Czy powinnaś wybrać anatomiczne czy okrągłe implanty piersi?

Czy powinnaś wybrać anatomiczne czy okrągłe implanty piersi?

Jeśli chodzi o powiększanie piersi, możesz zastanawiać się, czy warto zdecydować się na implanty anatomiczne, czy bardziej naturalnie wyglądające implanty okrągłe. Chociaż obie opcje są doskonałe, mają pewne ograniczenia. Niektóre z tych wad obejmują: Mniej naturalny wygląd, gdy kobieta leży, Większa szansa na skurcz kapsularny, oraz Mniejsza objętość na szczycie. Aby odpowiedzieć na to pytanie, przyjrzyjmy się trzem popularnym kształtom implantów.

Mniej naturalny wygląd, gdy kobieta leży

Okrągłe implanty piersi są najbardziej naturalnym kształtem, gdy kobieta znajduje się w dowolnej pozycji. Niektóre kobiety mają trudniej z kształtnymi/konturowymi implantami, które mogą sprawić, że będą wyglądać matronicznie. Jedno z badań wykazało, że implanty o kształcie/konturowe wyglądały mniej naturalnie, gdy kobieta leżała, niż gdy stała. Może to być spowodowane grawitacją ciągnącą na implant, gdy kobieta stoi.

Mniejsza objętość na górze

Ważną zaletą implantów anatomicznych jest to, że mają kształt bardzo podobny do Twojej naturalnej piersi. Dzięki temu są szczególnie polecane dla kobiet, które mają obwisłe piersi. Z kolei implanty o okrągłym kształcie są bardziej odpowiednie dla kobiet, które mają opadające piersi. Umiarkowanie ukształtowany okrągły implant wypełni objętość Twojego szczytu i zapewni bardziej naturalny wygląd.

Wybór rodzaju implantu opiera się na grubości pokrycia tkanek miękkich piersi i BMI pacjenta. Jeśli pokrycie tkanek miękkich jest grube, a pacjentka ma nadwagę, lepszym wyborem może być okrągły, mniej spoisty implant. Tego typu implanty mogą również zapewnić lepszą projekcję. Im większa objętość żelu w dolnym biegunie, tym mniejsze zapadanie się zobaczysz u góry.

Może Cię zaciekawić:  Czy nanoplastyka włosów jest dobra dla zdrowia?

Większa częstość występowania skurczu kapsularnego

Używanie odpowiedniego rozmiaru implantów ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia ryzyka wystąpienia skurczu kapsularnego. Przed wyborem konkretnego implantu dr Armijo określi dokładny rozmiar tkanki piersi, która ma go pokryć. Mniejszy implant może być odpowiedni u pacjentki z naturalnie małymi piersiami lub małą objętością piersi, ale pacjentki z rozciągniętą skórą mogą bezpiecznie otrzymać większy implant w procedurze uzupełniającej.

Anatomiczne implanty o dużej powierzchni są szczególnie podatne na zakażenie bakteryjne ze względu na większą ekspozycję na bakterie. W niedawnym eksperymencie in vitro stwierdzono, że biofilm tworzył się w implantach o dużej powierzchni, co skutkowało zwiększoną częstością występowania skurczu kapsularnego. Chociaż nie można wyizolować i ocenić żadnego pojedynczego czynnika ryzyka, autorzy sugerują, że stosowanie osłon na sutki i irygacja kieszeni roztworem antybiotyku może ograniczyć rozwój kapsularnego skurczu. Podejście to jest jednak kontrowersyjne.

Kształt okrągły vs teardrop

Anatomiczne implanty piersi o kształcie okrągłym vs teardrop różnią się sposobem wypełnienia implantu żelem silikonowym. Implant okrągły jest wypełniony płynnym żelem silikonowym, natomiast implant w kształcie łezki jest wypełniony gęstszym żelem silikonowym. Oba rodzaje implantów są uważane za “form-stable” – pozostają na miejscu, więc nie poruszają się, gdy kobieta leży.

Może Cię zaciekawić:  Czym jest liposukcja kawitacyjna - kosmetologia?

W tym samym badaniu porównano wielkość implantów piersi o kształcie anatomicznym versus okrągłym. W badaniu, SI 1 i 2 były najmniejszymi implantami anatomicznymi. Następnie, SI 3 i 4 były odpowiednio średnimi i dużymi okrągłymi implantami. Jednak te anatomiczne implanty piersi różniły się objętością, a ich objętość wzrastała wraz ze wzrostem rozmiaru. Implanty SI 5 i SI 6 miały 2,8 mm różnicy w swojej objętości. Dla porównania, różnica między kształtem okrągłym vs teardrop wynosiła 1,8 mm.

Anatomiczne implanty piersi o kształcie okrągłym vs teardrop mają swoje zalety i wady. Okrągłe implanty piersi są generalnie bardziej naturalnie wyglądające niż teardropowe, ale implanty teardropowe wymagają dłuższej, trudniejszej operacji niż okrągłe. Z tych powodów, implanty teardrop są zazwyczaj droższe niż implanty okrągłe. Jednak wiele kobiet jest skłonnych wydać dodatkowe pieniądze dla naturalnie wyglądających wyników.

Anatomiczne implanty mają podobne przesunięcia topograficzne. Niemniej jednak, okrągłe implanty są bardziej naturalnie wyglądające w różnych pozycjach ciała. Okrągły implant piersi jest umieszczony pod mięśniem, co może sprawić, że będzie wyglądał bardziej naturalnie. Z drugiej strony, kształtowany/konturowany implant może wyglądać matronicznie u niektórych kobiet. Badanie rentgenowskie kobiet, które miały implanty, wykazało, że okrągły kształt był mniej widoczny w ich ciałach w pozycji stojącej i leżącej. Kiedy kobiety stoją, grawitacja ciągnie je bardziej.

Rozmiar implantu

Rozróżnienie pomiędzy implantami anatomicznymi a innymi procedurami kosmetycznego wzmocnienia jest krytyczne. Implanty anatomiczne są zaprojektowane tak, aby nadać piersiom kształt, którego pragniesz. Są one wykonane ze spoistego żelu silikonowego i są bezpieczne i trwałe. Obecnie istnieje 12 różnych rodzajów implantów anatomicznych. Poniżej opiszemy niektóre z ich cech. Poniżej wymieniono kilka zalet i wad każdego typu. Te plusy i minusy pomogą Ci zdecydować, który z nich jest najlepszy dla Ciebie.

Może Cię zaciekawić:  Jak abdominoplastyka może pomóc w utracie wagi - kosmetologia

Anatomiczne implanty piersi mogą być stosowane zarówno w procedurach rekonstrukcyjnych, jak i kosmetycznych. Jedyną różnicą między tymi implantami a naturalną tkanką piersi jest ich tekstura powierzchni. Ponieważ naśladują one naturalny kształt piersi, implanty anatomiczne są idealne do regeneracji objętości po karmieniu piersią lub korygowania asymetrii. Wiąże się z nimi jednak nieodłączne ryzyko, takie jak rotacja, i mogą wymagać rewizji w celu skorygowania problemów. Dlatego należy je stosować tylko po dokładnym rozważeniu.

Rozmiar implantu piersi jest ważnym czynnikiem i istnieje wiele zmiennych do rozważenia. Przed podjęciem decyzji o tym, jaki rozmiar implantów chcesz, chirurg plastyczny podejmie pomiary swoich piersi, klatki piersiowej i wysokości. Te pomiary przedoperacyjne pomogą Ci określić, jaki rozmiar implantu jest najlepiej dopasowany do Twojego ciała. Ponadto, implanty wymiarowe są zaprojektowane tak, aby zapewnić bardziej naturalny wygląd i równowagę. W zależności od typu ciała i pomiarów, możesz potrzebować większego lub mniejszego implantu.

Podobne Tematy

Leave a Reply