Czym jest liposukcja kawitacyjna – kosmetologia?

Czym jest liposukcja kawitacyjna – kosmetologia?

Kiedy słyszysz o CoolSculpting, możesz się zastanawiać, jak bardzo jest on bezbolesny. Podczas gdy większość ludzi opisuje zabieg jako “relaksujący”, niektórzy doświadczyli ekstremalnego bólu podczas zabiegu. Przed poddaniem się tej procedurze upewnij się, że Twój lekarz stosuje najnowszą technologię, aby zapobiec bólowi lub dyskomfortowi. Twój dostawca powinien być doświadczony i używać najnowocześniejszego sprzętu. Ważne jest, aby wybrać doświadczonego dostawcę z najnowszym szkoleniem i technologią.

Kawitacja ultradźwiękowa

Popularna alternatywa dla liposukcji laserowej i chirurgii plastycznej, kawitacja ultradźwiękowa jest nieinwazyjną procedurą, która wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do celowania w złogi tłuszczu. Jego wyniki mogą trwać przez kilka lat, chociaż może być konieczne powtarzanie zabiegów, jeśli twoje ciało nadal produkuje złogi tłuszczu. Procedura nie jest bolesna i nie ma skutków ubocznych. Ultradźwiękowa liposukcja kawitacyjna w kosmetologii wykorzystuje te same fale ultradźwiękowe do leczenia obszaru zabiegowego.

W przeciwieństwie do zwykłej liposukcji ultradźwiękowej polega na efekcie termicznym w celu zniszczenia komórek tłuszczowych, kawitacja wykorzystuje silniejszą siłę do zmiażdżenia komórek tłuszczowych. Chociaż efekt termiczny ultradźwięków jest trudny do zniszczenia komórek tłuszczowych, energia kawitacji spowoduje, że rozpadną się i zostaną zmiażdżone. Ponieważ procedura jest nieinwazyjna, konsumenci mogą zdecydować się na poddanie się kawitacji ultradźwiękowej w zaciszu własnego domu, z niewielkim lub żadnym czasem rekonwalescencji. Po tym zabiegu mogą kontynuować korzystanie z tych samych produktów kosmetycznych i zabiegów, co wcześniej.

Może Cię zaciekawić:  Do jakiego rodzaju zabiegów wykorzystuje się Laser Aleksandrytowy - kosmetologia?

Laserowa liposukcja

Korzyści z laserowej liposukcji nad innymi formami usuwania tłuszczu są liczne. Procedura obejmuje wykorzystanie lasera do spalania komórek tłuszczowych, które są następnie usuwane z organizmu w sposób metaboliczny. W związku z tym istnieje niewielkie ryzyko infekcji, a czas przestoju jest znacznie krótszy niż w przypadku innych technik chirurgicznych. Ponadto, czas rekonwalescencji jest znacznie krótszy niż w przypadku tradycyjnej liposukcji, która może trwać do 10 dni.

Pacjenci mogą spodziewać się niewielkiego dyskomfortu po zabiegu. Podczas zabiegu lekarz wstrzyknie miejscowe znieczulenie do obszaru zabiegowego. Następnie wykona małe nacięcie i wprowadzi laser do nacięcia. Laser rozbije tłuszcz i usunie go przez małą rurkę. Lekarz następnie zamknie nacięcie. Ponieważ laser działa poprzez koagulację naczyń krwionośnych, podczas zabiegu powinien być minimalny dyskomfort.

Cool Sculpting

Jeśli szukasz niechirurgicznego zabiegu redukcji tłuszczu, możesz się zastanawiać, czy Cool Sculpting jest lepszy niż SculpSure.Cool Sculpting i SculpSure to oba zabiegi oparte na laserze, ale jeden z nich ma kilka istotnych różnic. Oba wykorzystują ekstremalne zimno do niszczenia komórek tłuszczowych, które ostatecznie zostaną wydalone lub wchłonięte przez organizm. Jak w przypadku każdego rodzaju zabiegu, możliwe są skutki uboczne, takie jak obrzęk i zaczerwienienie, i mogą one trwać przez miesiąc lub dłużej. Jednak Cool Sculpting stał się liderem w branży kriolipolizy, a także został porównany do SculpSure, który również wykorzystuje technologię laserową do zabijania tkanki tłuszczowej. Kilka innych firm zapewnia również podobne produkty, w tym CoolSculpSure.

Może Cię zaciekawić:  Czym jest leczenie komórkami macierzystymi w kosmetologii?

Zatwierdzona przez FDA technologia CoolSculpting pozwala na ukierunkowanie procedury na komórki tłuszczowe w obszarach docelowych, które są następnie zabijane przez kontrolowane chłodzenie. W przeciwieństwie do tradycyjnej liposukcji, CoolSculpting jest bezpiecznym i skutecznym sposobem eliminacji tłuszczu bez uszkadzania otaczających tkanek. CoolSculpting został przetestowany na ponad pięciuset pacjentach badań klinicznych i był stosowany przez wiele osób na całym świecie.

Redukcja cellulitu

Kawitacja ultradźwiękowa, znana również jako cavi-lipo, jest zabiegiem niechirurgicznym, który celuje w komórki tłuszczowe pod skórą. Technika ta rozbija komórki tłuszczowe na płynną substancję, którą organizm może wyeliminować poprzez mocz. Chociaż może to nie być trwałe rozwiązanie, procedura jest szybkim, bezpiecznym sposobem na utratę niechcianego tłuszczu. Oto niektóre z zalet kawitacji ultradźwiękowej.

Terapia ultradźwiękowa jest nieinwazyjną procedurą, która może być wykonana w dowolnym miejscu na ciele i jest szybka. Zabieg ultradźwiękowy jest nieinwazyjny i może trwać około trzydziestu minut. Ultradźwięki mogą kierować wszystkie rodzaje tłuszczu, w tym wewnętrznego fettlagerna. Wewnętrzna fettlagerna nie może być traktowana przez ultradźwięki, a tylko naturalne metody, takie jak ćwiczenia i dieta, mogą pomóc zmniejszyć wygląd cellulitu. Terapia ultradźwiękowa działa poprzez wywołanie wibracji komórek tłuszczowych. Underwibracja powstaje, gdy sonda wchodzi w kontakt z komórką tłuszczową, i ustaje, gdy sonda nie ma już kontaktu z komórkami tłuszczowymi.

Koszt

W porównaniu z chirurgiczną liposukcją, kawitacja ultradźwiękowa jest niechirurgiczną procedurą, która jest zaskakująco skuteczna w usuwaniu tkanki tłuszczowej. Ten rodzaj procedury jest praktycznie bezbolesny, ale wymaga kilku sesji, aby osiągnąć maksymalne wyniki. Używając ultradźwięków o niskiej częstotliwości, specjalista celuje w kłopotliwe obszary i niszczy je za pomocą impulsu ultradźwiękowego. Daje to zauważalne rezultaty i wymaga około 12 zabiegów, aby osiągnąć optymalne rezultaty. Choć liposukcja kawitacyjna i wazodylatacyjna są podobne, VASER jest nieco bardziej inwazyjny i wymaga zastosowania rurki z kaniulą, podczas gdy liposukcja ultradźwiękowa nie. Ponadto ta druga procedura wiąże się ze znacznymi bliznami i obrzękami, podczas gdy liposukcja ultradźwiękowa jest całkowicie bezbolesna i wymaga tylko jednej sesji.

Może Cię zaciekawić:  Liposukcja podbródka - kosmetologia

Koszt liposukcji kawitacyjnej jest niższy niż tradycyjnej liposukcji. Jednak koszt tego zabiegu zależy od liczby wymaganych sesji, obszaru poddawanego zabiegowi oraz częstotliwości zabiegów. Zabieg ten nie jest dla każdego i potrzeba więcej badań, aby potwierdzić jego skuteczność. Zabieg ten znany jest również jako lipoliza ultradźwiękowa i bywa nazywany Liponix lub Ultrashape.

Podobne Tematy

Leave a Reply