Czy robienie paznokci hybrydowych jest zdrowe?

Czy robienie paznokci hybrydowych jest zdrowe?

Jeśli jesteś ciekawa procesu polimeryzacji paznokci hybrydowych, czytaj dalej. Omówimy trwałość, długotrwały wygląd i środki ostrożności. Ten artykuł pomoże Ci zdecydować czy ta technika jest dla Ciebie odpowiednia. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz gotowa do wyboru pomiędzy różnymi rodzajami paznokci hybrydowych. Czy chcesz długotrwałego piękna, czy schludnego, profesjonalnego wyglądu, ta metoda jest zdecydowanie dla Ciebie!

Polimeryzacja

Ten proces jest znany jako radykalna polimeryzacja addycyjna. Światło UV pomaga rozbijać wiązania chemiczne i tworzyć wolne rodniki. Rodniki te atakują jednostkę monomeru, a następnie przechodzą do następnej. W końcu łączą się w pary z innymi wolnymi rodnikami, tworząc tysiące jednostek polimerowych. Proces ten jest symetryczny, a światło UV pomaga w rozerwaniu tych wiązań. Możliwe jest zastosowanie lakieru do paznokci chronionego przed promieniowaniem UV. Ale zanim zaczniesz używać lakieru do paznokci chronionego promieniami UV, powinnaś przeczytać następujące informacje:

Aby lakier hybrydowy był trwały, musi zostać utwardzony. Polimery to związki o długich łańcuchach. Polimeryzacja zachodzi w wysokich temperaturach i ciśnieniach przy użyciu katalizatora, takiego jak światło UV. Jednak światło UV jest znane jako czynnik rakotwórczy. Tak więc, jeśli nie chcesz narażać się na promienie powodujące raka, powinieneś unikać lakieru do paznokci z ochroną UV.

Przygotowując lakier do paznokci, powinieneś zrozumieć, że jest to złożony proces chemiczny. Polimeryzacja jest jednym z głównych etapów. Drugim krokiem w tym procesie jest wybór zdrowego lakieru. Najlepszy lakier hybrydowy do paznokci będzie zawierał składniki chemii. Przykłady chemii w lakierach do paznokci możecie zobaczyć na naszej grafice. This image is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.

Manicure hybrydowy nie jest niebezpieczny, jeśli jest wykonany prawidłowo i zachowana jest higiena. Jednak nieumiejętne usunięcie lakieru hybrydowego może być szkodliwe. Aby usunąć lakier hybrydowy, użyj wiertła. Uważaj jednak, aby nie zeskrobać lakieru bazowego, jeśli nie będziesz ostrożna. Dla zdrowego manicure hybrydowego powinnaś unikać stosowania lamp UV czy acetonu. W każdym przypadku należy skonsultować się z lekarzem, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom paznokci.

Może Cię zaciekawić:  Jakie zabiegi można wykonać, aby poprawić stan paznokci?

Długotrwały

Jeśli szukasz opcji, która zapewni Ci długotrwałe i zdrowe paznokcie, rozważ uzyskanie manicure hybrydowego. Manicure ten może trwać nawet do dwóch tygodni i jest świetną opcją dla zapracowanych profesjonalistów, którzy pracują przez długie godziny. Metoda ta jest szybka, łatwa i niedroga. W przeciwieństwie do paznokci akrylowych, które mogą odpryskiwać i odbarwiać się po dwóch dniach, paznokcie hybrydowe nie. Odrosną one po dwóch tygodniach.

Przy prawidłowym wykonaniu manicure hybrydowy będzie trwał do jednego miesiąca i nie spowoduje uszkodzenia paznokci jak manicure akrylowy lub żelowy. Nadal będziesz musiała ponownie nakładać lakier akrylowy lub żelowy co tydzień ze względu na wzrost paznokci. Jednak będzie to kosztować mniej niż manicure żelowy, więc będziesz oszczędzać pieniądze w dłuższej perspektywie. Manicure hybrydowy będzie kosztował więcej pieniędzy, ale będziesz zachwycony wynikami.

Inna wspaniała opcja to paznokcie poligelowe, które są krzyżem między akrylem i żelem. Zapewniają one trwałość akrylu z elastycznością żelu. Paznokcie poligelowe nakłada się za pomocą jednej z dwóch metod. Jedna z nich polega na nakładaniu żelu w tubce, która wygląda jak pasta do zębów. Metoda ta pozwala na dostosowanie długości i kształtu paznokci, można też nadać paznokciom kształt pełnych tipsów. Żele są trwałe i trwają od trzech do czterech tygodni.

Trwałe

Do niedawna jedynym stylem paznokci, który był trwały był manicure żelowy. Jednak, to się zmieniło wraz z wynalezieniem lakieru hybrydowego. Ten innowacyjny lakier do paznokci jest łatwy w aplikacji i oferuje trwałe efekty. Możesz go użyć, aby nadać swoim paznokciom profesjonalny manicure lub wykonać manicure w domu bez pomocy salonu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz stworzyć piękny i długotrwały manicure za pomocą hybrydowego lakieru do paznokci. Oto kilka korzyści wynikających z używania tego innowacyjnego produktu:

Może Cię zaciekawić:  Jakie są efekty manicure japońskiego?

Najbardziej oczywistą zaletą lakieru hybrydowego do paznokci jest jego trwałość. W przeciwieństwie do klasycznego lakieru do paznokci, nie odpryskuje i może trwać przez kilka dni. Szybko też schnie i jest łatwy do usunięcia. W przeciwieństwie do tradycyjnych lakierów do paznokci, hybrydy wymagają naświetlania lampami UV lub LED. Możesz nawet wybrać między żelem a hybrydą. Główną różnicą między tradycyjnym lakierem do paznokci a lakierem hybrydowym jest baza. Lakier hybrydowy ma grubszą bazę i jest bardziej odporny na odpryski i uszkodzenia.

Koszt trwałych paznokci hybrydowych jest podobny do kosztu manicure żelowego. Kosztuje on od PS20 do PS35 za jeden manicure. Jest to jednak droższa opcja niż tradycyjny lakier do paznokci w salonie lub manicure DIY. Mimo to warto, jeśli chcesz uzyskać piękne, długotrwałe paznokcie. Możesz również użyć paznokci hybrydowych na specjalne okazje, takie jak wesela, imprezy i tym podobne. Są one również niedrogie i również wyglądają świetnie!

Główna różnica między paznokciami UV i hybrydowymi leży w procesie usuwania. Oba wymagają usunięcia lakieru. Jednym z etapów procesu usuwania jest usunięcie starego lakieru hybrydowego za pomocą acetonu, a następnie wypolerowanie lakieru do paznokci. Stary lakier do paznokci można łatwo usunąć za pomocą acetonu. Do całkowitego rozpuszczenia lakieru hybrydowego do paznokci potrzeba około 15 minut. Uważaj jednak, aby nie moczyć paznokci w acetonie, ponieważ wysuszy on Twoją skórę.

Zachowanie ostrożności

Przed przystąpieniem do zabiegu należy wykonać kilka ważnych przygotowań. Upewnij się, że używasz lakieru do paznokci, który posiada certyfikat do użytku profesjonalnego. Produkty powinny być nakładane na zdrowe paznokcie. Przed nałożeniem koloru hybrydowego użyj zmywaczy do paznokci, aby usunąć z płytki paznokcia kurz i zanieczyszczenia. Po nałożeniu bazy i pierwszej warstwy koloru hybrydowego zastosuj top coat, który zabezpieczy gotowy manicure. Upewnij się, że postępujesz zgodnie ze wskazówkami producenta dotyczącymi usuwania lakieru.

Może Cię zaciekawić:  Jaki wzór zrobić na paznokciach do ślubu?

Zagrożenie rakiem skóry

Istnieje niewielkie, ale realne ryzyko, że wykonywanie paznokci hybrydowych może prowadzić do raka skóry. Według Skin Cancer Foundation, narażenie na promieniowanie UV z łóżek opalających i lamp w salonach paznokci jest związane z uszkodzeniem skóry i rakiem. Ostatnie badanie wykazało, że dwie kobiety rozwinęły raka skóry na swoich dłoniach po regularnej ekspozycji na lampy UV. Chociaż eksperci nie są w stanie powiedzieć na pewno, czy lampy UV powodują raka, podejrzewają, że są czynnikiem przyczyniającym się do tego.

Obecne badania nad ryzykiem ekspozycji na promieniowanie UV podczas manicure żelowego wykazały, że stanowią one tylko minimalne ryzyko raka skóry. W badaniu przeprowadzonym w 2014 roku stwierdzono, że ekspozycja na lampy UV z manicure żelowego stanowiła niewielkie ryzyko. Potrzebne są dalsze badania, aby ocenić, czy ekspozycja na promieniowanie UV z wykonywania paznokci hybrydowych jest wystarczająca, aby spowodować raka skóry u młodych dorosłych. Jednak ramy czasowe, o których mowa, są wystarczająco długie, aby rak mógł się rozwinąć. W związku z tym ważne jest, aby nosić filtr przeciwsłoneczny o szerokim spektrum przed uzyskaniem żelowego manicure.

Ostatnia praca opublikowana w Journal of Dermatology donosi, że żelowy manicure naraża ręce i stopy na promieniowanie UV-A. Ten promień ultrafioletowy jest odpowiedzialny za około 95 procent promieniowania UV występującego na Ziemi. Powoduje również przedwczesne starzenie się skóry i przyczynia się do rozwoju nowotworów. Manicure żelowy naraża do pięćdziesięciu procent dłoni i stóp na działanie promieniowania UV-A przez około 10 minut. Może to powodować uszkodzenia przez dziesiątki lat.

Podobne Tematy

Leave a Reply