Do jakich zabiegów wykorzystuje się laser frakcyjny w kosmetologii?

Do jakich zabiegów wykorzystuje się laser frakcyjny w kosmetologii?

Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić wygląd swojej skóry, czy zwalczyć oznaki starzenia, możesz zastanawiać się, do czego wykorzystuje się lasery frakcyjne. Lasery frakcyjne są dostępne w dwóch podstawowych typach: ablacyjnym i nieablacyjnym. Oba mogą wykonywać pełnowymiarowe uszkodzenia skóry, poprawiając pigmentację, teksturę i inne oznaki starzenia. Dowiedz się, który laser frakcyjny jest odpowiedni dla Ciebie i Twojego typu skóry, czytając poniższy artykuł.

Nieablacyjne lasery frakcyjne

Lasery frakcyjne mogą rozwiązać wiele problemów związanych z cerą i stały się popularną alternatywą dla tradycyjnego leczenia laserowego. Tworzą one siatkę mikrourazów obok zdrowej skóry, wywołując reakcję leczniczą, która powoduje zwiększoną produkcję kolagenu w miejscu uszkodzenia. Powstały w ten sposób nowy kolagen pomaga skórze w regeneracji i odzyskaniu blasku. Nieablacyjne zabiegi laserem frakcyjnym mogą poprawić elastyczność, teksturę i pigment skóry.

Nieablacyjne lasery frakcyjne do zabiegów kosmetycznych są dostępne w wielu formach. Fraxel, na przykład, jest nazwą marki lasera frakcyjnego do resurfacingu skóry. Laser ten wykorzystuje fale o niższej energii do poprawy tekstury skóry i redukcji brązowych plam. Fraxel Dual wykorzystuje dwa lasery o różnych długościach fali i jest bezpieczny dla wszystkich rodzajów skóry. Nie ma przestojów po zabiegach Fraxel.

Typ stosowanego lasera zależy od stanu skóry. Lasery nieablacyjne nie usuwają zewnętrznej warstwy skóry; zamiast tego omijają ją i wprowadzają kieszenie ciepła bezpośrednio do skóry właściwej. Te kontrolowane rany stymulują produkcję nowego kolagenu, który jest budulcem skóry. Nieablacyjne lasery frakcyjne dla kosmetologii mogą być właściwym wyborem dla Ciebie.

Urządzenie Fraxel(r) było jednym z pierwszych laserów frakcyjnych dostępnych komercyjnie. To urządzenie wykorzystuje nieablacyjną długość fali 1550-nm. Inne urządzenia z laserami frakcyjnymi wykorzystują lasery CO2 do głębszych zabiegów ablacyjnych. Fraxel Repair jest szczególnie korzystny w leczeniu zaburzeń pigmentacji, w tym pigmentacji pozapalnej. Fraxel Repair to nieinwazyjny zabieg, który można wykonać na twarzy, szyi, klatce piersiowej, dłoniach i ramionach.

Lasery frakcyjne mają wiele zalet. Laser frakcyjny jest mniej inwazyjny niż laser pełnoablacyjny, a czas gojenia jest znacznie krótszy. Czas odzyskiwania dla laserów frakcyjnych jest znacznie mniejszy niż z typem ablacyjnym, i istnieje mniejsze ryzyko powikłań z nieablacyjnym resurfacingiem. Mają one również krótszy czas rekonwalescencji i wymagają mniejszego odpoczynku.

Może Cię zaciekawić:  Czym jest peeling laserowy CO2 - kosmetologia

Fraxel Dual jest nieablacyjnym laserem frakcyjnym, który działa poprzez ogrzewanie leżącej pod nim skóry. To ciepło przebudowuje warstwę kolagenową i pobudza obrót komórkowy. Ponieważ kolagen i elastyna są stymulowane, skóra pod nimi jest gładsza i wygląda młodziej. Laser Fraxel Dual jest zatwierdzony przez FDA i można nim leczyć dowolny obszar skóry. Jego model Fraxel Dual może poprawić teksturę dowolnej części twarzy.

Oprócz korzyści w zakresie poprawy tekstury skóry, nieablacyjne lasery frakcyjne mają liczne zastosowania w kosmetologii. Mogą skutecznie usunąć pigmentację, drobne linie i przebarwienia. Są skuteczne w napinaniu luźnej skóry, poprawianiu tekstury i minimalizowaniu blizn. Podczas gdy lasery ablacyjne są używane do głębokich blizn potrądzikowych i grubych linii, nieablacyjne lasery frakcyjne są używane do łagodnych i umiarkowanych zmarszczek, przebarwień skóry i nie tylko.

Hybrydowe lasery frakcyjne

Halo ™ jest hybrydowym laserem frakcyjnym zaprojektowanym do rozwiązywania szeregu problemów estetycznych skóry. Zabieg ten poprawia wygląd skóry uszkodzonej przez słońce, skłonnej do zmarszczek lub z utratą kolagenu i elastyny. Technologia ta oferuje również dwa różne sposoby leczenia. HALO może leczyć wszystkie typy skóry Fitzpatricka.

Halo: Pierwszy na świecie hybrydowy laser frakcyjny, Halo łączy ablacyjne i nieablacyjne długości fal, aby zapewnić zarówno głębokie, jak i powierzchowne odmłodzenie skóry. Technologia ta zapewnia to, co najlepsze z obu światów, oferując doskonałe rezultaty przy minimalnym czasie przestoju. Dzięki Halo można pozbyć się drobnych linii i zmarszczek, przywrócić skórze młodzieńczy blask oraz uzyskać bardziej wyrównany koloryt i odczucie skóry.

Hybrydowe lasery frakcyjne: Ten typ lasera jest bardziej skuteczny niż jego poprzednicy, ale nadal ma swoje zagrożenia. Może powodować większą ilość przestojów, dlatego ważne jest, aby znaleźć lekarza z certyfikatem, który będzie zarządzał zabiegiem. Ponieważ celuje w ułamek skóry na raz, jest bezpieczniejszy niż inne rodzaje laserów.

Clear + Brilliant: Znany również jako Baby Fraxel, Clear+Bright jest laserem frakcyjnym, który wykorzystuje niższe długości fal energetycznych. Zabieg ten jest wystarczająco delikatny dla osób o wrażliwej skórze i może poprawić brązowe plamy. Clear+Bright to także skuteczny zabieg laserowego odmładzania skóry, który jest bezpieczny dla każdego odcienia skóry i nie wymaga przestojów. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o hybrydowym laserze frakcyjnym, odwiedź naszą stronę już dziś!

Może Cię zaciekawić:  Czym jest drenaż limfatyczny - kosmetologia

Halo: Hybrydowy laser frakcyjny Halo ™ został zaprezentowany w 2014 roku na American Academy of Dermatology, a obecnie jest w zapasie z powodu dużego popytu. Jest to pierwszy hybrydowy laser frakcyjny i jest najbardziej zaawansowanym zabiegiem dostępnym do adresowania uszkodzeń słonecznych. Wymaga mniejszego czasu przestoju niż inne zabiegi laserowe. APT oferuje również wiele opcji leczenia, dzięki czemu można osiągnąć swoje cele w dłuższym okresie czasu.

Odzyskiwanie: Czas gojenia zależy od intensywności zabiegu laserowego. Typowy okres gojenia wynosi od jednego do trzech dni. Po zabiegu skóra zacznie się łuszczyć, odsłaniając młodzieńczą skórę pod spodem. Większość pacjentów może stosować makijaż kilka dni po zabiegu, ale dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się zaplanowanie kolejnej sesji. Skóra będzie się nadal poprawiać w ciągu następnych tygodni, w miarę wzrostu poziomu kolagenu i elastyny.

Fraxel (r) jest pierwszym laserem frakcyjnym dostępnym komercyjnie. Emituje nieablacyjną falę o długości 1550-nm, ale niektóre maszyny z laserem frakcyjnym wykorzystują również lasery CO2. Oprócz leczenia chorób skóry, zabiegi Fraxel są również skuteczne w leczeniu zaburzeń pigmentacji, takich jak plamy starcze i piegi. Fraxel Repair ™ działa najlepiej na dłoniach, szyi i klatce piersiowej.

Redukcja blizn

W praktykach kosmetologicznych wykazano, że redukcja blizn za pomocą lasera frakcyjnego zmniejsza wygląd blizn pooperacyjnych, melasmy i pigmentacji pozapalnej. W pierwszych zgłoszonych badaniach klinicznych, Rokhsar i Fitzpatrick stwierdzili, że sześćdziesiąt pięć procent leczonych pacjentów wykazało 75% do 100% klirensu. Pozostałe trzydzieści procent pacjentów doświadczyło mniej niż 25% poprawy. U jednego pacjenta wystąpiła pozapalna hiperpigmentacja, która ustąpiła w ciągu trzech miesięcy. W innym badaniu, przeprowadzonym przez Goldberga i współpracowników, oceniono skuteczność resurfacingu laserem frakcyjnym u 10 pacjentów z melasmą.

W ostatnim badaniu oceniono bezpieczeństwo i skuteczność wczesnego leczenia laserem frakcyjnym CO2 w bliznach pooperacyjnych. W tym badaniu, łącznie 27 egipskich pacjentów z niedawnymi bliznami pooperacyjnymi poddano leczeniu laserem frakcyjnym CO2. Pacjenci byli oceniani po jednym i trzech miesiącach od zakończenia leczenia przy użyciu Vancouver Scar Scale. Ogólne wyniki satysfakcji wykazały zdecydowaną poprawę. Procedura nie jest jednak panaceum na blizny.

Skuteczność leczenia laserem frakcyjnym w kosmetologii zyskuje na znaczeniu. Badania wykazały, że technika ta jest bezpieczna i skuteczna, a także charakteryzuje się wysoką satysfakcją pacjenta. Urządzenia z laserem frakcyjnym ablacyjnym stosowane w kosmetologii oferują doskonałe wyniki i zmniejszony czas przestoju. Ponadto, leczenie przynosi inne korzyści, w tym zmniejszenie bólu, zwiększenie zakresu ruchu i zmniejszenie świądu. Korzyści te stanowią wyraźne wskazanie do tego leczenia.

Może Cię zaciekawić:  Jak abdominoplastyka może pomóc w utracie wagi - kosmetologia

Laser frakcyjny CO2 jest najbardziej skuteczny w leczeniu blizn typu icepick i rolling. Zabieg laserem frakcyjnym może być lepszy niż leczenie chirurgiczne w przypadku blizn potrądzikowych. W wielu zabiegach wykazano, że leczenie poprawia teksturę blizny, jej jakość i pigmentację. Pacjenci, którzy wcześniej doświadczyli silnej wrażliwości skóry i zaczerwienienia, prawdopodobnie nie doświadczą tych efektów ubocznych. Te efekty uboczne są zazwyczaj łagodne i dobrze tolerowane.

Większość zabiegów laserem frakcyjnym rozpoczyna się od miejscowego kremu znieczulającego. Jednak pacjenci z bardzo małymi obszarami nie muszą być wcześniej znieczuleni. Gogle ochronne są używane do ochrony oczu przed wiązką lasera. Podczas zabiegu odczucie jest podobne do przesuwania paznokciami po skórze. Ważne jest również noszenie gogli podczas zabiegu, aby uniknąć dyskomfortu związanego z ciepłem.

Skuteczność zabiegów laserem frakcyjnym na blizny zależy od zastosowanych parametrów i ilości wykonanego zabiegu. Zabieg laserem frakcyjnym może zapewnić znaczące rezultaty u pacjentów z głębokimi bliznami. Połączenie zabiegów Fractional CO2 i Enhanced ActiveFX C02 może poprawić wyniki i zapewnić znaczące bliznowacenie już po jednym zabiegu. Połączone leczenie laserowe jest bezpieczne i skuteczne w leczeniu blizn potrądzikowych. Jest również odpowiedni dla głębokich blizn i minimalizacji wyglądu blizn.

Najbardziej udaną modalnością leczenia blizn w kosmetologii jest laser frakcyjny. Ważne jest, aby lekarze rozumieli bezpieczeństwo i skuteczność różnych laserów i jak każdy z nich działa w celu zmniejszenia blizn. Ponadto pacjenci powinni wiedzieć, że żadne leczenie nie jest całkowicie skuteczne i może wymagać wielu zabiegów, aby osiągnąć zadowalające wyniki. W ciężkich przypadkach może być wymagane wielokrotne leczenie blizn. Istnieje również wiele opcji usuwania blizn w dziedzinie kosmetologii.

Podobne Tematy

Leave a Reply