Czym są prądy galwaniczne w kosmetologii?

Czym są prądy galwaniczne w kosmetologii?

Czym są prądy galwaniczne w kosmetologii? Zasadniczo prądy wymuszają głębsze wnikanie w skórę roztworów rozpuszczalnych w wodzie. Metoda ta jest korzystna w przypadku wielu zabiegów pielęgnacyjnych, w tym jonoforezy i dezynfekcji skóry. Wykorzystuje ona stały prąd, który jest mierzony w miliamperach. Nie ma określonej częstotliwości prądów galwanicznych. Dwuetapowy zabieg polega na użyciu prądów podczas pierwszego etapu i spłukaniu go po nim.

Dezinkrustacja zastosowania prądów galwanicznych

Dwa główne zastosowania prądów galwanicznych we współczesnej kosmetologii to dezinkrustacja i elektroliza. Desincrustation wykorzystuje prąd elektryczny do oczyszczania skóry z zanieczyszczeń i korków łojowych. Podczas zabiegu należy umieścić dyszę urządzenia w bliskim kontakcie ze skórą i przesuwać ją wzdłuż linii masażu na twarzy. Ujemny ładunek z prądu wytwarza sód, który rozpuszcza tłuszcz i zamienia się w mydło, które następnie usuwa korki gruczołów łojowych i komórek skóry. Elektroliza wykorzystuje ten sam proces i jest skutecznym środkiem głębokiego oczyszczania mieszków włosowych.

Proces odbarwiania odbywa się przy użyciu specjalnego urządzenia zwanego maszyną galwaniczną. Maszyna galwaniczna jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego salonu. Aby osiągnąć najlepsze efekty, salony łączą desincrustację z jonoforezą. Oprócz dezinkrustacji jonoforeza może być również wykonywana przy użyciu prądów galwanicznych.

Może Cię zaciekawić:  Czy warto wykonywać masaż gorącymi kamieniami?

Jonoforeza

Wykorzystanie jonoforezy i prądu galwanicznego w kosmetologii polega na nałożeniu na twarz i skórę specjalnego środka leczniczego w celu zmniejszenia widoczności zmarszczek, rozszerzonych porów i innych niedoskonałości skóry. Środki te, poddane działaniu prądu galwanicznego, nabierają ładunku i powodują wzrost metabolizmu komórek leżących u ich podłoża. Prąd galwaniczny ma kilka korzyści, w tym poprawę napięcia skóry, zmniejszenie zmarszczek, zwiększenie elastyczności i normalizację koloru skóry.

Jonoforeza ma kilka korzyści, które sprawiają, że jest popularnym wyborem w kosmetyce. Zjonizowane cząsteczki kierują substancje aktywne w głąb skóry, co skutkuje poprawą jej struktury i rozszerzeniem porów. Poprawia również koloryt skóry, łagodzi zakończenia nerwowe i zmniejsza zaczerwienienia. Prądy galwaniczne poprawiają również teksturę skóry i zmniejszają widoczność pajączków, melasmy i innych niedoskonałości skóry. To nieinwazyjne podejście jest dostępne we wszystkich rodzajach spa i salonów, a rynek oprzyrządowania do jonoforezy stale się rozwija.

Zabieg dla skóry suchej i odwodnionej

Korzyści płynące z prądów galwanicznych dla suchej i odwodnionej skóry twarzy są liczne. W przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych, zabieg ten jest procedurą nieinwazyjną i bezbolesną. Korzyści płynące z zastosowania prądów galwanicznych do suchej i odwodnionej skóry wykraczają poza zmniejszenie wyglądu starzejącej się skóry. Zabieg może być również stosowany w leczeniu cellulitu. Po nałożeniu na skórę żelu zabiegowego można cieszyć się długotrwałymi rezultatami.

Może Cię zaciekawić:  Czym jest liposukcja kawitacyjna - kosmetologia?

Facet galwaniczny zwiększa skuteczność większości zabiegów na skórę. Prąd wprowadza do skóry substancje rozpuszczalne w wodzie, zwiększając ich wchłanianie i zmniejszając widoczność drobnych linii i zmarszczek. Prądy galwaniczne dla suchej i odwodnionej skóry twarzy mogą również pomóc osobom z cerą tłustą, zmniejszając zawartość oleju i zapobiegając powstawaniu wyprysków. Zabieg zmniejsza również widoczność trądziku poprzez odblokowanie porów, dzięki czemu jest on mniej widoczny i mniej prawdopodobne jest, że rozwinie się w przyszłości.

Korzyści

Mogłaś słyszeć o prądzie galwanicznym w szkole estetycznej, ale niewiele osób faktycznie używa go dzisiaj. Niektóre urządzenia typu “pięć w jednym” faktycznie zawierały tę funkcję, ale ten zabieg stał się stosunkowo rzadki wśród profesjonalistów w dziedzinie estetyki. Co jest w nim takiego wspaniałego? Oto pięć sposobów, w jaki prądy galwaniczne przynoszą korzyści Twojej skórze i włosom. Po pierwsze, poprawia strukturę skóry. Po drugie, pomaga zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek. Po trzecie, prądy galwaniczne mogą poprawić wygląd odwodnionej i tłustej skóry.

Może Cię zaciekawić:  Jak abdominoplastyka może pomóc w utracie wagi - kosmetologia

Po trzecie, prądy galwaniczne są na tyle łagodne, że można je stosować na skórze głowy. Prąd o wysokiej częstotliwości również delikatnie złuszcza skórę. Powoduje to zwiększenie krążenia krwi i pobudzenie aktywności gruczołów. Ponadto dostarcza ciepło do skóry głowy, co koi system nerwowy i zwiększa podatność na preparaty na porost włosów. Po czwarte, prądy galwaniczne mogą być bardzo skuteczne w przypadku wypadania włosów.

Podobne Tematy

Leave a Reply