Czym są naturalne lakiery do paznokci – odpowiadamy

Czym są naturalne lakiery do paznokci – odpowiadamy

Jeśli zastanawiasz się czym są naturalne lakiery do paznokci, to trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule omówimy główne składniki, od których należy trzymać się z daleka, w tym Toulene, formaldehyd, ftalan dibutylu i benzofenon. Możesz również dowiedzieć się, które marki są najlepsze dla środowiska. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Toulene

Dziesięć z 12 lakierów do paznokci twierdzi, że są wolne od substancji chemicznej toluen. Ta substancja chemiczna nadaje lakierowi płaskie wykończenie i zapobiega oddzielaniu się koloru w butelce. Podczas gdy nie powoduje raka, niskie poziomy mogą powodować objawy takie jak nudności, zawroty głowy i utrata pamięci. Nawet jeśli nie jesteś dotknięty przez toluen, nadal warto unikać tego składnika.

Toluen jest łatwopalnym i lotnym organicznym związkiem chemicznym występującym w benzynie i innych produktach. Pomaga on lakierowi do paznokci przylegać równomiernie do paznokci i jest znanym zagrożeniem dla rozrodczości. Chociaż toluen jest ogólnie bezpieczny dla lakieru do paznokci, jego wysoki poziom może powodować podrażnienie oczu, bóle głowy i problemy rozwojowe, a także uszkodzenie wątroby. Dlatego używanie lakieru do paznokci bez toulenu jest bezpieczniejszą opcją.

LVX lakier do paznokci jest świetną alternatywą dla tych, którzy nie chcą mieć do czynienia z toksycznością lakieru do paznokci. Jest wolny od 5 substancji chemicznych i jest produkowany w USA. Wybór kolorów jest również imponujący. Zakres obejmuje szeroki asortyment sezonowych i podstawowych odcieni. Trudno znaleźć markę z piękniejszymi kolorami. Ale ceny nie są tanie – są droższe, ale lepsze jakościowo niż większość.

Formaldehyd

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez Boston University i Environmental Working Group, cztery z każdych 28 marek lakierów do paznokci zawierają ślady formaldehydu. Ta substancja chemiczna, znana również jako formalina, jest rakotwórcza. Oprócz tego, że sprawia, że lakiery do paznokci są błyszczące i odporne na odpryski, formaldehyd powoduje również raka. Może on również pochodzić z takich substancji chemicznych jak toluen, rozpuszczalnik, który może być również neurologicznie toksyczny. Plastyfikatory, takie jak ftalany butylowe, są również potencjalnym toksycznym czynnikiem reprodukcyjnym.

Choć niektóre marki twierdzą, że ich lakiery do paznokci są wolne od szkodliwych składników, prawda jest znacznie bardziej skomplikowana. Aby określić jakość lakieru do paznokci bez formaldehydu, musisz przeczytać etykietę. Sprawdź dokładnie listę składników. Wiele marek naturalnych lakierów do paznokci zawiera tylko trzy lub cztery składniki. Na szczęście nadal można znaleźć naturalne, bezpieczne lakiery do paznokci. Poniżej znajduje się kilka marek, które uczyniły to swoją misją, aby zaoferować nietoksyczne alternatywy.

Może Cię zaciekawić:  Jak zrobić paznokcie hybrydowe - poradnik

Ftalan dibutylu jest powszechnym plastyfikatorem w lakierze do paznokci. Zapobiega on odpryskiwaniu poprzez utrzymywanie elastycznej formuły. Toluen jest znanym czynnikiem rakotwórczym. Toluen jest plastyfikatorem, który może uszkodzić Twoją wątrobę, nerki i układ rozrodczy. Z tych powodów powinnaś szukać naturalnych lakierów do paznokci bez formaldehydu.

Ftalan dibutylu

Prawdopodobnie słyszałaś o kontrowersyjnym składniku ftalanu dibutylu w naturalnych lakierach do paznokci. Substancja ta, która jest często stosowana jako spoiwo w lakierach do paznokci, została powiązana z rakiem i wadami wrodzonymi u zwierząt laboratoryjnych. Ponadto badania wykazały, że ftalan dibutylu może powodować długotrwałe problemy z płodnością i niedorozwój genitaliów u nowo narodzonych chłopców. Co więc możesz zrobić, aby uniknąć tej substancji chemicznej w swoich kosmetykach?

DBP to syntetyczna substancja chemiczna stosowana w lakierach do paznokci jako plastyfikator i rozpuszczalnik dla barwników. Chociaż może nie być tak niebezpieczny jak inne chemikalia, nadal jest szkodliwy dla środowiska. Ta substancja chemiczna jest sklasyfikowana przez Unię Europejską (UE) jako substancja zaburzająca gospodarkę hormonalną, a w Kalifornii jest substancją drażniącą dla układu rozrodczego. W rzeczywistości jest to drugi najczęściej używany chemikalia kosmetyczne na świecie, więc byłoby mądre, aby wybrać naturalny lakier do paznokci, który nie zawiera go.

Może być trudne do znalezienia naturalnego lakieru do paznokci wolnego od ftalanu dibutylu, ale można znaleźć kilka. Etykiety na większości tych produktów mówią “nietoksyczny” lub “wolny od ftalanów”, ale nie ma dowodów, że są one wolne od DBP. Zamiast tego możesz szukać etykiety podającej liczbę substancji chemicznych, od których są wolne.

Benzofenon

Benzofenon jest związkiem chemicznym występującym w wielu lakierach do paznokci. Chociaż jest przydatny do zapobiegania uszkodzeniom słonecznym i blaknięciu, został powiązany z wieloma problemami zdrowotnymi. Benzophenone-1, pochodna chemiczna, jest prawdopodobnym czynnikiem rakotwórczym i zaburzającym gospodarkę hormonalną. Ponadto wykryto go w ludzkiej tkance łożyskowej i mleku matki. Mimo to wiele marek twierdzi, że są “7-free” lub “10-free”, gdy w rzeczywistości zawierają Benzophenone.

Najlepsze badania wykazały, że składnik TPHP jest wchłaniany do organizmu, gdy malujesz paznokcie. Jest to substancja zaburzająca gospodarkę hormonalną, która może zwiększyć ryzyko rozwoju raka piersi i endometriozy, negatywnie wpłynąć na zdrowie reprodukcyjne, a nawet osłabić układ odpornościowy. W rezultacie nie jest zaskakujące, że TPHP znajduje się w wielu najpopularniejszych markach lakierów do paznokci.

Może Cię zaciekawić:  Czy kolagen pomaga w odnowieniu paznokci?

Jednakże, jeśli martwisz się, że Benzophenone może być szkodliwy dla Twojej skóry, możesz sprawdzić etykietę lakieru do paznokci, który rozważasz kupić. The Environmental Working Group ma bazę danych, która może pomóc Ci zdecydować, czy dany produkt zawiera tę substancję. Pomocne jest również skorzystanie ze strony internetowej produktu, aby porównać składniki w różnych markach. The Environmental Working Group utrzymuje bazę danych, do której możesz zajrzeć, aby uzyskać konkretne informacje na temat składników danego lakieru do paznokci.

Xylene

Xylene jest powszechnym rozpuszczalnikiem stosowanym w konwencjonalnych lakierach do paznokci. Nie tylko zagęszcza on produkt, ale także nadaje mu charakterystyczny zapach. Ponadto jest znanym alergenem – powoduje reakcje alergiczne, zawroty i bóle głowy oraz mdłości. W naturalnych lakierach do paznokci całkowicie unika się ksylenu. Jednak nadal należy dokładnie czytać etykiety przed zakupem lakierów do paznokci.

Powszechne formuły lakierów do paznokci często zawierają substancje chemiczne, które mogą dostać się do krwiobiegu przez skórę i łożyska paznokci. Według badania z 2015 roku z Duke University, jedna z tych substancji chemicznych została zidentyfikowana w ludzkim moczu. Substancja ta znana jest z tego, że naśladuje estrogen i powoduje problemy hormonalne. Naturalne lakiery do paznokci nie zawierają TPHP ani ksylenu. Dlatego jest to bezpieczniejsza opcja dla Twojej pielęgnacji paznokci.

The Environmental Working Group i Duke University przeprowadziły badanie, aby dowiedzieć się, czy lakiery do paznokci zawierają ten składnik. Przetestowali paznokcie kobiet, które używały konwencjonalnych lakierów do paznokci. Stwierdzili, że 95% z nich miało wysoki poziom ksylenu. Pomimo tych wyników wydaje się, że wiele osób nadal nie zdaje sobie sprawy z tego powszechnego składnika. Na szczęście na rynku istnieje wiele marek naturalnych lakierów do paznokci.

Benzofenon jest toksyną

W wielu naturalnych lakierach do paznokci znajduje się składnik, którego wiele osób powinno unikać: Benzophenone. Ta substancja chemiczna jest powszechnie stosowana jako substancja zaburzająca gospodarkę hormonalną i pochłaniająca promieniowanie UV. Podczas gdy jest on powszechnie stosowany w kosmetykach i produktach do pielęgnacji ciała, został on również powiązany z rakiem i zaburzeniami endokrynologicznymi. Wiele naturalnych lakierów do paznokci jest wolnych od benzofenonu, ale nadal istnieją niektóre marki, które go używają.

Może Cię zaciekawić:  Marzysz o białym i pięknym uśmiechu? Dbaj o zęby z pomocą Flymedica

TPHP jest jednym z najczęstszych chemikaliów w syntetycznym lakierze do paznokci. Ta substancja chemiczna jest również szeroko stosowana w środkach zmniejszających palność i jest podejrzana o zaburzenie endokrynologiczne. Parabeny są znane z tego, że naśladują estrogen, co czyni je potencjalnymi zakłócaczami układu hormonalnego. Są one powiązane ze zwiększonym ryzykiem raka piersi i mogą również działać jako toksyny reprodukcyjne. Benzofenon jest również toksyną, sklasyfikowaną jako neurotoksyna. Dostaje przechowywane w tkance tłuszczowej.

Choć brzmi to przerażająco, prawda jest taka, że większość lakierów do paznokci zawiera chemikalia. Te chemikalia nie są w rzeczywistości toksyczne; toksyczne po prostu oznacza trujące. A etykiety wielu tradycyjnych lakierów do paznokci zawierają więcej niż trzy składniki. Na szczęście obecnie dostępne są bezpieczniejsze, nietoksyczne alternatywy. Wiele z tych produktów nadal zawiera ślady zanieczyszczeń pochodzących z ropy naftowej. Ale prawda jest taka, że te chemikalia mogą mieć długoterminowe skutki zdrowotne.

Benzofenon jest używany do maskowania silnych zapachów

Benzofenon jest substancją chemiczną powszechnie występującą w lakierach do paznokci. Jest on powszechnie stosowany jako absorber promieniowania UV i może powodować raka i problemy reprodukcyjne. Znany jest również z tego, że powoduje bóle głowy i mdłości, a także jest bardzo drażliwy dla nosa. Benzofenon jest nie tylko substancją rakotwórczą, ale również toksyczną dla układu rozrodczego człowieka. Benzofenon jest używany do maskowania silnych zapachów w naturalnych lakierach do paznokci.

TPHP, inna syntetyczna substancja chemiczna powszechnie występująca w lakierach do paznokci, została uznana za powodującą problemy rozwojowe u zwierząt. Podczas gdy wielu producentów twierdziło, że TPHP jest bezpieczniejszą alternatywą dla DBP, badania sugerują, że ma on podobny wpływ na rozwój człowieka. W dzisiejszych czasach TPHP jest dodawany niemal do wszystkiego, w tym do kosmetyków i żywności. Ponadto jest znanym środkiem zmniejszającym palność i ma takie same efekty jak DBP.

Podobne Tematy

Leave a Reply