Czy można używać wosku do brwi?

Czy można używać wosku do brwi?

Jest kilka rzeczy do zapamiętania przed użyciem wosku do brwi. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami producenta, aby uniknąć marnowania pieniędzy przez użycie przeterminowanego produktu. Wosk straci swoje właściwości po otwarciu, więc nie mieszaj marek ani typów. Jeśli robisz brwi w domu, nie podgrzewaj wosku bardziej niż jest to zalecane dla Twojego odcienia skóry. Może to skutkować zbyt cienkimi lub nadmiernie wydepilowanymi brwiami.

Wosk przeterminowany zmienia swoje właściwości po otwarciu

Po otwarciu pojemnika z woskiem do brwi, właściwości produktu ulegną zmianie. Jeśli nie będziesz go odpowiednio przechowywać, wosk w końcu straci swoją moc. Przeterminowany wosk stanie się kruchy i nigdy nie osiągnie optymalnej konsystencji. Należy go wyrzucić, jeśli zmienił kolor, konsystencję lub zapach. Niektórzy producenci oznaczają swój wosk datą ważności, którą zwykle można znaleźć na naklejce z instrukcją.

Naturalne składniki wosku ulegają utlenianiu i rozkładowi. Kiedy wosk został otwarty, nie będzie już przylegał do skóry tak jak powinien i zacznie się rozpadać. Wosk ze świecy, z drugiej strony, może pozostać użyteczny do dwóch lat, jeśli jest przechowywany prawidłowo w chłodnym, ciemnym miejscu. Ale jak w przypadku każdego produktu kosmetycznego, im dłużej produkt jest wystawiony na działanie tlenu, tym szybciej zacznie się zmieniać.

Może Cię zaciekawić:  Zastosowanie kwasu stearynowego w kosmetykach

Unikaj mieszania wosków różnych marek i typów

Aby zapewnić czysty wynik, nie mieszaj marek i typów wosków do brwi. Wosk może powodować podrażnienia, jeśli zostanie zmieszany w niewłaściwej ilości. Przed woskiem należy upewnić się, że zaznaczysz brwi za pomocą sypkiego pudru lub kredki do brwi, w zależności od rodzaju. Zaznacz punkt początkowy brwi, a także jej łuk. Unikaj również podciągania brwi podczas woskowania; przyciśnij mocno do skóry, aby zminimalizować szczypanie.

Przy mieszaniu różnych rodzajów wosku do brwi zawsze należy używać naczynia do mieszania. Mieszanie różnych typów może zmienić ich właściwości. Może wyjść nierówny, popękać i stracić swoją plastyczność. Może również podrażnić skórę. Dlatego najlepiej używać szklanej miseczki do mieszania wosków do brwi. Ponadto, zawsze stosuj balsam z witaminą E po zabiegu, aby zminimalizować zaczerwienienie i opuchliznę.

Używanie rozwiązań DIY do brwi może skutkować nadmiernie wykonanymi lub zbyt cienkimi brwiami

Możesz osiągnąć grube i pełne brwi w domu, używając zestawu do robienia rzęs DIY. Należy jednak uważać, aby nie przesadzić z wyciskaniem, ponieważ może to spowodować uszkodzenie mieszków włosowych, a one nigdy nie odrosną. Ponadto nadmierne wyciskanie może spowodować powstanie trwałych blizn, których nie da się skorygować. Możesz również skończyć z nadmiernie wystylizowanymi brwiami, jeśli nie będziesz o nie odpowiednio dbać.

Może Cię zaciekawić:  Fluorek wapnia - dlaczego jest stosowany w kosmetykach

Przebarwianie brwi może trwać do 1 tygodnia na skórze i do 4 tygodni na włosach

Zabieg jest zaskakująco prosty. Będziesz musiała wcześniej przygotować swoje brwi, myjąc je i nie skubiąc przez tydzień. Następnie Twój technik zafarbuje delikatne włoski wokół brwi. Weźmie on pod uwagę Twój odcień skóry i preferencje, więc Twoje nowe brwi powinny pasować do Twojego nowego wyglądu. Proces trwa zwykle od jednej do dwóch godzin, w zależności od koloru włosów i grubości brwi.

Proces jest skuteczny dla osób o wszystkich włosach i odcieniach skóry, ale siwe lub białe włosy mogą być trudniejsze do barwienia. Dodatkowo osoby z wrażliwą skórą lub alergiami powinny zachować ostrożność podczas poddawania się jakimkolwiek zabiegom upiększającym. Zabieg nie jest bolesny, więc jest idealny dla osób z ograniczonym budżetem lub o wrażliwej skórze. Oprócz oferowania półtrwałego wyniku, barwienie brwi może trwać do tygodnia na włosach i do czterech tygodni na skórze.

Podczas nakładania makijażu oczu, należy utrzymywać brwi w stanie wilgotnym po nałożeniu barwnika. Zapobiegnie to ścieraniu się farby z włosów na twarzy. Po nałożeniu barwnika należy dokładnie zetrzeć pigmentowaną brew wilgotnym wacikiem. Najlepiej jest również nosić makijaż oczu dzień przed aplikacją tinting, aby zapobiec przebarwieniom.

Może Cię zaciekawić:  Jak używać toniku do twarzy i z jakimi kosmetykami możemy go stosować

Po wizycie w gabinecie, powinnaś trzymać się z dala od wody przez 12 godzin po niej. Będziesz także chciał uniknąć wychodzenia z domu przez co najmniej dwie godziny po poddaniu się tinting brwi. Pot i oleje z twarzy zepsują barwnik, zanim będzie można go całkowicie ustawić. Ponadto, promienie ultrafioletowe spowodują blaknięcie koloru. Unikaj ekspozycji na słońce przez co najmniej kilka godzin po wizycie, aby upewnić się, że jest trwały.

Choć barwienie brwi jest bardzo zalecaną usługą, niesie ze sobą pewne nieodłączne ryzyko. Upewnij się, że dokładnie badasz swój zabieg, poproś o rekomendację i wybierz swojego dostawcę z ostrożnością. Przed uzyskaniem tinted, spróbuj patch test. Jeśli jesteś wrażliwa na barwnik, poproś o barwnik na bazie roślin lub henny. Ważne jest, aby znaleźć profesjonalistę, który ma doświadczenie w barwieniu brwi i posiada certyfikat Amerykańskiej Agencji ds.

Podobne Tematy

Leave a Reply