Czy laserowe leczenie trądziku pomaga na trądzik?

Czy laserowe leczenie trądziku pomaga na trądzik?

Czy zastanawiasz się, czy zabieg laserowy na trądzik pomoże Twojej dolegliwości? Jeśli tak, czytaj dalej, aby uzyskać kilka ważnych informacji. Dowiedz się o różnych rodzajach zabiegów laserowych dostępnych, w tym laser Fraxel, laser Erbium YAG i światło podczerwone. Po zrozumieniu różnic między tymi zabiegami, będziesz dobrze przygotowany do podjęcia świadomej decyzji o tym, czy są one odpowiednie dla Ciebie.

Światło podczerwone

Skuteczność leczenia laserowego w przypadku trądziku jest przedmiotem dyskusji, choć niektóre badania sugerują, że może ono zmniejszyć produkcję sebum. Lasery na podczerwień wnikają głęboko w skórę właściwą, kierując się do wody w obrębie gruczołów łojowych. W tych procedurach światło lasera powoduje wystarczające uszkodzenia gruczołów łojowych, aby zatrzymać nadprodukcję sebum. Używane światło ma długość fali 1,450 lub 1,540 nm.

Różne długości fali światła są używane dla różnych rodzajów trądziku. Na przykład, niebieskie światło jest bardziej skuteczne niż czerwone światło w leczeniu pryszczy. Jest ono zazwyczaj stosowane w leczeniu białych wągrów, zaskórników i cyst – Słowa są dziełem specjalistów serwisu https://profesjonalnepranie.pl. Światło podczerwone, z drugiej strony, jest używany do leczenia trądziku w obu umiarkowanych i ciężkich form. Zmniejsza ono stan zapalny i pomaga zapobiegać nawrotom trądziku.

Może Cię zaciekawić:  Jak Lipolaser działa na ciało - kosmetologia

Fraxel laser

Jeśli miałeś trądzik w przeszłości, prawdopodobnie słyszałeś o leczeniu laserem Fraxel. Procedura ta wykorzystuje energię laserową do usuwania blizn i poprawy tekstury skóry. Laser wykorzystuje technologię Erbium, aby skupić energię lasera w głębszych warstwach skóry. Laser pomaga stymulować produkcję nowego kolagenu, co zmniejsza widoczność drobnych linii, rozstępów i blizn chirurgicznych.

Choć Fraxel jest znany z usuwania blizn potrądzikowych, nie jest odpowiedni dla wszystkich typów skóry. Podczas okresu rekonwalescencji nie należy ćwiczyć, ponieważ może to pogorszyć proces gojenia się skóry. Makijaż również nie jest wskazany, jak twierdzi dr Nussbaum. Po zabiegu należy unikać noszenia makijażu i wychodzenia w miejscach publicznych.

Laser frakcjonowany resurfacing

Ryzyko surowości skóry po resurfacingu frakcjonowanym jest niższe niż w przypadku innych form leczenia laserowego, ale nadal istnieje. Zabieg może spowodować zaostrzenie zimnej rany, a w dłuższym okresie czasu może spowodować przebarwienia. Dodatkowo, rozjaśnienie i przyciemnienie skóry to potencjalne efekty uboczne. Ponieważ zabieg wykonywany jest na frakcjonowanym fragmencie skóry, istnieje mniejsza szansa na zakażenie, a ryzyko przebarwień jest niewielkie.

Lasery frakcjonowanego resurfacingu marki Fraxel są najczęstsze. Mogą one być ablacyjne lub nieablacyjne. Fraxel Dual to zabieg nieablacyjny, który wykorzystuje dwa lasery frakcjonowane do adresowania pigmentacji, blizn potrądzikowych i zmarszczek. Oprócz lasera Fraxel, wykorzystuje on również światło niebieskie i fioletowe. Oba te rodzaje zabiegów są niechirurgiczne i wymagają niewielkiego lub zerowego czasu przestoju. Możesz wznowić swoją regularną rutynę pielęgnacji skóry w ciągu 24 godzin.

Może Cię zaciekawić:  Korzyści i skutki uboczne zabiegu mezoterapii skóry głowy - kosmetologia

Laser erbowy YAG

Jeśli masz przerostowe lub zanikowe blizny potrądzikowe, powinieneś rozważyć leczenie trądziku laserem erbowym YAG. Podczas gdy można spodziewać się poprawy po jednym zabiegu, wiele zabiegów może być konieczne do osiągnięcia pełnego zakresu wyników. Jest on często stosowany jako adiuwant do innych środków, takich jak miejscowe kortykosteroidy i żele silikonowe. Pacjenci ze zmianami zapalnymi trądziku powinni całkowicie unikać leczenia laserowego.

Laser Erbium YAG jest laserem krystalicznym w stanie stałym, który wytwarza wiązkę światła zawierającą wysoką energię. Impuls lasera jest krótki i skupiony, co pozwala organizmowi na szybkie wyleczenie się z zabiegu. Ponieważ energia lasera Erbium YAG ma długą falę o długości 2 940 nm, zabieg może być wykonywany na wielu różnych typach skóry.

Laser CO2 z dwutlenkiem węgla

Przed zabiegiem laserem CO2 należy zrozumieć ryzyko związane z procedurą. Trzeba będzie podjąć szereg środków ostrożności, w tym stosowanie miejscowego znieczulenia przed zabiegiem. Ponadto, należy upewnić się, że leczenie laserem CO2 jest wykonywane przez wyszkolonego pracownika medycznego, jak niewłaściwe użycie lasera CO2 może spowodować trwałe uszkodzenie skóry. Po zabiegu, należy umyć twarz kilka razy dziennie, aby zapewnić najlepsze gojenie. Aftercare instrukcje będą dostarczane przez lekarza.

Może Cię zaciekawić:  Jak zdecydować, czy warto wykonać laserowe usuwanie rozstępów - kosmetologia

Although ma ograniczony sukces w leczeniu trądziku, to nadal jest popularna opcja. Procedura może pomóc oczyścić blizny po trądziku i zmniejszyć wygląd rozszerzonych porów. Jest również skuteczny w leczeniu depresyjnych blizn potrądzikowych. Badania wykazały, że leczenie laserem CO2 ma lepszy efekt leczniczy niż inne formy leczenia laserowego, a skóra pacjenta czuje się gładsza po zabiegu. Jest to szczególnie ważne dla osób, które mają blizny po poprzednich zabiegach laserowych.

Podobne Tematy

Leave a Reply