BODY PIERCING


Body piercing

Aby zrozumieć „psychologię piercingu” trzeba pamiętać, że to jest po prostu - i przede wszystkim - ozdoba. To, co motywuje ludzi aby założyć kolczyk to chęć upiększenia swojego ciała w celu wywarcia określonego wrażenia lub stworzenia nowego wizerunku.

 

Pielęgnacja  ciała po przebiciu kolczyka

Przemywać roztworem z soli i / lub oczyszczać Octeniseptem, myć łagodnym, bezzapachowym mydłem najlepiej antybakteryjnym lub bakteriobójczym (szare mydło w kostce).Umyć dokładnie ręce przed dotknięciem lub czyszczeniem miejsca przekłucia z jakiegokolwiek powodu.Przemywać roztworem soli fizjologicznej 2 -3 razy na dobę i / lub Oceniseptem - rozpylać na skórę z odległości ok. 20 cm., lub mydłem.Nie pozostawiać mydła na piercingu dłużej niż 30 sekund.Wypłukać dokładnie aby usunąć z piercingu wszelkie ślady mydła.Suszyć delikatnie dotykając czystym jednorazowym ręcznikiem papierowym (chusteczką). Ręczniki z materiału mogą przenosić bakterie lub zaczepić się o biżuterię powodując zaczerwienienie i obrzęk.Do przemywania rany nie należy stosować wody utlenionej, ani spirytusu, gdyż te preparaty podrażniają piercing.

 

W przypadku dużego zaognienia, zaczerwienienia, podejrzenia infekcji po przemyciu piercingu posmaruj maścią Tribiotic lub Neomycyna (antybiotyk antybakteryjny). Przy podjerzeniu infekcji najlepiej skonsultuj się z lekarzem.

 

Smarować maścią 2 - 3 razy dziennie nie dłużej niż 7 dni.Obracać kolczykiem podczas gojenia, alby żaden skrzep nie przylgnął do kolczyka.

 

Czego należy unikać?

Nie należy bawić się kolczykiem. Długoterminowe skutki obejmować mogą trwałe uszkodzenie tkanki wokół kolczyka (tzw. dzikie mięso).Unikaj zbędnych urazów, zabawa biżuterią podczas gojenia może powodować powstawanie nieestetycznej tkanki bliznowej, migracje i inne powikłania.Unikaj używania płynów oczyszczających zawierające alkohol.Unikaj palenia! To zwiększa ryzyko i wydłuża czas gojenia.Unikaj stresu i zażywania narkotyków.Unikaj aspiryny (antybiotyków), alkoholu oraz dużych ilości kofeiny, dopóki występują krwawienia i obrzęk.Unikaj kąpieli w gorącej wodzie, bez chemii (sole do kąpieli, żel pod prysznic, itp.).Unikaj zanurzenie gojącego się piercingu w wodach, takich jak jeziora, zbiorniki wodne, baseny itp.Nie należy świeżo przekłutego miejsca pudrować, fluidować, kremować, balsamować, itp.Unikaj wszelkich zabiegów na twarz, które mogłyby podrażnić miejsce przekłucia (tj. peelingi, kwasy, maseczki, mleczka i toniki zawierające alkohol).

 

 

KOLCZYKI U DZIECI 70 zł

PPRZEKŁUWANIE USZU

 

W trosce o najmłodszych, zaopatrzyliśmy się w dodatkowy pistolet do przekłuwania uszu, aby zaoszczędzić dziecku stresu związanego z przebiciem drugiego ucha. Procedura wygląda tak: mama, tata, lub inna osoba dorosła przychodzi z dzieckiem. Regulujemy płatność. Dwie kosmetyczki(po uprzednim naznaczeniu miejsca wkłucia)  na raz przekłuwają obydwoje uszu. Dziecko z opiekunem (jeśli jest taka potrzeba )mogą natychmiast opuścić salon w celu oderwania uwagi od niemiłej sytuacji. Serdecznie zapraszamy!

KOLCZYKI U DOROSŁYCH 70 zł

PPRZEKŁUCIE NOSA

 

Przekłuwanie innych części ciała niż uszy jest popularne zwłaszcza wśród młodzieży, ale na body piercing decydują się również dorośli. Szukają oni ozdób dyskretnych i estetycznych. Te kryteria spełnia kolczykowanie nosa. Zabieg wykonuje się w warunkach sterylnych. Przekłuwanie jest ingerencją w ciało, dlatego mogą się go podjąć jedynie osoby do tego celu przeszkolone. Zabrania się robienia dziurek w domowych warunkach, bez odpowiedniego sprzętu. Może to skutkować ranami, zakażeniem i bólem. Zabieg wykonywany w specjalnych punktach jest prawie bezbolesny.
Nos jest jedną z najczęściej przekłuwanych części ciała. Taka ozdoba jest dyskretna, ponadto bardzo ładnie wygląda i przykuwa uwagę przy bliższym kontakcie. Nie rzuca się w oczy w szkole, na uczelni czy w pracy.

 

CZAS TRWANIA:  ok 15 min

KOLCZYKI U DOROSŁYCH 90 zł

PRZEKŁUCIE BRWI / JĘZYKA /PĘPKA / WARGI / WĘDZIDEŁKA

 

Te przekłucia były i nadal są bardzo popularne. 

 

Przekłucia brwi i wargi są bardzo rzucające się w oczy i nie sposób ich przegapić.

W dzisiejszych czasach dostępna jest szeroka gama kolczyków w różnych kolorach i wzorach , tak aby każdy znalazł coś dla siebie; nie ważne czy jesteś punkiem czy elegancką kobietą, kótra lubi dyskretne kolczyki z błyskiem.

 

Przekłucie brwi jest jednym z najłatwiejszych przekłuć do wykonania. Kolczyk jest zakładany w miejscu które dobrze reaguje na przekłucie a cały proces trwa tylko chwilkę.

 

Przekłucie języka można wykonywać na różne sposoby, czasem zakłąda się więcej niż jeden kolczyk. Najczęciej przełkucia wykonuję sie 2-3 cm od początku języka, na jego linii środkowej lub wędzidełko znajdujące się pod nim.

Umiejscowienie kolczyka to oczywiście kwestia indywidualna. 

 

CZAS TRWANIA: ok 15 min

KOLCZYKI U DOROSŁYCH 70 zł

PRZEKŁUCIE CHRZĄSTKI

 

Przekłucia w obrębie chrząstek ucha zawsze powinny być wykonane pustą w środku, jednorazową i sterylną igłą. Przekłuć tych nie należy wykonywać pistoletem do przekłuwania płatka ucha. Kolczyk „od pistoletu” rozrywa ciało, zamiast je przecinać, może powodować reakcje alergiczne, jest zbyt krótki, jest blokowany motylkiem, który ciężko zdjąć i na którym gromadzą się wydzieliny rany, stanowiące świetną pożywkę dla bakterii.

 

CZAS TRWANIA: ok 15 min

KOLCZYKI U DOROSŁYCH 100 - 150 zł

PRZEKŁUCIE SUTKA/SUTKÓW

 

Klczyki w sutkach mają zadziwiająco długą historie i są bardzo popularne. Oczywiście nie widać ich na pierwszy rzut oka, gdyż mało kto chodzi na codzień bez koszulki. Dlaczego ktoś chciałby przekłuwać sobie sutki?

Jednym z powodów jest większa stumulacja. Sutki u kobiet jak i u meżczyzn są w strefie erogennej ciała. Są tak bardzo unerwione i wrażliwe, że nawet delikatny dotyk może spowodować westchnienie rozkoszy. Ludzie stale poszukują nowych doznań, dlatego decydują się na piercing sutków. Część osób decydują się na to ze względu na estetycznych, a także dlatego że jest to symbol buntu, chociaż ukrytego. Inni wykonują go bo podoba się to partnerowi, tak jak widać powodów jest wiele a każdy z nich jest dobry.

 

CZAS TRWANIA: ok 20 min