Czy można wykonać test porowatości włosów?

Czy można wykonać test porowatości włosów?

Do wykonania testu porowatości włosów potrzebny jest kawałek pasma włosów. Przesuwaj palcami po jego długości i szukaj nierówności lub gładkich powierzchni. Jeśli widzisz nierówności, Twoje włosy mają wysoki poziom porowatości, a jeśli trzon jest gładki, to znaczy, że mają ściśle związaną otoczkę. Jeśli jednak pasmo jest kruche i szybko wysycha, prawdopodobnie ma wysoki poziom porowatości.

Włosy o niskiej porowatości są suche i szorstkie

Włosy kręcone i wysokoporowate mają mniejszą porowatość, a zatem są mniej podatne na wchłanianie produktu. Włosy o niskiej porowatości mogą być suche i szorstkie, mimo że mają dużo wilgoci. Ogólnie rzecz biorąc, włosy o niskiej porowatości nie potrzebują tak dużo wilgoci. Choć wymagają one bardziej regularnego mycia niż włosy o wyższej porowatości, można je stylizować na wiele sposobów. Jednym ze sposobów na sprawdzenie porowatości jest umieszczenie czystego pasma włosów w szklance wody i odczekanie minuty. Jeśli włosy unoszą się po minucie, mają niską porowatość, podczas gdy pasmo, które tonie, wskazuje na wysoką porowatość. Jeśli pasmo tonie od razu, ma wysoką porowatość, a jego warstwa naskórka jest częściowo podniesiona. Najlepiej stosować szampon i odżywkę przeznaczone do włosów o niskiej porowatości.

Może Cię zaciekawić:  Czy połysk włosów jest zdrowy?

Posiadanie cienkich lub grubych włosów może spowodować badanie porowatości włosów

Badanie porowatości włosów mierzy, jak łatwo pasma włosów danej osoby wchłaniają wilgoć. Stopień porowatości opiera się na komórkach otoczki, które pokrywają najbardziej zewnętrzną warstwę pasma włosów. Cienkie, zachodzące na siebie komórki umożliwiają wilgoci wejście i wyjście z pasma. Cienkie, łamliwe włosy mają niską porowatość, natomiast grube, kręcone włosy mają wysoką porowatość. Badanie porowatości włosów może pomóc określić, czy Twoje włosy są zbyt porowate lub zbyt grube, czy są dobrym kandydatem do zabiegów chemicznych.

Test porowatości włosów jest najłatwiejszy, gdy włosy danej osoby są świeżo sklarowane. Pozwala to na dokładniejszy odczyt. Wystarczy spryskać niewielką sekcję włosów, aby określić ich porowatość. Im bardziej porowate są włosy, tym szybciej wchłaniają wodę. Cieńsze włosy łatwiej wchłaniają wodę, natomiast grubsze potrzebują więcej czasu na wyschnięcie. Aby określić porowatość włosów, po prostu spryskaj pasmo niewielką ilością wody.

Może Cię zaciekawić:  Włosy wysokoporowate - czym się charakteryzują?

Używanie ciężkich produktów do stylizacji może powodować płaskość włosów

Wielu mężczyzn ma problem z płaskimi włosami i często zdarza im się przesadzać ze stylizacją swoich cienkich, opadających kosmyków. Mężczyźni mogą jednak znaleźć proste rozwiązania. Zastosuj się do poniższych pięciu kroków, by uzyskać włosy o dużej objętości. Dzięki nim nie będziesz już zmagać się z płaskimi, opadającymi włosami. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak przestać zapychać suszarkę i zacząć mieć włosy, o jakich zawsze marzyłeś. I nie przejmuj się tymi tłustymi, ścierającymi się końcówkami – nie są one niemożliwe do osiągnięcia!

Naświetlanie promieniami UV i rozjaśnianie włosów może wpływać na porowatość włosów

Podczas letnich miesięcy wystawiamy nasze włosy na działanie słońca i innych czynników środowiskowych, które mogą powodować uszkodzenia. Działania te mogą podnieść warstwę naskórka i pozostawić włosy z otwartą lub podniesioną otoczką. Nadmierna ekspozycja na słońce lub zabiegi chemiczne mogą również prowadzić do zwiększenia porowatości włosów. Ograniczenie zabiegów chemicznych i stosowanie kapeluszy lub nakryć głowy może pomóc zapobiec porowatości włosów. Możesz również stosować cotygodniowe zabiegi, aby przywrócić wilgoć i odwrócić szkodliwe skutki działania środków chemicznych.

Może Cię zaciekawić:  Jakie odżywki wybrać do włosów kręconych - podpowiadamy

Porowatość odnosi się do zdolności pasm do wchłaniania wilgoci. Włosy o niskiej porowatości mają trudności z wchłanianiem i utrzymaniem koloru. Z drugiej strony, włosy o wysokiej porowatości mogą łatwo wchłonąć barwnik, ale szybko go tracą. Zachowanie równowagi między porowatością a wilgotnością jest niezbędne dla uzyskania dobrych rezultatów koloryzacji. Jednak najlepszym sposobem na utrzymanie wysokiej porowatości jest stosowanie peruki lub innego produktu zawierającego silikon.

Podobne Tematy

Leave a Reply