Gdzie wykonać przeszczep włosów – kosmetologia

Gdzie wykonać przeszczep włosów – kosmetologia

Jeśli chcesz mieć nową głowę włosów, ale nie jesteś pewien, gdzie udać się na zabieg, istnieje kilka opcji dostępnych. Jedną z nich jest przeszczep włosów, który jest stosunkowo prostą procedurą, którą można wykonać w gabinecie lekarskim. Aby rozpocząć proces, chirurg oczyści skórę głowy i wstrzyknie lek, aby znieczulić głowę. Następnie wybierze jedną z dwóch metod zabiegu, znaną jako chirurgia paskowa lub ekstrakcja jednostek mieszkowych. Następnie chirurg ostrożnie usunie z głowy sześcio- do dziesięciocalowy pasek skóry i zaszyje go. Następnie chirurg zaszyje skórę głowy, zakrywając miejsce, w którym umieszczono przeszczep włosów, treską.

Mniej kosztowne opcje

Jeśli z różnych powodów potrzebujesz przeszczepu włosów, możesz zaoszczędzić pieniądze, wybierając mniej kosztowną procedurę. Koszt przeszczepu włosów dla kobiet waha się od 6,500 do 60,000 dolarów. Większość magazynów kosmetycznych i konwencjonalnych salonów nie uznaje problemu przerzedzania się włosów u kobiet. Utrudnia to dostęp do niezbędnych terapii. Podczas gdy około 30% kobiet doświadcza przerzedzenia włosów, proces może być nadal bardzo kosztowny – Element jest dziełem redakcji serwisu dom-dla-ciebie.com.pl.

Aby uzyskać najbardziej przystępne leczenie, rozważ podróż do kraju o bardziej przystępnej polityce cenowej. Na przykład, kraje Europy Wschodniej oferują niższe koszty procedur przeszczepu włosów niż kraje zachodnie. Wiele klinik w USA i Europie są bardzo drogie, więc może warto rozważyć podróż do kraju Europy Wschodniej. Możesz zaoszczędzić w dowolnym miejscu od dwudziestu do pięćdziesięciu procent, jeśli zdecydujesz się przejść procedurę w mniej kosztownym kraju.

Koszt przeszczepu włosów zależy od lokalizacji i techniki stosowanej, ale nadal można zaoszczędzić pieniądze, wybierając mniej kosztowną alternatywę. Ceny różnią się od kliniki do kliniki, i powinieneś wiedzieć dokładnie, co będziesz płacić. Przeczytaj opinie poprzednich pacjentów i sprawdź zdjęcia przed i po, aby zobaczyć, czy wyniki są porównywalne. Sprawdź również opinie i oceny od prawdziwych ludzi przed wyborem najbardziej przystępnego przeszczepu włosów.

Follicular unit extraction jest najczęstszą techniką, ale może być mniej kosztowna niż FUT. Różnica między FUE i FUT jest rodzaj nacięcia wykonane i liczba przeszczepów wyodrębnione. FUT jest szybszą, bardziej przystępną opcją przeszczepu włosów. W przeciwieństwie do tego, FUE wymaga dużo więcej czasu i precyzji, ale może dać bardziej naturalnie wyglądający wynik.

Może Cię zaciekawić:  Gdzie udać się na korektę nosa - kosmetologia

Koszt przeszczepu włosów różni się w zależności od rodzaju procedury, ilości potrzebnych przeszczepów i umiejętności chirurga. FUT jest mniej kosztowne niż FUE, ponieważ może uzyskać wszystkie przeszczepy potrzebne w jednej sesji. Będzie to trwało 8 godzin, aby zakończyć. Okres gojenia może trwać tygodnie, więc wiele osób decyduje się na wzięcie wolnego czasu po poddaniu się przeszczepowi włosów.

Czasochłonna procedura

Przeszczep włosów jest czasochłonną procedurą. Z “obszaru dawcy” skóry głowy pobierany jest niewielki przeszczep w postaci dziurkacza, który jest przeszczepiany na łysy obszar. Każdy przeszczep ma inny rozmiar i kształt. Zazwyczaj stosowane są przeszczepy okrągłe, natomiast przeszczepy mini i mikro są mniejsze. Przeszczepy szczelinowe są bardzo cienkie i długie i zawierają 30-40 włosów.

Pacjenci, którzy przeszli przeszczep włosów, nie powinni ćwiczyć ani wystawiać głowy na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez pierwsze dwa tygodnie. Przez trzy tygodnie można wznowić lekkie ćwiczenia. Jeśli planujesz wykonywać forsowne ćwiczenia, musisz unikać alkoholu. Twój przeszczep włosów będzie trwał dłużej, jeśli spożyjesz alkohol, ponieważ wydłuża on czas gojenia się rany. Jednak nadal możliwe jest wykonywanie ćwiczeń i powrót do normalnych czynności kilka dni po zabiegu.

Obszar dawcy jest przygotowywany przed zabiegiem. Chirurg używa mikroskopów o dużej mocy, aby zbadać tkankę dawczyni. Jednostki folikularne są wszczepiane w nieregularnym wzorze na obszarze biorcy. Najmniejsze przeszczepy umieszczane są w pobliżu linii włosów, natomiast najgęstsze sadzone są za linią włosów. Obszar dawczy pacjenta jest lekko zaczerwieniony, ale zagoi się sam.

Istnieją dwa główne rodzaje operacji przeszczepu włosów: FUT i FUE. FUT jest szybszy i jest zazwyczaj zakończony w ciągu dwóch godzin. Jednakże, jeśli potrzebujesz dużej liczby przeszczepów, FUE wymaga wielu sesji, zwykle trwających do dwóch lat. FUE jest bardziej rozległy i zajmuje więcej czasu, ale oferuje wyjątkową dokładność i młodzieńczy, naturalny wygląd. Zarówno FUE, jak i FUT mają swoje zalety.

Jak w przypadku każdej procedury medycznej, istnieje ryzyko i skutki uboczne. Przeszczepy włosów FUSS zazwyczaj powodują blizny na obszarze dawcy. Obszar dawcy może być również spuchnięty lub bolesny. Operacja przeszczepu włosów FUE wymaga ogolenia tyłu głowy. W przeciwieństwie do FUSS, operacja przeszczepu włosów FUE polega jedynie na usunięciu pojedynczych mieszków włosowych ze skóry głowy pacjenta. Miejsce dawcze goi się stosunkowo szybko, a otaczające włosy pokrywają drobne kropki.

Może Cię zaciekawić:  Czy warto wykonywać masaż gorącymi kamieniami?

Minimalne ryzyko

Przeszczep włosów w kosmetologii wiąże się z minimalnym ryzykiem, a większość pacjentów może wrócić do normalnego trybu życia bezpośrednio po zabiegu. Po zabiegu w miejscu leczenia może wystąpić obrzęk, wrażliwość lub tymczasowa utrata włosów. Utrata ta jest jednak tymczasowa i nie będzie się utrzymywać. Jednak niektóre osoby mogą doświadczyć swędzenia lub podrażnienia po zabiegu. Poniżej przedstawiono kilka typowych zagrożeń związanych z przeszczepem włosów:

Po zabiegu pacjenci powinni myć włosy codziennie rano, aby upewnić się, że przeszczepy włosów nie zostały uszkodzone podczas procesu gojenia. W tym okresie pacjenci powinni unikać forsownych ćwiczeń i długotrwałej ekspozycji na światło słoneczne. Powinni również ograniczyć energiczną aktywność fizyczną przez pięć do siedmiu dni, a przez co najmniej miesiąc unikać energicznych ćwiczeń. Następnie, szóstego dnia, pacjenci mogą zacząć delikatnie myć włosy i generalnie mogą wrócić do pracy. Wizyty kontrolne na cztery do sześciu miesięcy są zalecane w przypadku jakichkolwiek obaw.

Pacjenci muszą wybrać wysokiej jakości klinikę do wykonania ich procedury. Ich chirurg musi być licencjonowany, certyfikowany i doświadczony. Pacjenci muszą również rozważyć opiekę po zabiegu, która jest bardzo ważna, ponieważ przeszczepione włosy nie zaczną normalnie rosnąć przez kolejne dziewięć do dwunastu miesięcy. Znanym chirurgiem plastycznym w Turcji z wieloletnim doświadczeniem jest Emrah Cinik. Możesz zaufać jemu i jego klinice w zakresie wysokiej jakości transplantacji włosów.

Istnieje niewielka szansa, że przeszczepione włosy wypadną, ale jest to normalne. Włosy zaczną rosnąć w ciągu około sześciu do dziewięciu miesięcy, a pełne wyniki spodziewane są po 12 do 18 miesiącach. Należy dokładnie przestrzegać instrukcji po zabiegu, aby uniknąć komplikacji i mieć udany przeszczep włosów. Ważne jest również, aby postępować zgodnie z instrukcjami lekarza. Twoja procedura przeszczepu włosów może trwać od czterech do ośmiu godzin.

Powikłania pooperacyjne są rzadkie i często ograniczają się do niewielkiego krwawienia. Sporadycznie pacjenci doświadczają obrzęku skóry głowy i czoła, infekcji i nierównomiernego wzrostu włosów. Pomimo tych zagrożeń, około 95% pacjentów po przeszczepie włosów nie doświadcza żadnych powikłań pooperacyjnych. Po zabiegu pacjenci powinni przyjmować leki przeciwinfekcyjne, aby zapobiec zakażeniu, oraz okłady z bandaży, aby złagodzić dyskomfort. Powinni również skonsultować się ze swoim lekarzem z wszelkimi obawami, jakie mogą mieć w związku z procedurą.

Koszt

Koszt przeszczepu włosów waha się między Rs 15 a Rs 120 za przeszczep. Rzeczywisty koszt może być znacznie wyższy lub niższy w zależności od kliniki, eksperta i rodzaju procedury. Koszt przeszczepu włosów 1000-graft może wahać się od Rs 35,000 do 45,000, a droższy przeszczep włosów może być tak wysoki, jak 70,000. Sesja konsultacyjna może kosztować od Rs 500 do Rs 1700. Istnieją również pakiety dostępne, które mogą pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze.

Może Cię zaciekawić:  Gdzie wykonać powiększanie piersi - kosmetologia

Koszt przeszczepu włosów różni się w zależności od kraju. W Stanach Zjednoczonych koszt wynosi około 4 500 dolarów, podczas gdy w Turcji, Meksyku i Tajlandii koszt wynosi aż 15 000 dolarów.

Oprócz kosztów zabiegu, istnieją również wydatki związane z opatrunkiem, bandażami i antybiotykami. Przeszczepy włosów na ciele wiążą się z pobieraniem włosów z ciała i wymagają więcej czasu, a procedura będzie droższa niż w przypadku przeszczepu tylko na głowie. Ponadto, istnieją dodatkowe koszty związane z sesjami touch-up, które będą kosztować więcej niż pojedyncza sesja. Poziom doświadczenia chirurga przeszczepu włosów jest również ważnym czynnikiem. Podczas gdy nowy lekarz może mieć mniejsze doświadczenie, dobrze ugruntowane lekarz będzie miał więcej doświadczenia i będzie opłata więcej.

W zakresie kosztów przeszczepu włosów, istnieją dwa rodzaje: Ekstrakcja jednostek folikularnych (FUE) i ekstrakcja jednostek folikularnych (SUE). Ta ostatnia polega na pobraniu pojedynczych przeszczepów, zamiast pojedynczych. Choć FUE jest droższe, to i tak jest znacznie tańsze od przeszczepu włosów, który polega na pobraniu paska skóry z włosami. Powodem zwiększonych kosztów jest fakt, że operacja jest bardziej czasochłonna.

Przy porównywaniu klinik przeszczepu włosów kluczowa jest jakość chirurga i poziom dostosowania do potrzeb klienta. Najbardziej wykwalifikowanych klinik oferują kilka opcji przeszczepu włosów, i będzie łączyć różne metody. Konsultacje są niezbędne, aby zapewnić najlepszy możliwy wynik. Na przykład, wykwalifikowany specjalista może zapewnić najbardziej naturalnie wyglądające wyniki. Jeśli potrzebujesz przeszczepu włosów, Yashoda Hospital & Research Centre w Japonii może pomóc w poszukiwaniach.

Podobne Tematy

Leave a Reply