Co pomoże na elektryzujące się włosy?

Co pomoże na elektryzujące się włosy?

Elektryzowanie może dotyczyć cienkich i łamliwych pasm. Może być również spowodowane noszeniem czapek. Aby pozbyć się elektryzowania, należy starannie dobierać kosmetyki do pielęgnacji włosów. Unikaj plastikowych grzebieni i regularnie używaj chusteczek antystatycznych. Doskonałą kuracją jest nakładanie olejku różanego na skórę głowy po umyciu włosów. Inne naturalne środki na elektryzowanie się włosów to lawenda i olejek różany.

Nawilżające maski do włosów

Te nawilżające maski do włosów wykorzystują moc cząsteczek cukru, aby dostarczyć składniki głęboko do mieszków włosowych. Składniki te to między innymi ekstrakt z krwistej pomarańczy, olej arganowy, pokrzywa i pierwiosnek. Maska może się również pochwalić owocowym zapachem przypominającym ananasa, mandarynkę i kardamon. Jej jedwabista konsystencja sprawia, że jest ulubionym produktem wśród kobiet i mężczyzn.

Maska do włosów z miodem to idealne rozwiązanie dla pasm potrzebujących odrobiny TLC. Dzięki swojemu słodkiemu aromatowi, jest to idealny zabieg dla bardziej suchych włosów. Rio Viera-Newton uwielbia stosować ją na swoich rozjaśnionych włosach, aby je podnieść. Maska ta sprawdza się również w przypadku włosów zniszczonych. Następnie zastosuje nawilżającą maskę do włosów, aby przywrócić im połysk.

Może Cię zaciekawić:  Włosy wysokoporowate - czym się charakteryzują?

Jeśli Twoje włosy mają tendencję do bycia suchymi i swędzącymi, maska nawilżająca będzie idealnym lekarstwem. Jeśli Twoje włosy są suche i nie reagują na normalne zabiegi, maski lecznicze są najlepszym rozwiązaniem. Zawarte w nich składniki, takie jak sebum, głęboko nawilżą włosy. Upewnij się, że nakładasz ją będąc pod prysznicem, aby para wodna wniknęła w Twoje pasma. Po spłukaniu go, Twoje włosy będą miękkie i błyszczące.

Dodanie wilgoci do powietrza

Suche powietrze może powodować elektryczność statyczną. Aby uniknąć tego problemu, dodaj wilgoć do powietrza. Można to osiągnąć poprzez dodanie nawilżacza. Możesz również spróbować użyć suszarki do włosów lub suszarki na niskim ustawieniu. Zauważysz różnicę w ilości elektryczności statycznej, której doświadczasz, gdy Twoje włosy są suche. Oprócz dodawania wilgoci do powietrza, możesz użyć specjalnych sprayów i mgiełek, które są przeznaczone do zapobiegania elektryczności statycznej.

Oprócz dodawania wilgoci do powietrza, możesz spróbować użyć nawilżacza. Nawilżacz doda wilgoci do powietrza i pomoże Ci z elektryzującymi się włosami. Nawilżacz zmniejszy również ładunki statyczne w powietrzu. Używanie jednego w sypialni również pomoże. Możesz również użyć nawilżacza, aby dodać wilgoci do powietrza w swoim domu. Nawilżacze są świetne do dodawania wilgoci do powietrza i można je kupić w każdym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego.

Może Cię zaciekawić:  Zabiegi na włosy - nie wiesz, jaki rodzaj zabiegu na włosy wybrać?

Unikanie plastikowych grzebieni

Jednym z powodów, dla których kobiety powinny unikać plastikowych grzebieni do elektryzowania się włosów jest to, że są one tanie, lekkie i wygodne do noszenia. Jednak plastikowe grzebienie mogą powodować, że włosy będą się elektryzować, utrudniając stylizację i uszkadzając strukturę. Najlepiej zdecydować się na droższy grzebień wykonany z takich materiałów jak metal czy drewno, które są droższe od plastiku. Jednak takie grzebienie nadal niosą ze sobą wiele zagrożeń.

Plastikowe i metalowe grzebienie powodują elektryczność statyczną podczas pocierania nimi o włosy. Aby tego uniknąć, należy używać grzebieni drewnianych lub z włosia dzika. Unikaj też używania plastikowych grzebieni i frotek, bo mogą się złamać. Drewniane grzebienie są lepsze dla Twoich włosów i są lepsze dla środowiska. Drewniane grzebienie nie powodują elektryzowania się włosów, co jest dużym problemem dla wielu osób.

Dodanie chusteczek antystatycznych

Możesz się zastanawiać, czy dodanie chusteczek antystatycznych do włosów spowoduje ich elektryzowanie się. Odpowiedź brzmi: tak! Produkt ten działa w celu usunięcia elektryczności statycznej z włosów. Chusteczki antystatyczne są małe, wygodne i możesz je łatwo nosić w torebce lub plecaku. Alternatywnie możesz użyć sprayu antystatycznego, który będzie działał w ten sam sposób. Będziesz musiała zaaplikować go na obszar, który jest najbardziej dotknięty przez elektryczność statyczną.

Może Cię zaciekawić:  Jak często i w jaki sposób myć dreadlocki?

Gdy dotkniesz swoich włosów, będą się one elektryzować i nie będziesz mogła ich ułożyć. Naelektryzowane włosy to objaw złego stanu zdrowia. Użyj sprayu antystatycznego lub spłucz włosy chłodną wodą, aby usunąć z nich elektryczność. Jeśli nie możesz znaleźć sprayu antystatycznego, możesz użyć środków ludowych lub produktów przemysłowych. Powinnaś spodziewać się, że Twoje włosy będą się elektryzować raz lub dwa razy w tygodniu, jeśli nie użyjesz tego produktu. Regularne dbanie o włosy pomoże im się zregenerować.

Podobne Tematy

Leave a Reply