwazyjny i nie wymaga późniejszego przestoju. Obie metody nie są pozbawione ryzyka, choć zdrętwienie obszaru będzie konieczne.

Czy jest dokładniejszy niż tweezing

Nić jest lepszym sposobem na kształtowanie brwi, ponieważ celuje w grupy włosów, podczas gdy tweezing goli tylko pojedyncze włosy. Najbardziej oczywistą przewagą threading nad tweezing jest szybkość i precyzja. Threading wymaga również mniej szkolenia niż tweezing, ale może zaoszczędzić dużo czasu. Istnieje jednak kilka minusów threading.

Może Cię zaciekawić:  Czym jest zabieg HIFU - kosmetologia

Choć threading jest bardziej precyzyjny niż tweezing, ten ostatni jest dokładniejszy w kształtowaniu brwi. Rzeźbi również brwi lepiej, ponieważ używa bardziej delikatnych i artystycznych technik. W przeciwieństwie do pęsety, która usuwa włosy w twardych liniach prostych, threading bierze pod uwagę wkład każdego włosa do ogólnego wyglądu brwi. Oznacza to, że nitkowanie nie będzie zabierać włosów, które są zbyt cienkie lub skąpe, aby były widoczne.

Najwcześniejsza forma usuwania włosów, nitkowanie brwi, ma 6000 lat. Uważa się, że wywodzi się z Azji Środkowej i Indii. Dziś jest popularna w świecie zachodnim, ponieważ upiększanie siebie stało się formą wyzwolenia dla kobiet. Ta starożytna metoda pozwala kobietom uzyskać różne kształty brwi bez konieczności stosowania wosku lub niekończącego się wyciskania.

Podobne Tematy

Leave a Reply