Czy bańki chińskie pomagają na cellulit?

Czy bańki chińskie pomagają na cellulit?

Jeśli szukasz sposobu na pozbycie się cellulitu, możesz rozważyć zastosowanie baniek chińskich. Stosowanie tych technik jest nie tylko korzystne dla Twojej skóry, ale może również pomóc w pozbyciu się bólów pleców i mięśni, jak również. Czytaj dalej, aby poznać korzyści płynące z tego zabiegu. Możesz być również zainteresowany: Jaki jest najlepszy sposób stosowania baniek chińskich?

Używanie baniek chińskich w celu redukcji cellulitu

Używanie baniek chińskich w celu redukcji cellulitu ma wiele korzyści. Ten nieinwazyjny masaż opiera się na zasadach podobnych do akupunktury. Ciśnienie wytworzone przez bańkę na skórze zachęca do rozbicia tłuszczu. Masaż wspomaga również krążenie i gładkość skóry. Jest to bardzo skuteczny sposób na redukcję cellulitu. Dodatkowo działa na kształtowanie sylwetki. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.

Poza ukierunkowaniem na cellulit, masaż ten może pomóc złagodzić napięcie mięśni. Bańki chińskie celują zarówno w silny, jak i młody cellulit. Terapeuci akumedyczni wykorzystują te bańki w masażu do leczenia wielu różnych dolegliwości, od bólu pleców, przez problemy ze stawami, po nerwobóle. Mogą być również stosowane do konturowania ciała poprzez redukcję złogów tłuszczu i rozstępów – Ten cytat został skonstruowany przez ekspertów portalu https://dom-dla-ciebie.com.pl. Taki masaż można wykonywać codziennie przed lub po prysznicu.

Może Cię zaciekawić:  Jak wykonać depilację brazylijską w domu

Alkohol jako przyczyna cellulitu

Nadmierne spożycie alkoholu jest jedną z głównych przyczyn powstawania cellulitu. Powoduje on zwężenie naczyń krwionośnych i wzrost wagi. Powstanie cellulitu wymaga przyrostu masy ciała. Nadmierne spożycie alkoholu przyczyni się do powstania cellulitu poprzez zwiększenie liczby komórek tłuszczowych w organizmie. Te komórki tłuszczowe znajdują się w miejscach, gdzie jest duża ilość tkanki tłuszczowej. Oprócz przyczyniania się do powstawania cellulitu, alkohol przyczynia się również do powstawania pajączków, nieprawidłowego stanu skóry.

Najlepszym sposobem zapobiegania powstawaniu cellulitu jest ograniczenie lub wyeliminowanie alkoholu ze swojej diety. Alkohol jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do powstawania toksyn, które mogą powodować cellulit. Przyczynia się również do powstawania cellulitu, ponieważ sprzyja zatrzymywaniu płynów. Dlatego, aby pozbyć się cellulitu, musisz ograniczyć spożycie alkoholu. Jeśli nie możesz tego zrobić, to powinieneś rozważyć przyjęcie zdrowego stylu życia.

Optymalne nawilżenie

Oprócz oczywistych korzyści płynących z masażu bańką chińską, możesz być również zainteresowany specjalnymi korzyściami tej metody. Ten styl masażu wykorzystuje podciśnienie do poprawy mikrokrążenia i rozbicia tkanek tłuszczowych, co ostatecznie pomaga uzyskać gładsze, ujędrnione ciało. Dodatkowo, zabieg ten wspomaga również oczyszczanie organizmu, usuwając toksyny, które przyczyniają się do powstawania cellulitu. Istnieje niewiele przeciwwskazań, choć nie należy stosować masażu bańką chińską na kimś, kto ma żylaki lub problemy z krążeniem.

Może Cię zaciekawić:  Czy maseczka z miodu działa na skórę?

W badaniu rekrutowano osoby mieszkające w promieniu 5 km od Uniwersytetu Naresuan. Klinika, część Applied Thai Traditional Medicine Center Wydziału Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Naresuan, zebrała wszystkie dane. Potencjalni rekruci zostali zważeni i sfotografowani, aby określić, czy mają cellulit. Po zakończeniu procesu rekrutacji sprawdzono kryteria wykluczenia z badania za pomocą kwestionariusza kontrolnego. Laboratorium badawcze składało się z przebieralni, pokoju do przeprowadzania wywiadów oraz kabiny fotograficznej.

Kubki próżniowe

Chińskie kubki próżniowe na cellulit pobudzają krążenie i pomagają organizmowi oczyścić się. Ich działanie polega na wciąganiu skóry w podciśnienie, które rozpuszcza złogi tłuszczu powodujące pojawienie się dołeczków. W przeciwieństwie do tradycyjnej terapii cuppingowej, chińskie kubki próżniowe są delikatne dla skóry. Kubki te pomagają również organizmowi rozkładać toksyny. Jeśli masz cellulit, powinieneś dać temu zabiegowi szansę. Możesz przeczytać więcej o korzyściach z tych kubków poniżej.

Chiński cupping jest starożytną gałęzią tradycyjnej medycyny chińskiej, która była używana przez wieki. Egipskie dokumenty medyczne sięgające 1500 roku p.n.e. pokazują, że metoda ta była stosowana w leczeniu cellulitu. Technika cuppingu chińskiego polega na umieszczaniu maleńkich kubeczków na określonych punktach nacisku w celu stymulowania swobodnego przepływu energii w organizmie. Korzyści z tej terapii obejmują redukcję cellulitu i wielu innych chorób. Te nowsze chińskie kubki próżniowe są wykonane z plastiku ABS, który jest bezpieczny dla całej rodziny.

Może Cię zaciekawić:  Kobiecy przewodnik po delikatnym makijażu

Unikanie słodyczy jako przyczyna cellulitu

Wiele osób uważa, że unikanie słodyczy jest główną przyczyną cellulitu, ale jest to dalekie od prawdy. Cukier znajdujący się w tych smakołykach w rzeczywistości zwiększa ilość tłuszczu w organizmie, co pogarsza stan cellulitu. Cukier zawiera tłuszcze trans, które są znane jako winowajcy stojący za stanem zapalnym wywołanym przez cellulit. Ponadto, cukier rafinowany ma tendencję do gromadzenia się w różnych obszarach ciała. Zamiast tego zdecyduj się na ciemną czekoladę i nierafinowany cukier trzcinowy.

Rafinowane węglowodany są kolejnym powszechnym winowajcą. Podczas gdy rafinowane węglowodany mogą być niskokaloryczne, mają wysoką zawartość cukru i są znane z wywoływania stanów zapalnych. Wybierz zamiast tego chleb pełnoziarnisty i makaron, ponieważ mają one mniejszą zawartość cukru niż węglowodany rafinowane. Przetworzone mięsa są również złą wiadomością dla zapobiegania cellulitowi. Mogą mieć 800 miligramów sodu na porcję, co jest znane z przyspieszania cellulitu.

Podobne Tematy

Leave a Reply